Jutro od rana „grillowanie” Polski w Strasburgu przy udziale premiera Morawieckiego

Dawid Sassoli, przewodniczący Parlamentu Europejskiego odrzuca budżet zaproponowany przez szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela. Zdjęcie: EPA/PATRICK SEEGER Dostawca: PAP/EPA.
Dawid Sassoli, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Zdjęcie: EPA/PATRICK SEEGER Dostawca: PAP/EPA.
REKLAMA
We wtorek rano w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbędzie się debata „Kryzys praworządności w Polsce a prymat prawa unijnego”. Udział zapowiedział premier Mateusz Morawiecki i przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Debata rozpocznie się o godz. 9 na sali plenarnej i ma potrwać do godz. 13. Jako pierwszy głos ma zabrać przedstawiciel słoweńskiej prezydencji w Radzie UE. Następnie, zgodnie ze wstępnym harmonogramem PE, przemawiać będzie szefowa KE, a dopiero po niej Morawiecki.

Służby PE przekazały, że nie ma limitów dla szefowej KE ani polskiego premiera, jeśli chodzi o czas wypowiedzi. Następnie w debacie głos zabiorą europosłowie w imieniu grup politycznych.

REKLAMA

Wystąpią przedstawiciele Europejskiej Partii Ludowej, Socjalistów i Demokratów, Odnowić Europę, Zielonych, Tożsamości i Demokracji, Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, Lewicy. Lista mówców podczas wtorkowej debaty nie jest jeszcze zamknięta.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Najczęściej w debatach z udziałem głów państw i szefów rządów w imieniu grup głos zabierali ich przewodniczący lub wiceprzewodniczący. Potem wystąpią jeszcze europosłowie.

Na zakończenie tego „grillowania” Polski ponownie zabiorą kolejno głos polski premier, szefowa KE i przedstawiciel słoweńskiej prezydencji UE.

Źródło: PAP

REKLAMA