Uciekał przed policją z prędkością 200 km/h. 22-latek wiózł nielegalnych imigrantów. Warzecha OSTRO o rządowej narracji

22-letni Irakijczyk uciekał przed policją z 6 nielegalnymi imigrantami/Białystok/Fot. policja.gov.pl
22-letni Irakijczyk uciekał przed policją z 6 nielegalnymi imigrantami/Białystok/Fot. policja.gov.pl
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Białostocka policja zatrzymała 22-latka, który uciekał samochodem przed funkcjonariuszami z prędkością 200 km/h. Jak się okazało, był to Irakijczyk przewożący sześcioro swoich rodaków – z czego dwójkę w bagażniku. Sprawę krótko skomentował publicysta Łukasz Warzecha.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 17 października w okolicach Białegostoku. Straż Graniczna powiadomiła tamtejszą policję, że kierowca audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, miał poważny powód.

Do pościgu policyjnego doszło w miejscowości Grabówka koło Białegostoku. „Kierowca nie reagował na sygnały do zatrzymania i uciekał trasą generalską w kierunku Warszawy. Podczas ucieczki wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego. Jego zachowanie stwarzało zagrożenie dla innych uczestników ruchu” – poinformowała w poniedziałek białostocka policja.

Policjanci relacjonowali, że kierujący pojazdem pędząc z prędkością 200 km/h „przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle, w chwili gdy na przejściu znajdowali się piesi”. Policyjny pościg trwał na odcinku kilkunastu kilometrów. Potem ścigany skręcił na parking przy ul. Andersa w Białymstoku.

„Kontynuując ucieczkę jechał chodnikami, a zaparkowane pojazdy omijał w ryzykowny sposób. Ostatecznie drogę ucieczki odcięli mu policjanci z białostockiej patrolówki” – czytamy w komunikacie.

Jak się okazało, pojazd prowadził 22-letni obywatel Iraku, który na stałe mieszka w Szwecji. Trafił do policyjnego aresztu. Co więcej, kierowca przewoził grupę 6 innych Irakijczyków, którzy nielegalnie przekroczyli polską granice. Dwójka jechała w bagażniku.

Wszyscy nielegalni imigranci zostali przekazani pogranicznikom.

Całą sytuację skomentował w swoim stylu publicysta Łukasz Warzecha. „A co, jeśli rypnie się narracja o skutecznej ochronie granic i zapewnianiu nam bezpieczeństwa przez rząd? Bo wygląda, że sprawy wymykają się spod kontroli” – skwitował.

Źródła: policja.gov.pl/Twitter

8 KOMENTARZE

 1. „trasą generalską”???
  „Trasą generalną” – też nie pasuje.
  Drogą główną w kierunku Warszawy – brzmi dziwnie, ale od biedy pasuje.
  Tlumaczenie z arabskiego, wiadomośc z irakijskich mediów:)))?

  Inne rozwiązanie: trasa jakiegoś generała?

  • No i jak przeczytać gdzie indziej – to jasne:
   Nazwa własna, być może nieformalna, bo uzyto „tzw.”, no ale duże litery.
   ” kierowca audi uciekał tzw. Trasą Generalską „

 2. hahhaha arabusy jeszcze maja fantazje! a nsze rurki sraja w gacie i chodza z kagancami na mordach.ot czasy! kiedys husaria rozbijala ich w pyl,a teraz???

  i tak mu nic mu nie zrobia,zaplaci kaucje i spokojnie wroci do kalifatu szwecji

 3. Ale to są prawdziwi uchodźcy – uciekają z faszystowskiej Polski, gdzie nie ma niezależnych sądów itd – a grozi im śmierć w bagnach i na polach kukurydzy !!!

Comments are closed.