Lekarska żyła złota! Rekordzista w Pile zarobił milion złotych w rok. Fortuna na dodatki covidowe

Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Czy przedsiębiorstwo, które wydaje 77 proc. budżetu na pensje, może funkcjonować dobrze? Taką sytuację mamy w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Rekordzista zarobił milion złotych w ciągu roku.

Szpital w Pile nie jest z pewnością jedyną placówką w Polsce, która lwią część dofinansowania wykorzystuje na wynagrodzenia. Tutaj mamy jednak tego oficjalne potwierdzenie.

Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile Wojciech Szafrański potwierdził krążące w drugim obiegu informacje, jakoby jeden z lekarzy zarobił w ciągu roku aż 1 mln zł.

Mamy do czynienia z lekarzem kontraktowym. Jest on na sparametryzowanej umowie, więc wynagrodzenie zależy od wykonanej pracy. Ale potwierdzam, że taka wartość wynagrodzenia została osiągnięta w naszym szpitalu – przyznał Szafrański.

Szpital jest taką jednostką, gdzie największą wartość stanowią wynagrodzenia. Tamten rok zakończyliśmy z kwotą bilansową 163 mln zł, z czego 77% stanowią wynagrodzenia – wyliczał dyrektor Szafrański.

Dodał, że w ciągu pół roku same dodatki covidowe pochłonęły kolejne 25 milionów złotych.

Taka struktura, w której lwią część budżetu pochłaniają płace oznacza, że brakuje pieniędzy na pozostałe niezbędne wydatki – leki, zakup nowszego sprzętu, utrzymanie placówki w czystości, itp.

Jednocześnie Szafrański powiedział, że z sytuacją, którą ma do czynienia w Pile, nie spotkał się w Krakowie, gdzie w przeszłości także kierował szpitalem.

W Krakowie wyglądało to inaczej. Gdy zaczynałem było to 56%, a później, wraz ze wzrostem płac doszło to do poziomu 59% – wspomniał Szafrański.

Źródło: twoja.pila.pl

36 KOMENTARZE

 1. Cały budżet szpitala powinien byc przeznaczany na wynagrodzenia dla zachłannych lekarzy. W iinym przypadku będą wiecznie niezadowoleni.

   • to nie łapówka a podział łupów, lekarz ubija, bo przecież nie leczy, nakręcając liczbę pod respiratorami a minister ma statystykę.Znieczulica pielęgniarek i lekarzy na tzw oddziałach covid porównywalna jest jedynie z oddziałami Mengele w obozach. Tam też traktowano ludzi jak śmieci eksperymentalne. Brawo PiS, to wasi lekarze, ministerstwo i wasze zarządzenia!

   • To jest nowa korupcja opisana w ksiazce ,,Nowe formy korupcji,, dr Polak. Nie da sie cwaniakom tego udowodnic bo.maja na to papiery, umowy itd patrz Grzesiowski.

 2. Najbliższe strajki odbędą się pod hasłem,żeby dodatek covidowy wszedł na stałe do pensji oraz
  emerytury.Co na to Najwyższa Kasta?Poskarży się Jourovej?

 3. Lekarzowi należy płacić tylko i wyłącznie za skuteczność leczenia, zaś potrącać za zgon lub powiększenie schorzenia nieudaną terapią. I skończy się hienowanie na chorych.
  Tylko tak można zakończyć patologię.

  • Tiaaa, na pewno.
   A wtedy większość lekarzy, by cokolwiek zarobić, będzie brać TYLKO łatwe przypadki.
   Inni niech nie liczą na jakiekolwiek próby leczenia.
   Genialny masz pomysł Esmyraldo … genialny.

   • I tu się mylisz: za wyleczenie łatwego przypadku 10zł/łeba; za wyleczenie „nieuleczalnego” 20 tys. Ci, którzy umieją leczyć zarobią. Pozostali i tak są zbędni, bo już teraz zajmują się napędzaniem roboty grabarzowi.

 4. Dla tych złodziei zajob kowidiański może trwać wiecznie, a barany wio do szprycowania po kolejne zyski dla pana.

  Większość cwanych lekarzy nie są głupi, koszą kasę jak jest okazja i na pewno się nie szczepią, bo nie po to trzepią kapustę żeby zaraz zdychać dla ochrony klimatu dobrych zysków big pharmy.

 5. Jeśli od pacjenta covidowego jest przydzielany dodatek (ciekawe jakiej wysokości – pewnie przetestowany- najniższy dodatek, a martwy – najwyzszy). To czy w takim systemie ktoś liczy na ludzką przyzwoitość???!…ten kto to wymyślił, doskonale wie jak to miało zadziałać w masie; no i zadziałało.

 6. Od bardzo dawna twierdzę, że Służba Zdrowia to doskonałe miejsce pracy i życia towarzyskiego na modłę serialową, tylko z tymi prawdziwymi chorymi trzeba coś zrobić. I właśnie znaleziono sposób a Służba Zdrowia to teraz Służba Zbrodnia.

  Brzmi niemal tak samo a o ile trafniej. A najśmieszniejsze, że to ofiary tej masowej zbrodni za nią płacą.

  OBOWIĄZKOWOOO!

 7. nie rozumiem jak to jest społecznie akceptowane, że ktoś dostaje jakieś „dodatki ” za to, że wykonuje swoje obowiązki zawodowe… Ewidentna manipulacja, i interwencjonizm państwowy w tzw ‚służ bę zdrowia”.. Każdy interwencjonizm generuje negatywne skutki, co w przypadku tej branży jest bardzo niebezpieczne, i ktoś powinien za to . Odpowiedzieć :)

 8. „Szpital jest taką jednostką, gdzie największą wartość stanowią wynagrodzenia”

  MHmmm więc zdrowie pacjenta nie liczy się. To nie te czasy co kiedyś teraz szpital zamienił się w ośrodek dofinansowan i doprowadzania pacjentów do zgonu.
  Lekarz za większą kasę dałby się psu wyruchać.

 9. Żyła złota a szczypawki z grafenu, aluminium i rtęci. Pełny transhujmanizm*.

  A goj jest już tak otępiony, że nie wie komu przy**ić i czy w ogóle.

 10. A cała ta „Dobra Zmiana” i lewackie szaleństwo PIS jest finansowane z dodruku 136 mld zł oraz zwiększenia długu Polski o blisko 100% (wzrost zadłużenia z 925 mld zł w 2015 do około 1500 mld zł obecnie plus około 300 mld zł nielegalnego długu ukrytego w BGK).

Comments are closed.