Jutro od rana „grillowanie” Polski w Strasburgu przy udziale premiera Morawieckiego

Dawid Sassoli, przewodniczący Parlamentu Europejskiego odrzuca budżet zaproponowany przez szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela. Zdjęcie: EPA/PATRICK SEEGER Dostawca: PAP/EPA.
Dawid Sassoli, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Zdjęcie: EPA/PATRICK SEEGER Dostawca: PAP/EPA.
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
We wtorek rano w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbędzie się debata „Kryzys praworządności w Polsce a prymat prawa unijnego”. Udział zapowiedział premier Mateusz Morawiecki i przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Debata rozpocznie się o godz. 9 na sali plenarnej i ma potrwać do godz. 13. Jako pierwszy głos ma zabrać przedstawiciel słoweńskiej prezydencji w Radzie UE. Następnie, zgodnie ze wstępnym harmonogramem PE, przemawiać będzie szefowa KE, a dopiero po niej Morawiecki.

Służby PE przekazały, że nie ma limitów dla szefowej KE ani polskiego premiera, jeśli chodzi o czas wypowiedzi. Następnie w debacie głos zabiorą europosłowie w imieniu grup politycznych.

Wystąpią przedstawiciele Europejskiej Partii Ludowej, Socjalistów i Demokratów, Odnowić Europę, Zielonych, Tożsamości i Demokracji, Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, Lewicy. Lista mówców podczas wtorkowej debaty nie jest jeszcze zamknięta.

Najczęściej w debatach z udziałem głów państw i szefów rządów w imieniu grup głos zabierali ich przewodniczący lub wiceprzewodniczący. Potem wystąpią jeszcze europosłowie.

Na zakończenie tego „grillowania” Polski ponownie zabiorą kolejno głos polski premier, szefowa KE i przedstawiciel słoweńskiej prezydencji UE.

Źródło: PAP

8 KOMENTARZE

  1. Ale po co tam być? Niech pieprzą sobie te durnie,niech uchwały podejmują,a robić swoje,tak jak Wegier Orban.Na zapowiedż Unii że nie dostanie kasy za to że zboków nie bierze pod uwagę,powiedzial im,że otrzyma/pożyczy kasę z innego miejsca,i co? zmiękła rura unijnym zboczeńcom,zmiękła.A ,,nasz” teraz pokrzyczy,potem podpisze wszystko,wróci i powie ,machając szeroko łapami-osiągneliśmy znowu sukces,

  2. „Jutro od rana „grillowanie” Polski w Strasburgu przy udziale premiera Morawieckiego”

    Morawiecki jedzie tam „grylowac” Polske?
    Gdybyscie pisali po polsku, byc moze takich bakow byscie nie puszczali, choc tez watpie, bo „udzial” i „przy” to polskie wyrazy.

    • Człowieku,przecież zrozumiałeś o co chodzi ,więc nie czepiaj się,teraz już nawet tytuł profesora do niczego juz nie zobowiązuje,bo z wielkim prawdopodobieństwem można trafić na takiego -jako szaletowego

  3. Szanowni Państwo. To wszystko co dzieje się wokół Naszej Ojczyzny jest konsekwencją wejścia Polski do Eurokołchozu w 2003 roku. Trzeba było myśleć wtedy, dziś jest już za późno a szabesgoj Morawiecki Nam w tym nie pomorze bo on nie reprezentuje Polskiej Racji Stanu…

  4. UE zachowuję się jak diler narkotyków. Jak nie będziecie brać od nas tzw. „wzorców” „praworządności” nie będziecie wolni. A czy osoba uzależniona od seksu (patrz deprawacja dzieci) może być wolna ?

Comments are closed.