BYŁ W PEŁNI ZASZCZEPIONY. Colin Powell zmarł wskutek powikłań związanych z Covid-19

Colin Powell. Foto: PAP/EPA
Colin Powell. Foto: PAP/EPA
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Były szef dyplomacji USA gen. Colin Powell zmarł w poniedziałek rano wskutek powikłań związanych z Covid-19 – podała na Facebooku jego rodzina. Miał 84 lata. Był pierwszym czarnoskórym sekretarzem stanu USA oraz przewodniczącym Kolegium Połączonych Szefów Sztabów.

Powell zmarł w wojskowym szpitalu Walter Reed pod Waszyngtonem. Według rodziny był w pełni zaszczepiony przeciw Covid-19.

„Straciliśmy niezwykłego i kochającego męża, ojca, dziadka i wielkiego Amerykanina” – napisali krewni na jego profilu na Facebooku.

Powell zasłynął jako pierwszy czarnoskóry Amerykanin na najwyższym stanowisku wojskowym – jako przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów za kadencji George’a Busha seniora. Był także pierwszym czarnoskórym sekretarzem stanu USA podczas prezydentury George’a Busha juniora. Był też doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego Ronalda Reagana. W latach 90. XX wieku wielokrotnie był wymieniany jako potencjalny kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych, jednak nigdy nie zdecydował się na kandydowanie.

Urodzony w Nowym Jorku jako syn imigrantów z Jamajki, Powell służył w wojsku przez 35 lat, odbywając m.in. dwie zmiany podczas wojny w Wietnamie, gdzie został odznaczony Medalem Żołnierza za uratowanie trzech żołnierzy z płonącego śmigłowca. Pełnił też kluczową rolę podczas pierwszej wojny w Zatoce Perskiej. Uważano go wówczas za autora tzw. „doktryny Powella”, podkreślającej konieczność użycia przeważającej siły, społecznego poparcia i jasnych celów w interwencji zbrojnej.

Jako szef dyplomacji Powell był jednym z największych sceptyków wojny w Iraku, ale mimo to zasłynął z prezentacji na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ „dowodów” na rzekomo ukrywaną przez reżim Saddama Husajna broń masowego rażenia. W późniejszych latach opisywał to jako swój największy błąd i plamę na dorobku.

Mimo przynależności do Partii Republikańskiej, w ostatnim okresie był zdecydowanym krytykiem partii i prezydenta Donalda Trumpa. W ostatnich latach skupiał się na założonej przez niego fundacji poświęconej problemom edukacji dzieci.

Kondolencje z powodu śmierci Powella złożył były prezydent George W. Bush. „Laura i ja jesteśmy głęboko zasmuceni śmiercią gen. Powella. Był wielkim mężem stanu. Na jego radach i doświadczeniu polegało wielu prezydentów” – oświadczył.

„Był moim wielkim przyjacielem i mentorem, zawsze miał dla mnie dobre rady. Czuję się, jakbym miał dziurę w sercu” – powiedział z kolei szef Pentagonu Lloyd Austin.

NCzas/PAP

35 KOMENTARZE

  • Przecie Amerykanie zbrojnie włączyli się do konfliktu w Jugosławii dopiero prawie dwa lata po jego odejściu z pozycji Chairman of The Joint Chiefs of Staff, a sekretarzem stanu został już po zakończeniu się konfliktów nie tylko między Serbami i Chorwatami, a także muzułmanami w Bośni ale nawet konfliktu w Kosowie.

 1. Dr W. R. Hadwen z Anglii również spierał się z Pasteurem na tym polu. Podobnie dr William A. Bruette, były zastępca kierownika Bureau of Animal Industry w Waszyngtonie podał wiele dowodów na błędne ustalenia Pasteura. Dr Bruette udowodnił w istocie, że szczepionka przeciwko wściekliźnie jest nie tylko oszustwem, ale jest też szkodliwa. Ocenił stosowanie szczepionki przeciwko wściekliźnie i stwierdził, że „szczepienie rozprzestrzenia chorobę”.

  • i tak się zaczęło od psów i na ludzkich psach się skończy? a propos mój pies żył 18 lat zupełnie na nic nieszczypany, a jego bracia coroczne szczypawki (taka moda na zachodzie) i średnio 9-10 lat…ciekawe

  • Fakt..słabo.Ale tymówiszo szczepionce a nie o preparatach.Ale o co mi biega? A o to że wszystkie mendia jak ognia omijają słowo szczepionka używając słowa preparat.A więc mamy do czynienia nie z antyszczepionkowcami a antypreparatowcami.

 2. To chyba nikogo nie dziwi. Przecież wiadomo, że szczepionki zabijają. Wszczepione białko kolca tak samo dewastuje organizm jak takie samo białko pochodzące od kowida.

 3. Był nieźle umoczony Wietnam, Jugosławia, Irak, Afganistan, rozwalenie WTC
  powiązany z Bushem Jr i elitami NWO
  długo się trzymał 84 lata wciskają że na powikłania po Covid 19 mimo że szprycowany w pełni :)

  • Nieśmiało śmiałem snuć takie domysły – a Ty potwierdzasz.
   No, nie wiem… niedługo będę sobie mówił: prorok ;-)
   I tak twardy był, wielu wystarcza 2. dawka, a czasem 1…

 4. ,,W pełni” wyszprycowany?. I dlatego się przekręcił mając przewrażliwiony układ odpornościowy a zapewne również ,,tarkę” na wewnętrznej stronie żył i tętnic z powodu wbudowanych ,,białek kolca”.

 5. pozbyli się faceta ,za dużo wiedział i komuś zagrażał, stary numer . TVPinfo podało to w dolnym pasku w nocy wczoraj, „zapominają” bezczelnie podać że był wyszczepiony. Te kreatury czują się już całkowicie bezkarne?

Comments are closed.