Cmentarze 1 listopada jednak zamknięte?! Kraska kontra Niedzielski

Adam Niedzielski i Waldemar Kraska.
Minister zdrowia Adam Niedzielski (z prawej) oraz wiceminister w tym resorcie Waldemar Kraska. (Fot. PAP)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
W piątek 15 października minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że cmentarze 1 listopada absolutnie nie będą zamknięte. We wtorek 19 października wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział, że cmentarze 1 listopada mogą zostać zamknięte.

Szef resortu zdrowia pytany w wp.pl, czy w tym roku Polacy będą zaskoczeni decyzją o zamknięciu cmentarzy 1 listopada, odparł, że absolutnie nie jest przewidywane takie rozwiązanie.

Przekazał, że rozmawiał na ten temat z premierem Mateuszem Morawieckim. – Ustaliliśmy, że żadnych takich środków nie będziemy podejmowali – oświadczył 15 października Niedzielski.

Minęło kilka dni i przekaz jest już nieco inny. Wiceszef resortu Niedzielskiego zapowiedział, że 1 listopada Polacy ponownie mogą mieć zakaz odwiedzania bliskich zmarłych. Pod uwagę brany jest regionalny lockdown na cmentarze.

Decyzje o zamknięciu cmentarzy na 1 listopada będą podejmowane na podstawie kilku kryteriów. Nie tylko liczby nowych zakażeń, ale też liczby osób hospitalizowanych w powiecie, województwie, czy liczby osób zaszczepionych – oznajmił Waldemar Kraska w radiowej Jedynce.

Decyzji całościowych, obejmujących cały kraj nie będziemy podejmować, będziemy starali się reagować punktowo, jeżeli będzie zła sytuacja w danym powiecie, te restrykcje będziemy wprowadzać – mówił Kraska.

Brak jasnego i konsekwentnego przekazu to najpewniej świadoma taktyka obrana przez rząd od początku ogłoszenia pandemii. Wielokrotnie już byliśmy świadkami, jak jednego dnia decydenci mówią tak, drugiego inaczej, by trzeciego wymyślić jeszcze inną wersję. Zabieg ten ma utrzymywać społeczeństwo w stanie niepewności.

60 KOMENTARZE

  1. Tu nie chodzi o żaden kowid tylko o wygłaszanie tradycji religijnych w Nowym Komunistycznym Ładzie, na Boże Narodzenie, Nowy Rok, Trzech Króli i Wielkanoc też będzie lock down globalnie zarządzony i potwierdzony przez papieża masona.

    Podobnie wygaszane jest zapotrzebowanie na węgiel, prąd, gaz, benzynę oraz żywność, ponieważ dla ochrony matki ziemi ludzkość ma zostać nędzarzami zarządzanymi przez kastę korpo panów w rządzie światowym.

  2. zamknięte, nie zamknięte, zamknięte – oto w jaki sposób polityczne świnie pogrywają sobie z ludźmi Q ping-pong sobie zrobili. Ani kraska ani niedzielski to nie są jacyś władcy to zwykłe ciecie bo dokładnie do cieciowej roboty zostali zatrudnieni. Słowo minister znaczy służyć a nie władać!

  3. Być może będzie jeszcze można na tym zarobić. Trzeba tylko odwiedzać wszystkie cmentarze w mieście i podkładać się policji. Nie mogą nam zabronić wejścia na cmentarz bez stanu wyjątkowego. Potem do sądu. Wygrana 100%. Z maseczkami trochę wątpliwości było a tutaj nie będzie żadnych.

  4. Niestety Ci nieodpowiedzialni ludzie znowu wszystko zamkną. Niektórzy bagatelizują, że nie zastosują się do zakazów. Jednak jak zamkną kawiarnie, teatry,puby etc.to już będzie przegięcie. 3 rok z rzędu robią z nas durni. W zasadzie drugi, bo na początku nikt nie wiedział o co chodzi. Olbrzymi skandal.

    • Całą winę za zaistniały stan ponoszą płaskoszczepy , wyznawcy sekty św Kowida z wielka szprycą , a także banda przerażonych zwyczajnych durni. Gdyby ich nie było, nie byłoby także prankdemii i bezprawnych zaostrzeń .

Comments are closed.