Myśliwce Luftwaffe nad Jerozolimą

Foto: tter Luftwaffe
Foto: tter Luftwaffe
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Myśliwce sił powietrznych Izraela i Niemiec pilotowane przez dowódców tych formacji przeleciały wspólnie w niedzielę nad Jerozolimą. Pokaz był demonstracją bliskich więzów dwóch krajów i ich sił zbrojnych. Niemieckie maszyny przeleciały nad Jerozolimą po raz pierwszy od I wojny światowej.

„Przelot pokazał silną współpracę i związek miedzy siłami powietrznymi naszych państw oraz zobowiązanie do kontynuacji tej współpracy w przyszłości” – przekazały Siły Obronne Izraela (IDF).

Wcześniej dowódca niemieckiego lotnictwa gen. Ingo Gerhartz złożył w towarzystwie swojego izraelskiego odpowiednika, gen. Amikama Norkina wizytę w jerozolimskim instytucie pamięci Holokaustu Jad Waszem.

„Wciąż czujemy cierpienie żydowskich ofiar Szoa (…) nasza odpowiedzialność nie wygaśnie; wieczny płomień pamięci nie może zgasnąć” – powiedział w wygłoszonym po angielsku przemówieniu Gerhartz.

Po południu myśliwce obu krajów przeleciały nad Jerozolimą, w tym m.in. nad izraelskim parlamentem Knesetem oraz budynkami rządowymi. Formację prowadził Norkin pilotujący maszynę F-15. Za nim leciał Gerhartz w myśliwcu Eurofighter pomalowanym w barwy izraelskiej i niemieckiej flagi.

Wydarzenie był częścią inauguracji odbywających się w październiku w Izraelu międzynarodowych manewrów lotniczych Blue Flag. W ćwiczeniach, oprócz samolotów izraelskich i niemieckich, biorą udział maszyny z USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Grecji i Indii. (PAP)

35 KOMENTARZE

 1. Aż się popłakałem ze wzruszenia.
  To rozumiem: wspólna polityka bezpieczeństwa, wspólna polityka gospodarcza, wspólna polityka historyczna…

  Naturalnie z Polakami-nazistami, którzy odpowiadają za holo, nikt w Izraelu latać nie będzie. Nawet nikt ambasadora nie pośle!

  • 👹👹👹A poza tym, więcej byłoby wzruszających się, gdyby ten Norkin wygłosiłby rzeczone przemówienie (wybaczcie tautologiczne zapędy w składni zdania), ale po rusku. W końcu, hak w smak polonofilom, gdy do prawie lat 60ch zamierzano w Izraelu jako język urzędowy mieć polski drugim urzędowym, gdy połowa „ulicy” mówi po rosyjsku.👹👹👹
   hehehe

 2. Rozczulajace sa te wiadomosci, a szczegolnie dotyczace „bliskich wiezi tych krajow”. Rozumie, ze jedni od drugich ucza sie, jak mordowac sasiadow i zrzucac na nich bombki.

 3. Historia pisana na nowo.
  Kto panuje nad przeszłością, panuje nad teraźniejszością. Kto panuje nad teraźniejszością, panuje nad przyszłością. G. Orwell

 4. Teraz to juz jest pewne jak amen, ze polowa polski czyli zachod (legnica poznan katowice kolo rzegi itp) wroca do niemiec, a na reszcie bedzie polin czyli nowy izrael gdy polactwo zostanie zepchane do roli bydla roboczego. Robocze i zbydlo juz jest w sumie, tyra w niemieckich fabrykach za 1/5 tego co dostaja niemcy dokladnie w tych samych firmach za taka prace.

 5. A wcześniej jakieś niemieckie maszyny tam latały? W charakterze?

  Ale czy w charakterze!? No bo jak już robimy sobie jaja to ja też.

