PolEXIT? Trochę ponad 60 procent Polaków za członkostwem Polski w UE [SONDAŻ]

Czy Unia Europejska to już przeszłość? Zdjęcie: Twitter/alessandro
Czy Unia Europejska to już przeszłość? Zdjęcie: Twitter/alessandro
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
42,6 proc. Polaków chciałoby referendum ws. obecności Polski w UE, przeciwnych jest 36,9 proc. – wynika z sondażu SW Research dla portalu rp.pl. 64,4 proc. respondentów opowiedziałoby się w referendum za członkostwem Polski w UE, a 14,8 proc. zagłosowałoby przeciwko.

Uczestników sondażu zapytano, czy ich zdaniem – w związku z konfliktem polskiego rządu z Komisją Europejską – należałoby rozpisać kolejne referendum ws. przynależności Polski do UE oraz o to, jak zagłosowaliby w takim referendum.

Za organizacją referendum było 42,6 proc. respondentów, przeciwko 36,9 proc. ankietowanych. 20,5 proc. badanych nie miało zdania w tej kwestii.

Na pytanie, jak ankietowani zagłosowaliby w takim referendum, gdyby odbyło się ono w najbliższy weekend, 64,4 proc. respondentów stwierdziło, że opowiedziałoby się za członkostwem Polski w UE. 14,8 proc. zagłosowałoby przeciw członkostwu. 6,7 proc. nie wzięłoby udziału w takim referendum. 14,1 proc. uczestników badania nie wie, jak by zagłosowało.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 12-13.10.2021 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne.

Źródło: PAP

6 KOMENTARZE

  1. Sondaże są sposobem wmawiania opinii i postaw, sposobem wpływania na wyniki głosowań. Wiara w sondaże jest naiwna. I przed panściemiczną kompromitacją przekaziorów miały one i ich sondaże nikłą wiarygodność.

  2. Wprowadzono właśnie zakaz pracy dla ludzi nieGMO we Włoszech, od których zaczęło się panściemiczne zniewalanie w Unii Europejskiej. Niby w UE preparaty mutagenne nie mogą być obowiązkowe, ale we Włoszech obowiązek wprowadza się teraz. Czy ma Polska zostać w UE, aż brukselska biurokracja zacznie wymuszać takie prześladowanie w całej unii?

  3. Polexit nie jest wyjściem. Ludzie tego nie chcą, a oprócz tego byłby to ekonomiczny krach. Czemu nikt nie mówi o innych opcjach? Nasz problem jest z Traktatem Lizbońskim. Ten traktat ma, dopóki nie została jeszcze formalnie Polska wchłonięta do IV Rzeszy, jedynie status wielostronnej umowy międzypaństwowej. Należy wypowiedzieć ten traktat i już.

  4. Wtedy Polska będąc dalej w Unii nie byłaby związana warunkami traktatu, a jeśli Unia by Polski z takim statusem w Unii nie chciała to albo musiałaby znaleźć sposób na wykopanie z niej Polski lub negocjować.

  5. Kto wczytał sie uważnie w wyniki tego „sondażu” i policzył na kolanie ZA i PRZECIW, dojść musiał do wniosku, że głosy rozkładają się mniej więcej 50/50. Bo 42,6% domagających się referendum to zwolennicy polexitu. W przeciwnym razie nie chcieliby żadnego referendum. Tylko 14% głosowałoby za wyjściem PL? To się kupy nie trzyma.

Comments are closed.