Pościg na granicy! Policyjny radiowóz uszkodzony, przemytnik ludzi po długiej ucieczce dorwany

Polska SG na granicy z Białorusią. Foto: PAP
Polska SG na granicy z Białorusią. Foto: PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Policyjny pościg w pobliżu polsko-białoruskiej granicy. Wpadł przemytnik nielegalnych imigrantów.

Policja zatrzymała w Siemiatyczach na Podlasiu kierowcę, który wiózł w swoim aucie nielegalnych imigrantów. Mężczyzna nie zatrzymał się wcześniej ani na żądanie Straży Granicznej, ani do policyjnej kontroli i próbował uciec.

Kierowca-uciekinier poruszał się peugeotem. Trwają czynności z jego udziałem.

Według informacji podanych przez RMF FM, kierowcą był Albańczyk, który przewoził siedmioro nielegalnych imigrantów, a – podczas próby ucieczki – doprowadził do zderzenia z nieoznakowanym radiowozem i próbował staranować inne policyjne auto.

W miniony wtorek podobna ucieczka przed kontrolą drogową kierowcy przewożącego nielegalnych imigrantów zakończyła się tragicznie. Osobowy volkswagen prowadzony przez Syryjczyka zderzył się pod Białymstokiem czołowo z ciężarówką.

Zginął jeden z pasażerów, którymi byli również obywatele Syrii. Kierowca trafił do aresztu, jest podejrzany nie tylko o doprowadzenie do wypadku drogowego, w którym zginęła jedna osoba, ale też o pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy przez imigrantów. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

13 KOMENTARZE

  • I kiedy pojawią się samochody pancerne?
   Nie muszą być nowoczesne, żeby wzbudzać respekt i obawy o zakończenie dochodowej zabawy w „pomaganie uchodźcom”.

 1. Zero cackania się z przemytnikami nachodźców! Od razu dać ich pod „opiekę” policjantów, którzy tak mocno troszczą się o podejrzanych, że ci raźnie ruszają na Sąd Ostateczny.
  Dlaczego białoruskie lotniska nie są jeszcze spamowane doniesieniami o podłożeniu bomby?

  • Polska policja przestała się cackać ze złodziejami samochodów (spektakularne strzały z AK47 w Alejach Jerozolimskich w Warszawie, w obecności wielu ludzi w dzień, do uciekającego złodzieja skradzionym samochodem). A stało się to po tym, jak złodzieje kradli luksusowe samochody rozbojem, wysadzając właścicieli zeń, NIE POMIJAJĄC TYCH OZNACZONYCH – CC CD.

 2. Turystów na Białoruś , Albaniaka na gałąź.Zresztą może trzeba wszystkich razem na gałąź żeby inni się bali przekraczać granicę.

 3. Warto skorzystać z doświadczeń i na drogach po których uciekają przemytnicy ustawić zawczasu 40 tonowe ciężarówki ze żwirem. Podczas zderzeń czołowych skutecznie zatrzymują uciekinierów.
  Alternatywą byłyby punkty kontrolne z przeszkodami labiryntowymi z bloków betonowych, dodatkowo uzbrojone w gniazdo karabinu maszynowego.

 4. 👹👹👹Dotąd polska policja zabijała tylko Polaków, w myśl ruskiego przysłowia iżby bić swoich tak, żeby obcy się bali. Widać że się obcy nie boją. Dlaczego?👹👹👹

Comments are closed.