KO-ME-DIA! Trzej Królowie z przepustką covidową [FOTO]

To sie nie mieści w głowie... Fot. ilustracyjne/fot. Wikimedia Commons
To sie nie mieści w głowie... Fot. ilustracyjne/fot. Wikimedia Commons
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
W neapolitańskiej szopce Trzej Królowie trzymają w rękach przepustkę Covid-19. Figurki z paszportem covidowym pojawiły się w warsztacie znanego artysty szopkarza w momencie, gdy dokument ten zaczął być wymagany we wszystkich miejscach pracy we Włoszech. 

Obowiązek przepustki sanitarnej, wymaganej dotąd w placówkach kultury, na basenach, w siłowniach, w samolotach, pociągach dużych prędkości, w zamkniętych salach restauracji oraz barach i w dyskotekach, rozszerzono na miejsca pracy.

Wymóg ten obowiązuje od piątku. Green Pass wydawany jest na podstawie szczepienia, wyleczenia z wirusa lub negatywnego wyniku testu.

Na wejście w życie nowego rozporządzenia rządu, dotyczącego milionów osób pracujących, zareagował natychmiast twórca tradycyjnych szopek z Neapolu Marco Ferrigno. W jego warsztacie na ulicy szopkarzy San Gregorio Armeno, odwiedzanej cały rok przez turystów, pojawiły się w witrynie misternie wykonane figurki Trzech Króli, pokazujących przepustkę covidową z kodem QR.

„Trzej Mędrcy przybywają w tym roku z paszportem covidowym”– tak media podsumowały pomysł znanego szopkarza.

Twórca figurek wyjaśnił: „Do neapolitańskiej szopki postanowiliśmy wprowadzić ważną nowość: Trzech Króli z Green Pass. Dla nas jest to nie tylko sposób na to, by pozostawić w pamięci ten szczególny moment naszego życia, który wystawił wszystkich na ciężką próbę, ale także by pokazać, że dzięki przepustce możemy powrócić do tak wyczekiwanej normalności i wolności”.

„Mamy nadzieję, że tym wizerunkiem zdołaliśmy wywołać choćby mały uśmiech”- dodał Ferrigno.

Dla wielu jest to co najwyżej uśmiech politowania.

14 KOMENTARZE

 1. Nie uśmiechnąłem się.
  Zacząłem się bać.
  Zaraz zmuszą Pana Boga do szczepienia
  i będą wymagać od Niego przepustki
  przy wejściu do kościoła.

 2. Tylko patrzeć jak papież będzie umieszczał krzyże sakralne z napisem kowid zamiast INRI.

  Globaliści celowo zrobili nową religię kowidiańską, która ma być alternatywą do Kościoła Katolickiego, ponieważ Nowy Ład jak każda ideologia marksistowska wyklucza istnienie jakiejkolwiek religii w sanitarnym totalitaryzmie nowej normalności.

Comments are closed.