Korwin-Mikke: „Moje nieszczęście polega na tym, że mam rację o 20 lat przed innymi”

Janusz Korwin-Mikke na komisji zdrowia.
Janusz Korwin-Mikke na komisji zdrowia. / foto: PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
W kwietniu na antenie TVP Info Janusz Korwin-Mikke stwierdził, że należało pozwolić Polakom przechorować Covid, żeby choroba nie powodowała nadmiarowych ofiar w ludziach. „«Rząd» nie pozwolił i w efekcie na sam CoViD umarło 75 tys. ludzi – plus ok. 100 tys. na inne choroby. Kto mnie przeprosi?” – skwitował.

– Mamy w Polsce sto tysięcy więcej osób zmarłych, nie na COVID, tylko zmarłych z tego powodu, że rząd podzielił szpitale na covidowe, niecovidowe, nie przyjmowali ludzi do szpitali, lekarze byli wyłączeni z leczenia. (…) To są ofiary waszego rządu – mówił Janusz Korwin-Mikke.

Zdaniem polityka, na początku mniemanej pandemii trzeba było pozwolić umrzeć 40 tys. ludzi.

– Myśmy nie pozwolili ludziom przechorować. Trzeba było pozwolić rok temu umrzeć 40 tys. ludzi i teraz by już umierało dziennie tylko 20/30 osób. (…) A myśmy chcieli ludzi za wszelką cenę ratować wtedy i efekt jest taki, że teraz ginie nie 40 tys., a 62 tys. i końca tego nie widać – mówił w kwietniu Korwin-Mikke.

Teraz słowa te przypomniano na profilu Konfederacji, wraz z komentarzem legendarnego wolnościowca.

„«Rząd» nie pozwolił i w efekcie na sam CoViD umarło 75 tys. ludzi – plus ok. 100 tys. na inne choroby. Kto mnie przeprosi?” – czytamy

„Jak to powiedział był śp. Antoni de Rivarol: «Kto ma rację o dzień przed innymi, przez dobę uchodzi za idiotę». Moje nieszczęście polega na tym, że mam rację o 20 lat przed innymi…” – stwierdził Janusz Korwin-Mikke.

„Efekt jest taki, że np. od 15 lat tłumaczę, że «walka z GlOciem» mogłaby równie dobrze być prowadzona przez jętki jednodniówki – które o 9 rano dostrzegają, że się ociepla i rozpaczliwie trzepocą skrzydełkami by ochłodzić świat, bo z obliczeń ich profesorów wynikło, że o 18.00 to już dojdzie do 65°C… I w «zdrowo myślącym» społeczeństwie jestem uważany za idiotę. To się przez 15 lat utrwala – i za 5 lat, gdy już wszyscy będą przekonani, że walka z GlOciem to idiotyzm, to cały mainstream podzieli ten pogląd…” – dodał.

„…a o JKM pozostanie opinia, że to dziwak, który głosi rozmaite bzdurne teorie” – skwitował Janusz Korwin-Mikke.

19 KOMENTARZE

 1. Pan JKM kłamie- w 1995 r. bodajże stwierdził że bankructwo ZUS-u, i w efekcie potężne rozruchy, to już, już. Minęło 26 lat, a potężnych rozruchów ani ani.

  • A dług wzrósł do 6 bilionów peelenów. A dzieci dwa razy mniej. A cały kraj juz NIEODWOŁALNIE skazany za wyludnienie. A korwin wcale tak nie twierdził, A ja doskonale pamiętam co twierdził, pajacu

   • Twierdzil, twierdzil.
    W 1995 glosno mowil, ze wkrotce ZUS zaprzestanie placenia emerytur.
    Dzieci istotnie jest 2 razy mniej, ale tego ten blazen nie przewidzial.

  • Gdyby nie sztucznie pompowany pieniądz banku centralnego i skupowanie obligacji arbitralnie wybieranych firm, które nie mogą upaść bo albo są za duże lub za dobrze znają się z politykami, to w normalnych warunkach już dawno by to padło wszystko.

   Socjalizm i życie na kredycie który i tak nie zostanie spłacony. A Ty przedsiębiorco jak Ci nie wyjdzie – idź pod pociąg czy gdzieś…

  • Fajnie że PiS ma w sercu Polskę i Polaków, ale kurde czemu tak bardzo zwalcza małą przedsiębiorczość i realizuję agendę inwigiliacji robiąc tu miejsce dla jeszcze mocniejszych korporacji pożerających MiSiów…

 2. „Kto mnie przeprosi?” A to p.JKM jest wsrod tych zmarlych, czy jak? Przeprosiny + odszkodowania to naleza sie rodzinom zmarlych.

  Swoja droga ze strony Ncz wyciekaja dane osobowe jak milo, podpisuje sie wlasnie cudzym nickiem i mailem.

 3. Mafia światowa wyczyściła wszystkie stanowiska osób decydenckich na całym świecie. Teraz pozostały już jedynie posłuszne miernoty, pozbawione zdolności refleksji i prawego sumienia. POLSKA nie jest tu wyjątkiem. Niestety ten komentarz można powtarzać w nieskończoność. Zawsze aktualny.

 4. „Zdaniem polityka, na początku mniemanej pandemii trzeba było pozwolić umrzeć 40 tys. ludzi.”

  Trzeba bylo leczyc jak nalezy, a nie „pozwolic umierac” tym 40 tys. ludzi, baranie jeden.

Comments are closed.