Ponad 40 tysięcy demonstrantów przeciwko „przepustce zdrowotnej” we Francji [FOTO/VIDEO]

Fot. ilustr. Twitter Philippot
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Kolejna, czternasta już „sobota protestów” przeciw segregacji sanitarnej we Francji zmobilizowała według policji ponad 40 tys. osób. Media zwracają jednak uwagę, że „mobilizacja wciąż spada”. Rzeczywiście w lipcu bywało na ulicach ponad 200 tys. osób, 25 września – 60 tys., tydzień wcześniej było około 45 000 demonstrantów, teraz o 5 tys. mniej.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podało, że w całej Francji miało miejsce 171 akcji protestacyjnych. W Paryżu doliczyło się na ulicach 5 tys. osób w czterech różnych manifestacjach.

16 października policja zatrzymała w sumie pięć osób, w tym trzy w Paryżu. Według MSW żaden funkcjonariusz policji nie został tym razem ranny.

„Przepustka zdrowotna” jest we Francji obowiązkowa od 21 lipca w niektórych miejscach publicznych. Jej zakres został rozszerzony 30 sierpnia na 1,8 miliona pracowników w „kontakcie ze społeczeństwem”, a pod koniec września na młodzież w wieku 12 – 17 lat.

Kolejna manifestacja we Francji planowana jest już na 19 października pod parlamentem. Chodzi o głosowania w sprawie przedłużenia „narzędzia” antypandemicznego w postaci „przepustek”.

Znacznie ostrzejsze formy protestu miały miejsce w=na terytoriach zamorskich. Tutaj na Martynice:

2 KOMENTARZE

  1. Kreda się im skończyła, to wyszli.

    Ludzie jeszcze nie skapowali, że tylko siłowa zmiana obecnej rzeczywistości zmieni tę rzeczywistość. Dobrym przykładem jest historia Polaki, taki Dmowski pojechał do Paryża zapytać Rothschilda o pozwolenie na Polskę. Nachlał się szampana, nażarł rybich jaj, a w tym czasie Piłsudski Polskę ZROBIŁ!

    Pisanina po tytłerach i chodnikach gówno da.

Comments are closed.