Ruszają prace synodu na poziomie parafii. Pojawił się wątek LGBT

Wspólna Komunia katolików i protestantów? Niemieccy biskupi debatują. Foto: Pixabay
Komunia Święta/obrazek ilustracyjny. Foto: Pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
W niedzielę, we wszystkich parafiach w Polsce, czytany jest list episkopatu, w którym biskupi apelują o żywe uczestnictwo w synodzie na szczeblu diecezjalnym. XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja” rozpoczęło się 9 października 2021 r. w Rzymie. Pojawił się przy tej okazji nawet wątek LGBT.

Biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Piotr Jarecki w związku z inauguracją diecezjalnej fazy synodu biskupów w archidiecezji warszawskiej poinformował, że w archidiecezji warszawskiej został już powołany sekretariat synodu. Wyznaczono także osoby do kontaktu z poszczególnymi zespołami synodalnymi.

Na początku spotkania poświęcone zagadnieniom synodalności będą odbywać się w parafiach. Biskup poinformował, że władze diecezji przygotowały wzór nabożeństwa z modlitwą do Ducha Świętego, od której powinno się zaczynać każde spotkanie synodalne w parafii.

Parafie przygotują syntezę zebranych doświadczeń, którą przekażą księżom dziekanom, a oni z kolei przygotują tzw. dokument dekanalny. Zaznaczył, że dokumenty z 25 dekanatów zostaną przesłane do sekretariatu diecezjalnego i z tego powstanie finalny 10-stronicowy dokument, będący syntezą prac synodalnych na poziomie diecezji.

Zapewnił, że władze archidiecezji warszawskiej chcą docierać do wszystkich środowisk w Kościele warszawskim. Dodał, że nikt nie zostanie pominięty, nawet…środowiska LGBT:

„Jeżeli środowiska LGBT wyrażą wolę zaangażowania w synod, nie wykluczymy ich. Niech przepracują te tematy i niech prześlą wyniki dyskusji do nas. Nikogo nie wykluczamy” – podkreślił.

Gorzej z drugą stroną. „Aktywista” LGBT Bart Staszewski przygotował „na niedzielę” porcję oskarżeń Kościoła o… „ludobójstwo gejów”:

Źródło: PAP

11 KOMENTARZE

  1. Kościół Katolicki to już od około 1000 lat siedziba LGBT+P tak, że nie dziwota.
    Czas znormalizować zatajane dotychczas praktyki.
    No chyba, że Szatan ich powstrzyma…

    • Kościół należy do wiernych nie do kleru – oni są sługami, jeśli kler w tym biskup Watykanu zwany papieżem sprzeniewierza się nauce Chrystusa to znaczy że sprzeciwia się Bogu a tak jest obecnie bo biskup Watykanu zachęca do podawania znamienia bestii tworzonego z ciał niewinnych dzieci (linia komórkowa HEK293T do wytwarzania preparatów genetycznych). Krew tych dzieci spływa na twórców i tych co ją przyjęli.

  2. Jakim kretynem trzeba być, aby swoich zajadłych wrogów „pytać o drogę”. To o klerze, szczególnie o hierarchach, którzy niszczą kościół poprzez debilizmy i własny upadek moralny.

  3. Obecny kościół katolicki w Polsce, przede wszystkim w osobach kleru, to paranoja i degrengolada. Debile zwracają się nawet do środowisk LGBT+ a ci mieli, mają i będą mieli ich w dooopie.Jakim trzeba być kretynem aby u wroga szukać „porady”.

  4. Homoseksualiści prawdopodobnie należą do „Kościele warszawskiego”. Ale raczej nie tzw. środowiska LGBT+. Poza tym, nie oczekiwałbym od nich konstruktywnych wypowiedzi.

Comments are closed.