Robert Bąkiewicz będzie miał kłopoty? Prokuratura może postawić zarzuty za TE słowa o Januszu Walusiu

Robert Bąkiewicz i Tomasz Kalinowski/Fot. Twitter
Robert Bąkiewicz i Tomasz Kalinowski/Fot. Twitter
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Lider Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz oraz m.in. były poseł Artur Zawisza mogą usłyszeć „zarzuty gloryfikowania przemocy”.

W czerwcu 2017 roku Bąkiewicz wziął udział w pikiecie w obronie Polaka, który odsiaduje w RPA wyrok dożywocia, bo w 1993 r. zastrzelił Chrisa Haniego, lidera tamtejszej partii komunistycznej – oskarżanego o planowanie i zlecanie wielu mordów politycznych.

„Zgodnie z prawdą historyczną możemy Januszowi Walusiowi, a przede wszystkim ludzie, którzy tam mieszkają, mogą zawdzięczać to, że być może ukrócił on chociaż o trochę ten terror” – mówił pod MSZ Robert Bąkiewicz

„Prosimy państwo polskie o to, żeby się zajęło tą sprawą i żeby ściągnęło Walusia, który dla nas jest bohaterem” – dodawał.

I za te słowa może mieć kłopoty. Jak informuje „Rzeczpospolita”, prokuratura z warszawskiej Pragi może postawić Bąkiewiczowi zarzut pochwalania stosowania przemocy ze względu na przynależność polityczną, za co grozi do pięciu lat więzienia.

Według ustaleń „Rzeczpospolitej”, śledztwo w sprawie kilku manifestacji w obronie Walusia wyłączono z większego postępowania dotyczącego Narodowego Odrodzenia Polski.

„W ramach tego drugiego, jak pisaliśmy pod koniec września, jednemu z liderów NOP postawiono zarzuty, usłyszeć mają je też dwaj kolejni. Mieli się dopuścić czynów polegających m.in. na pochwalaniu stosowania przemocy i propagowania faszystowskiego ustroju za pośrednictwem wpisów w internecie i publicznych wypowiedzi” – podaje gazeta.

„Jedna z liderek NOP Marzena D. brała udział w demonstracjach dotyczących Walusia. W czerwcu np. mówiła pod Ambasadą RPA, że Polak dokonał +zrozumiałego i bohaterskiego czynu+. Śledztwo wyłączono, bo pojawiły się w nim też nazwiska osób niezwiązanych z NOP. A postawienie im zarzutów jest prawdopodobne, bo Marzena D. już je usłyszała” – dodaje „Rz”.

Jak informuje dziennik, oprócz Bąkiewicza zarzuty może usłyszeć też były poseł PiS i Prawicy Rzeczypospolitej Artur Zawisza, który w tym roku mówił pod Ambasadą RPA, że Waluś to bohater, który „powinien być na piedestale (…) powinien być pamiętany i chwalony”.

Odpowiedzialność karna może też grozić m.in. szefowi Centrum Edukacyjnego Powiśle Rafałowi Mossakowskiemu i Tomaszowi Szczepańskiemu ze Stowarzyszenia Niklot.

41 KOMENTARZE

   • A kto pamięta Parmonowa? „Idzie panienka sukienka nowa to za pieniądze Paramonowa. Na Marszałkowskiej ktoś głośno krzyczy, to Paramonow młotkiem go ćwiczy. Etc.”. A kto z was wypierdki Mamuta czytał ZŁEGO-Grzesiuka.

  • „Za nic złego” można dołączyć do na ławę oskarżonych dla Narodowców! Pewien sędzia w Polsce wydał wyrok skazujący na podstawie…Ja wiem co pan miał na myśli.
   Za PRL-u można było iść do więzienia za „ciężki chód po ulicy. Obecnie mamy powrót mrocznego Anwara Hodży.

  • Ale powiedział coś szalenie nieroztropnego – apelować do rządu komunistycznego, by wziął w obronię antykomunistę? Na co liczy?

  • To są wredne pomówienia przestępcy Stonogi,który myślał że będzie bezkarny.Już teraz ubyło mu bardzo wiele tych nóżek,gubił je uciekając za granicę,myśląc pewnie że dostanie azyl polityczny,jako defraudant wielu setek tysięcy zl.
   Ja kiedyś oglądałem filmik stonogi,-do policjanta mówił wypierdalaj ,bo każę cie odcholować,to świadczy o kulturze tego typka,i jego wielkim mniemaniu o sobie.Teraz kwiknie co nieco,i już zmiękła mu rura,co nie?

