Światowe problemy z energią. Blackout w Indiach

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Początek października w Indiach był wyjątkowo ciężki i wywołał niemal społeczną panikę. Chodzi o niedobory prądu. Sekretarz rządu ds. energii Alok Kumar wyjaśniał, że niektóre stany mają ogromne zaległości wobec spółek węglowych i niskie zapasy węgla, który jest tam nadal podstawowym źródłem wytwarzania energii.

Alok Kumar powiedział, że sytuacja w zakresie dostaw jest już pod kontrolą i nie jest już krytyczna. Dodał, że niektóre stany mają ogromne zaległości finansowe wobec spółek węglowych. Dziesięć stanów musi zapłacić zaległe rachunki spółkom węglowym, aby wznowić dostawy surowca.

Minister mówił o „niepotrzebnej panice”. Jednak przerwy w dostawach prądu i trwające godzinami wyłączenia spowodowały krytykę rządu. Padła zapowiedź zwiększenia wydobycia węgla.

Indie są największym po Chinach konsumentach węgla na świecie. Kryzys spowodował, że wyłaczono z użytku część energochłonnego przemysłu. Jak wynika z danych operatora sieci Centrall, ponad połowa ze 135 elektrowni węglowych w Indiach, które łącznie dostarczają około 70% indyjskiej energii elektrycznej, miała zapasy paliwa nie większe, niż na trzy dni pracy.

Kryzys energetyczny równolegle do „walki o klimat” daje się we znaki całemu światu. Ceny rosną, a równowaga popytu i podaży jest zakłócona po ożywieniu wychodzących z pandemii gospodarek. W Indiach, niedobór mocy w ciągu pierwszych siedmiu dni października był ponad 21-krotnie większy niż w tym samym okresie ubiegłego roku i ponad czterokrotnie większy niż w 2019 roku.

Źródło: News18.com

10 KOMENTARZE

 1. Zielone szaleństwo poparte na fałszywych danych CO2 wytworzyło falę która ma zabić kolejne kilka milionów : z głodu to uzupełnienie planu depopulacji opartej o preparaty genetyczne

  • Co wy z tą depopulacja? Rządzący światem wybiją 90% niewolników, żeby zwierzątka i owady miały lepiej?? A następnie wszyscy pozostali radośnie cofna się do wczeanego średniowiecza, bo przy ilości 500 mln ludzi inaczej po prostu się nie da. I będą, także elita, umierać w wieku 40 lat, bo ostatni tomograf w końcu padnie, a nowego nikt nie zbuduje.

   • Widziałeś nowoczesne fabryki samochodów? Dziesiątki tysięcy robotów i obsługa, którą policzysz na palcach. I jakoś autka są coraz bardziej wyrafinowane technicznie.

   • Faraońskie elity mają wszystko, ale obawiają się ilości ludu, mają dość ukrywania się i dlatego dla nich priorytetem jest redukcja i kontrola pozostałych. Im wystarczy garstka techników do zarządzania zrobotyzowanymi fabrykami oraz trochę owieczek dla rozrywki i ofiar.

  • Import polskiej energii kablem podmorskim do Karlshamn jest już w połowie lutego prawie dwukrotnie większy niż w całym 2020 roku.
   Najsurowsza od kilku lat zima spowodowała, że władze zdecydowały o uruchomieniu rezerwowej elektrowni na olej opałowy w Karlshamn na południu Szwecji. Podjęto także decyzję o imporcie energii nazywanej w Szwecji „brudną”, gdyż jej źródłem jest m.in. węgiel, z Polski, Niemiec i Litwy.

 2. Większości krajowym „liderom” wyprano mózgi na szkoleniach Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Premierzy licznych krajów w tym Morawiecki i podobno też Szydło – są oni lucyferyczną armią Schwaba i Sorosa. Nie wiem kto może to powstrzymać i wyeliminować ich z życia politycznego globu? Pewno dojdzie do wojny konwencjonalnej i wtedy i tę sprzedajną armię pożre rewolucja.

Comments are closed.