Nie samochody i węgiel, a aktywność słoneczna odpowiada za „ocieplenie planety”? Przełomowe badania

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Aktywność słoneczna wpływa na ilość promieni kosmicznych, które docierają do Ziemi, a one z kolei oddziałują na powstawanie chmur i bilans cieplny planety. Dlatego powinno się przemyśleć znaczenie promieni słonecznych i kosmicznych dla klimatu.

Tak przynajmniej twierdzą naukowcy z duńskiego Uniwersytetu Technicznego i Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie, którzy przeprowadzili, ich zdaniem, przełomowe badania wpływu Słońca i promieni kosmicznych na ilość energii na Ziemi.

Czy to koniec „proroczych misji” aktywistów w rodzaju Grety Thunberg i wygłupów w rodzaju „porozumienia paryskiego”? Zobaczymy. Wnioski z badań ekspertów duńsko-żydowskich warto jednak odnotować.

„Przez ok. dwa tygodnie sprawdzaliśmy wpływ działania promieni kosmicznych na atmosferę. Kiedy erupcje słoneczne ograniczają napływ promieni kosmicznych, czasowo zmniejszają produkcję drobnych aerozoli. To skupiska cząsteczek, na których zwykle osadzają się krople wody, tworząc niskie chmury. To redukuje pokrywę chmur, co jak wiadomo wpływa na klimat” – stwierdza Henrik Svensmark, główny autor publikacji, która ukazała się w piśmie „Scientific Reports”.

Dzięki badaniu okazało się, że Ziemia absorbuje prawie 2 dodatkowe waty energii na metr kwadratowy w czasie 4-6 dni od minimum natężenia promieniowania kosmicznego. Do przedstawionych wniosków naukowcy doszli dzięki badaniom prowadzonym z pomocą satelitów NASA Terra i Aqua.

Wyniki zgadają się z wcześniejszymi pracami teoretycznymi i badaniami laboratoryjnymi prowadzonymi przez duński zespół. Potwierdziła się m.in. teza, że najsilniejszy wpływ promieni słonecznych i kosmicznych można zauważyć na niskich wysokościach nad oceanami.

„Efekty słoneczne obserwowane w tym badania działają zbyt krótko, aby mogły mieć stały wpływ na klimat. Jednakże nasilają mechanizm łączący promienie kosmiczne z powstawaniem chmur, który działa w dłuższej skali czasowej. Mamy nadzieję, że odkrycie to będzie sygnałem do przemyślenia długofalowego wpływu aktywności słonecznej i promieni kosmicznych na klimat” – dodał dr Svensmark.

Źródło: Polsat News

73 KOMENTARZE

 1. Odkrywają ponownie to samo? Promieniowanie kosmiczne ma wpływ na chmury. Plamy na Słońcu są skorelowane z temperaturą na Ziemi bez porównania lepiej niż stężenie CO2 w atmosferze. Poziom CO2 podąża za temperaturą a nie odwrotnie, z opóźnieniem ok. 800 lat, czyli pierwotną przyczyną ocieplenia nigdy nie było CO2. Również są inne, solidne badania, które są ignorowane lub manipulowane, bo ocieplenie to od dawna polityka a nie nauka.

 2. Na klimat ziemski najbardziej wpływ mają opłaty za emisję CO2, ich brak powoduje gwałtowne ocieplanie się klimatu, które można zmniejszyć tylko drastycznym zwiększeniem tych opłat :-)

  • Gwałtowne ocipienie jak już. I nie tylko klimatu. Cykl aktywności słonecznej trwa 11 lat. Tak więc co 11 lat mamy minimum i co 11 lat maksimum aktywności słonecznej. To mniej więcej pokrywa się z okresami zim cieplejszych i mroźnych.Ale do klimatcznych pożytecznych idiotów i zwyczajnych dzbanów to nie dotrze.

  • 👹👹👹 A ty „hehehe” śmiejesz się, gdy oglądasz swój chubek czuja – przed pójściem o poradę do psychiatry? 👹👹👹

 3. naukowcy już od dawna o tym piszą i ryzykując swą karierę przeciwstawiając potocznym opiniom a przecież już od paru lat lodowców więcej przybywa niż się topi. a na podstawie Minimum Maundera raczej można wysnuć wniosek ze raczej będzie miała epoka lodowcowa

 4. Odkryli skąd się bierze lato i zima… Ale to mimo wszystko dobrze, bo obecnie świat twierdzi, że lato i zima bierze się z powodu oddychania.

 5. Podobno wychodzimy w wielkiego minima słonecznego, poczytajcie sobie. Dlatego temperatura wzrasta o jakiś tam ułamek stopnia, ale to nie jest żadna tragedia, tylko pożądana prawidłowość. Klimat cyklicznie zmienia się, w sposób naturalny, o czym wszyscy tutaj wiemy

 6. Cyrk klimatyczny jest takim samym działaniem jak plandemia, Chiny w porozumieniu z globalistami ograniczają łańcuchy dostaw poprzez celowe spowalnianie transportu statkami, zaostrzyli restrykcje kowidowe i zawęzili morskie ścieżki transportowe, plandemia, ekoterroryzm i szczepienia to główne narzędzia Wielkiego Resetu, Morawiecki to zdrajca polskiej racji stanu i powinien stanąć przed sądem za celowe niszczenie gospodarki oraz eksterminację ludzi niszczeniem służby zdrowia.

 7. Przecież to oczywista oczywistość, zabierzmy słonce i spalajmy węgiel i ropę a klimat globalny się na pewno nie ociepli, poza tym domowym, tak więc aktywność słońca jest kluczem!

Comments are closed.