 1. To prokuratura wyłapuje ludzi wstecz. Już się boje o to co powiedziałem w podstawówce lub przedszkolu kilkadziesiąt lat temu, np: recytowałem znany i popularny wówczas wiersz
  J. Tuwima „Murzynek Bambo” Czy za to też mnie będzie po latach ścigać prokuratura?

 2. Ktoś koniecznie,na siłę chce go upier****ć,więc będą szukać wszelkich tzw.haków,co kiedyś powiedzial,co kiedyś zrobił.Robi dobrą propolską robotę,a u nas mnogo wszelakiej antynarodowej swołoczy,dlatego tak z nim walczą.
  Ciekawe kto złożył w prokuratórze donos/wniosek o ściganie Bąkiewicza? Kto ma materiały z 2017 r.?

 3. Przemoc na komunistach powinna być dozwolona i legalna prawnie. Promowanie komunistycznych i socjalistycznych pomysłów jak i próba wdrażania ich musi być karana śmiercią.

 4. To są wredne pomówienia przestępcy Stonogi,który myślał że będzie bezkarny.Już teraz ubyło mu bardzo wiele tych nóżek,gubił je uciekając za granicę,myśląc pewnie że dostanie azyl polityczny,jako defraudant wielu setek tysięcy zl.
  Kiedyś oglądałem filmik stonogi,-do policjanta mówił wypierdalaj ,bo każę cie odcholować,CO świadczy o kulturze tego typka,i jego wielkim mniemaniu o sobie.Teraz kwiknie co nieco,i już zmiękła mu rura,co nie?

 5. Bo okradała bogatych murzynuff! To chyba jasne! Gdyby byli biedni, to z czego by ich okradła? :))

  Z pracy? Z JAKIEJ, KUWRA, PRACY, Z DZIABANIA MOTYKĄ?

  Była bogata bo nie pozwalała żydom się okradać! Wszystko co Afrykanerzy wypracowali pozostawało w ich rękach! Nie musieli też płacić żydom za ropę, bo paliwo robili z własnego węgla!

 6. W latach 30-tych XX wieku: tow stalin: dajcie mi człowieka a paragraf się na pewno znajdzie! W 2021 roku wypowiedz ze zabicie komunistycznego kryminalisty mogło ocalić życie innym ludziom możne narazić mówiącego na zarzuty! Kompletnie pomijając fakt ze to wypowiedz oceniająca a nie nawoływanie i sprawa dotyczy RPA a nie Polski a w Polsce jest prawo ścigające komunistycznych morderców (tak jest choć bandzior kiszczak spokojnie zdechł w domu)

 7. Podczas „zemsty za Monachium” agenci izr. zabili co najmniej 1-ą niewinną osobę – Ahmeda Bouchikhi w Norwegii.
  Pozostali zabici, też nie zostali nawet skazani przez sąd izrelski, lecz zabici na podstawie „decyzji administracyjnej”.
  Ponsdto zabijano ich, także bombami, w Europie Zach, no i 1-go zastrzelono w hotelu Victoria w Wwie (choć chyba nie ma oficjalnego przyznania się).

  • To chyba według polskiego: prlowskiego i postprlowskiego prawa, a nawet praktyki prawnej – jest przestębstwo. Nawet chyba kk mówi o zbrodni
   Ileś lat temy w kinach, potem w tv był film „Monachium” – o „dzielnym rewanżu” – w tym zabójstwa bez sądu, na terenie innych państw przy narażeniu, a może i śmierci obywateli innych państw, przy zabiciu osób niewinnych, z powodów politycznych.
   Prokuratura nie wszcznie postępowania przeciw sieciom kin i stacji tV?

 8. O ile kojarzę, niejaki Grynszpan jest teraz „prawie wynoszony na ołtarze”, przez tzw. ży-munę i okolice.
  Zabił zamiast ambasadora, podrzędnego dyplomatę z niemieckiej ambasadyw Par. w 1938 r. Zbrodnie Niemiec w tym czasie (przed wojną), były ułamkiem tego, co się działo w zarządzanym przez ży-munę (głównie) ZSRR.
  Ten dyplomata, też nie był skazany za jakieś zbrodnie na śmierć.
  To co z tym robimy?

 9. Ja w p. Bąkiewiczu pokładam duże nadzieje, wie czego chce. Dobrze byłoby, aby każdy miał odrobinę tego co on ma. Szanuję tego typu ludzi, którzy w ekstremalnych sytuacjach potrafi stanąć na wysokości zadania. Dalibóg mu dalszych tego typu działań.

Comments are closed.