Protesty przeciw obowiązkowej „zielonej przepustce”. Blokada portu w Trieście i „antyfaszystowski” marsz lewicy [VIDEO]

Fot. ilustr. screen Twitter
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Od 15 października we Włoszech wprowadzono obowiązek posiadania „zielonej przepustki” dla wszystkich zatrudnionych w zakładach pracy. Wywołało to protesty i m.in. blokady portów i autostrad.

Rząd zmobilizował duże siły policji, ale protesty trwały w kolejnych dniach. W Trieście zdesperowani „antypaszportowcy” niemal rzucali się przed ciężarówki wyjeżdżające z portu, by zablokować jego pracę.

W niedzielę 17 października trwał tam nadal strajk dokerów. Zakłócenia pracy występowały także np. w porcie i terminalu promowym w Genui.

Protestujący przepuszczali ludzi, ale blokowali transport towarowy. W sobotę 16 trwały protesty w wielu miastach, od manifestacji po strajki. Niektóre z nich przybierały dość gwałtowne formy.

Demonstracje przeciw „przepustkom” organizowano m.in. w Mediolanie i Rzymie. Rząd premiera Mario Draghiego dolał oliwy do ognia tym, że wprowadził płatne testy dla pracowników, którzy zdecydowali się nie szczepić.

Tak zwana „zielona przepustka” polega na poświadczeniu szczepienia przeciwko koronawirusowi lub negatywnemu testowi. Za te trzeba jednak płacić i robić je co 48 godzin. Dokerzy utrzymują protesty i żądają wycofania się z rządu z segregacji pracowników.

W protestach przeciw paszportom na ulice wyszli wcześniej też zwolennicy neofaszystowskiej Forza Nueva. Uszkodzili tydzień wcześniej siedzibę CGIL, głównej konfederacji „czerwonych”  związków zawodowych.

W odpowiedzi 16 października lewica zorganizowała niemal 200 tys. (wg organizatorów) manifestację w Rzymie. Domagano się na niej delegalizacji Forza Nuova (FN). Manifestantów zwieziono autokarami i specjalnymi pociągami.

Tydzień wcześniej kilku aktywistów FN zostało zatrzymanych przez policję. Centrolewicowa Partia Demokratyczna twierdzi, że zebrała pod wnioskiem o delegalizację FN 100 000 podpisów.

8 KOMENTARZE

  1. Właśnie po to przepchnieto przez europarlament gigantyczne fundusze pomocowe dla krajów takich jak Włochy. Tamtejsza władza nie ma się przejmować strajkami i blokadami. Gospodarka? Nie interesuje ich. Bo kasa jest. A spłacać ten kredyt solidarnie będą także Polacy. Włochy, Hiszpania, Francja i kilka innych krajów „starej Unii” od dawna są bankrutami. Ukrywa się ten fakt kredytami.

  2. W Europie oszustwo na nową chorobę zaczęło się od Włoch i od Włoch zaczyna się zakaz pracy dla ludzi nieGMO. To prześladowanie pójdzie na całą Unię Europejską. I to ma związek z sondażami wmawiającymi jakoby w Polsce nadal jest większościowe poparcie dla trwania w KL-UE.

    • Jeśli Polska ucieknie z KL-UE, ciężej będzie tutejszym kapo wytłumaczyć kopiowanie eurounijnych prześladowań wobec ludzi nieGMO. Możnaby o tym podyskutować pod artykułem o sondażu polexitowym, gdyby włączono tam możność komentowania.

  3. Kraj który nie jest w stanie organizować wywozu śmieci na czele satanizmu, ale nie ma co się dziwić skoro kozioł w Watykanie nawet ochoczo to poparł a to zawsze idol tych hipokrytów, to kto zostaje? Neofaszyści i prezydent Mozambiku, poza tym paru normalnych

  4. Dla pełnego obrazu sytuacji warto dodać, że 15.10.2021r. na Kwirynale w Rzymie zainstalowano Bramę Piekieł największe dzieło Auguste Rodina francuskiego rzeźbiarza, a przy okazji masona i przyjaciela najsłynniejszego okultysty i satanisty Alistera Crowley’a.
    Dziwnym zbiegiem okoliczności w tym samym dniu uruchomiono system segregacji sanitarnej. Przypadek?

  5. Pod parasolem pandemii i protestów rządy chcą ukryć totalny upadek gospodarki i bilionowy dodruk pieniędzy nie mających pokrycia w NICZYM. W poprzednim kryzysie dodrukowane miliardy poszły na dofinansowanie banków/bankierów, etc.

Comments are closed.