Koniec wolności słowa. Chłopcy aresztowani za „homofobiczne” komentarze podczas meczu

Etihad Stadium i brytyjska policja - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikimedia, Profile - Etihad Stadium, CC BY 2.0/Pixabay (kolaż)
Etihad Stadium i brytyjska policja - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikimedia, Profile - Etihad Stadium, CC BY 2.0/Pixabay (kolaż)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Dwóch nastoletnich chłopców zostało aresztowanych przez policję w Wielkiej Brytanii pod zarzutem…wygłaszania „homofobicznych” komentarzy podczas meczu Premier League, w którym Manchester City zmierzył się z Burnley.

Drużyna prowadzona przez trenera Pepa Guardiolę wygrała, w sobotę 16 października, 2:0 po golach Bernardo Silvy i Kevina De Bruyne. Mecz rozegrano na Etihad Stadium w Machesterze.

Aresztowanie za „homofbiczne” komentarze

Greater Manchester Police aresztowała dwóch nastoletnich chłopców pod zarzutem wygłaszania „homofobicznych” komentarzy, a także trzeciego mężczyznę wieku 20-kilku lat pod zarzutem naruszenia spokoju i napaści na policję na służbie.

Siły policyjne przekazały, że „najmocniejsze działania” zostaną podjęte wobec tych, którzy zachowują się w sposób „dyskryminujący” i obraźliwy na meczach.

Większość fanów uczestniczących w tym popołudniowym meczu zachowywała się wzorowo i tym osobom dziękujemy – powiedział nadinspektor Jamie Collins.

Ściśle współpracujemy z Manchester City Football Club, aby promować dobre zachowanie na meczach i zidentyfikować każdego, kto popełnia przestępstwo.

Chcę wysłać jasny komunikat do każdego, kto uczęszcza na mecze piłkarskie z zamiarem zaangażowania się w obraźliwe i groźne zachowanie, że nie będzie to tolerowane – podkreślił.

Funkcjonariusze GMP podejmą pozytywne działania przeciwko osobom używającym homofobicznego lub rasistowskiego języka i to właśnie zrobili moi funkcjonariusze podczas dzisiejszego (16 października – przyp. red.) spotkania.

Oprócz aresztowania będziemy współpracować z naszymi partnerami piłkarskimi, aby zapewnić podjęcie najbardziej zdecydowanych działań, w tym zakazanie tym kibicom udziału w przyszłych meczach piłkarskich.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i dobre samopoczucie fanów, pracowników i graczy i chcemy, aby fani mogli cieszyć się meczami bez rujnowania tego doświadczenia przez niewielką liczbę osób – powiedział Collins.

Źródło: skysports.com

15 KOMENTARZE

  1. Czy społeczeństwa w krajach za Odrą nie zasłużyły sobie na taki los? Pracowały na to setki lat. Dopiero teraz poznają na jaką rzeczywistość skazali Polaków sprzedając sojusznika Stalinowi. Odbierają dzisiaj lekcję i zbierają plony swojej wielowiekowej podłości i egoizmu.

  2. To jest kolejny dowód na to. że wśród rządzących jest dominacja wszelkiego rodzaju odchyleńców seksualnych i brak sympatii do nich jest karalny. Podobnie jest z antysemityzmem. Nie ma kary za negatywne opinie o Chińczykach, wysokich, heteroseksualistach lub niedosłyszących. Rządzący nie lubią krytyki pod własnym adresem i po to mają władzę, aby karać niechęć pod płaszczykiem nietolerancji.

  3. Czy stwierdzenie faktu że homoseksualiści odstępcy od normy zaspokajają swoje odchylone od normy popędy seksualne poprzez stosunki odbytnicze jest już wypowiedzią homofobiczną? Oraz, od kiedy niechęć w stosunku od takich odchyleńców jest formą strachu lub lęku innymi słowy fobii?

  4. Aresztowali dwóch chłopaczków. Za to jak trafiło na kibiców z Węgier, to po prostu uciekli, bo szykował się wpi€rol.
    Herbaciarze to szmaciarze – podskakują co najwyżej kobietom i dzieciom

Comments are closed.