Ponad 500 prób nielegalnego przekroczenia polskiej granicy. Zatrzymano 10 osób

Usnarz Górny. Służby na granicy
Polsko-białoruska granica w Usnarzu Górnym. (Fot. PAP/ITAR-TASS)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
W sobotę strażnicy graniczni odnotowali 524 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano pięciu nielegalnych imigrantów – poinformowała w niedzielę Straż Graniczna.

Straż Graniczna podała na Twitterze, że wśród zatrzymanych jest 4 obywateli Iraku i jeden obywatel Syrii.

Za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy funkcjonariusze SG zatrzymali w sobotę 5 cudzoziemców – dwóch obywateli Syrii oraz obywateli Gruzji, Kazachstanu i Białorusi.

Od początku roku Straż Graniczna udaremniła ponad 18 tysięcy prób nielegalnego sforsowania granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 7 tysięcy miało miejsce w październiku.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią – w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego – obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Źródło: PAP

6 KOMENTARZE

  1. Polska Policja ma takie urządzenia Mikrofalowe do rozpraszania tłumu, zawsze towarzyszy to Marszom Niepodległości, choć nie zostało nigdy użyte, dlaczego nie mam tego na granicy. Emitowane przez urządzenie fale boleśnie parzą i ludzie natychmiast zwiewają. Tysiąc takich urządzeń podczepionych pod patrolujące dorny wojskowe i nie ma problemu na żadnej granicy.

  2. Ciekawe jak dają sobie radę Litwini i Łotysze, oni mają ten sam problem. Niemcy u siebie na granicy wyłapują emigrantów Łukaszenki i skądś oni przychodzą. Polska granica z Litwą jest niestrzeżona, może przez nią przechodzą, a to oznaczałoby że postawinie muru na granicy z Białorusią wcale nie zapewni nam bezpieczeństwa.

Comments are closed.