  Odrażający dil, odrażający! Ale nie pierwszy od I wojny światowej.Przecież to żydzi pakowali żydów w pociągi do Birkenau! A tam pakowali ich do komór i do krematoriów!

 6. puśćmy wodze fantazji – Niemcy za duże na Europę, za małe na świat (żeby być mocarstwem); ale czy na pewno? Hameryka chce walczyć z Chinami; Izrael z Iranem (Persją); Izrael ma w poważaniu Hamerykę, która nie może się zrewanżować tym samym (bo bankrut); to kto i za co pomoże bezcennemu Izraelowi? największy przyjaciel – Niemcy; a za co? ano za pewną bombkę, której na pewno nie da im Hameryka; i tak będą trzy pieczenie na jednym ogniu; finał? możemy nie dożyć;

  • 👹👹👹Kończ pan, bo mam już swoje lata i mogę nie dożyć widoku zadowolonej pańskiej facjaty – powiedziała babcia „JARO” do młodego listonosza.👹👹👹

 7. das ist naturlish że trza bronić iSSrael przed narodowo-socjalistycznym złem które znowu jak w latach 30-tych XX wieku podniosło łeb w Polsce tak od 6 lat, gdy włada Polską ciągle odwołując się do wstawania z kolan i budowania dobrobytu narodowo-socjalistyczny PIS – tylko czyje to kolana i czyj dobrobyt tow NSDPISowcy? I żeby nie było pis po jedno zło!

 8. Koneczny „W październiku 1945 roku dodaje dalszy dopisek.

  Jesteśmy od kilku miesięcy świadkami, jak wzbudza się na Zachodzie sympatie dla Niemców i roznieca antypatie przeciwko Polsce. Żydowskiej życzliwości dla Niemiec nie dałoby rady ani dwóch Hitlerów! Będą zabiegać z całych sił o jak najlepsze warunki dla Niemiec, a jak najgorsze dla Polski.”

 9. 1.Pamiętam jakąś ksiązkę, gdzie autor wskazywał, jak bardzo generałowie brytyjscy byli przerażeni wymuszonym frontem tureckim (Gallipoli, Palestyna etc), że zwiastowało to wręcz przegraną wojnę, dopóki do wojny nie weszły USA w 1917 r.
  Nie był to zwykły „imperializm brytyjski”, ani tym bardziej odcieążenie frontu w Europie, lecz działania na rzecz „budowy domu dla Ż”

  • 2. Już się zacząłem dziwić z tą Ią wojną św i niemieckimi samolotami, no ale tu autorzy mają rację :))) „This attack was repeated the following morning and evening after German planes bombed the Julis aerodrome and hit No. 113 Squadron’s orderly room”

 10. Tak jak ktoś wyżej zauwazył też: zachód Polski idzie do Niemiec, wschód na jakąś JudPol. No bo wszak nie dla Urkainy (chyba, że połączą ze wschodnią Pol.) czy Rosji (interesy „Zachodu” raczej nie pozwalają).
  To co slyszę od znajomych różnego stopnia w zakresie ich „wiedzy o rzeczywistości”, widząc ich mentalność, ujawnioną jeszcze bardziej przez covida, NAWET, jeśli coś więcej słyszeli np. o stosunku Ż do nas niż 5 lat temu

  • (oczywiście Suml. czy Somm dla nich nie istnieją, chyba, ze jako superoszołolmy, ale niektórzy coś słyszeli o E. Kurek i „dopuszczają” fragmentarycznie i na krótko jej narrację ), ale i tak puszczają to mimo uszu i zapominają, wskazuje, ze trudno sobie – niestety – wyobrazic, że Polska jako państwo się utrzyma.

   • Tym bardziej, że za 10, a tym bardziej 25 lat, dzieci polskie otrzymają „wiedzę”, ze jesteśmy najwiekszymi zbrodniarzami II WŚ, szczególnie wobec Ż i musimy nieba uchylać Ż, by „zmazać te winy”

Comments are closed.