Cudowne zioło na Covida?! 99 proc. zainfekowanych miało wyzdrowieć

Brodziuszka wiechowata. Foto: Wikipedia
Brodziuszka wiechowata. Foto: Wikipedia
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Departament Więziennictwa Tajlandii podał chirettę, czyli zioło o polskiej nazwie brodziuszka wiechowata, prawie 12 tys. osadzonych z łagodnymi objawami Covid-19. 99 proc. zainfekowanych miało wyzdrowieć – poinformowała witryna The Conversation.

Skuteczność leczenia więźniów skłoniła Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego, Nauki, Badań i Innowacji Tajlandii do zalecenia bezobjawowym zakażonym przyjmowania podczas posiłków 180 mg chiretty dziennie, rozdzielonej na trzy dawki.

Chiretta jest w Tajlandii powszechnie znana także wśród pracowników służby zdrowia i stosowana przy przeziębieniu lub grypie jak paracetamol.

W 1991 roku naukowcy z Uniwersytetu Mahidol w Bangkoku doszli do wniosku, że chiretta w dawce 6 g dziennie była tak samo skuteczna jak 4 g paracetamolu dziennie w łagodzeniu gorączki i bólu gardła u pacjentów ze stanami zapalnymi gardła i migdałków. Od tego czasu kilka badań naukowych wykazało „pewną skuteczność chiretty w leczeniu nieskomplikowanych infekcji”. Zaobserwowane skutki uboczne były łagodne i krótkotrwałe.

W testach działania leków ziołowych chiretta została uznana za „obiecującą” we wspomaganiu zwalczania zakażenia SARS-CoV-2. Komputerowa symulacja pokazała, że zawarty w ziele andrografolid wykazał zdolność do wiązania się z białkiem wypustki koronawirusa i osłabiania sprawcy infekcji. Tylko dobrze zaprojektowane i właściwie przeprowadzone badanie kliniczne może przynieść wiarygodne wyniki i wnioski – zaznaczyli redaktorzy portalu.

Obecnie w Tajlandii 3 tys. osób uczestniczy w badaniu mającym zobrazować efektywność „standardowej opieki” nad bezobjawowym zakażonym w porównaniu z „leczeniem” za pomocą 180 g chiretty przyjmowanej przez pięć kolejnych dni. Naukowcy do maja 2022 roku będą sprawdzać, ilu zainfekowanych z obu grup w ciągu 28 dni od otrzymania pozytywnego wyniku testu na koronawirusa trafiło do szpitala.

Gruziński Uniwersytet Medyczny w Tbilisi sprawdza działanie ekstraktu brodziuszki wiechowatej z żeńszeniem na pacjentów z łagodnymi objawami Covid-19. Wyniki są spodziewane na początku 2022 roku – odnotował portal The Conversation.

NCzas/PAP

34 KOMENTARZE

 1. Nie ma „bezobjawowego zakażenia”. ZaKażenie jest wtedy, gdy występują objawy choroby.
  Organizm może zostać zaRażony (przeniesienie wirusa z jednego człowieka na drugiego) i wtedy jeszcze nie ma objawów. Ale jeśli patogen przebije się przez barierę immunologiczną organizmu, dochodzi do zakażenia.

 2. POLECAM NA dekonspiracja.neon24.pl METODY NA COWIDA, ALE TEŻ NA POZBYCIE SIE GRAFENU Z ORGANIZMU. Na zmiany w DNA pozostaje tylko modlitwa, żeby Pan Bóg wybaczył przyjecie szprycy i uleczył ze zmian.

  • PS. Dobrze by było, gdyby szanowna Redakcja tez takie metody publikowała. No i wobec nadchodzącego kryzysu energetycznego jak domowymi sposobami wytworzyć prąd, biodisel , uzdatnić wodę itp itd, czyli szkoła przetrwania.

   • O to wszystko powinienes raczej poprosic „wredenego zgreda”, ktory swoimi modlitwami wplynie na dobroczynnosc zbawcy i odkupiciela. Dzieki tym uduchowionym „sposobom” wszystkie objawy Covida znikna, jak po magicznym dotyku czarodziejskiej rozdzki.

    • No i widzisz, biedny człowieku, jesteś takim katofobem, że na słowo Bog reagujesz totalna bezmyślnością. Przeczytaj uważnie tekst kilka razy, a potem popatrz, co napisałeś. Jak bedziesz miał kłopot ze zrozumieniem, to popros kogos starszego o pomoc. Miłego dnia życzę….

 3. niech uważają bo jeśli okaże się że ta roślina jest skuteczna w leczeniu cowida to zaraz who (world hoax organisation) zakaże jej stosowania, będą w Tajladnii protesty lbgt przeciw rządowi czy innych komuchów/socjaluchów/femipistek albo demokracja się okaże nie taka jak trzeba i united satanists of ameriga będzie dyktatorów albo reżim z Tajlandii obalać

 4. „Departament Więziennictwa Tajlandii podał chirettę, czyli zioło o polskiej nazwie brodziuszka wiechowata, prawie 12 tys. osadzonych z łagodnymi objawami Covid-19. 99 proc. zainfekowanych miało wyzdrowieć (…) Chiretta jest w Tajlandii powszechnie znana także wśród pracowników służby zdrowia i stosowana przy przeziębieniu lub grypie jak paracetamol”

  Bo covid to zwykłe przeziębienie, a nie żaden nowy straszliwy wirus.

  • Dokładnie. Brodziuszka pomaga przy objawach przeziębienia i grypy. Działa szybko, maksymalna długość terapii 5 dni, poprawa po 3 dniach. Wniosek jest jeden – COVID-19 TO PRZEZIĘBIENIE czasami przechodzące w grypę z powikłaniami, a nie ZABÓJCZY WIRUS TERMINATOR. Niestety większość społeczeństw dała się wystraszyć, a Włosi to już po prostu przeginają pałkę.

   • To nie większość społeczeństwa Store salsa nabrać tylko politycy. Którzy, nota bene, wcale nie dali się nabrać tylko wykorzystują ten cyrk jako pretekst

  • Dla mnie pomógł czosnek z imbirem i kurkumą, pite z mlekiem i miodem spadziowym.
   Żona Covid-a przechodziła dość trudno, ale bez jakiejkolwiek potrzeby hospitalizacji, dzieci w około 3 dni zdrowiały, ja jako że piję ten specyfik już ponad miesiąc, nie miałem żadnych objawów zarażenia, a mam cukrzycę i mój organizm jest dość osłabiony.
   Prócz tego biorę witaminy, i w większych dawkach witaminę D i C
   Covid stwierdzono u mojej żony przez test PCR, cała rodzina na przymusowej kwarantannie

   • Andżelika (albo Andżelu – skoro piszesz o swojej żonie): żona nie przechodziła żadnego Covid-a (bo czegoś takiego nie ma), tylko była najzwyczajniej w świecie bardzo mocno zagrypiona. Do tego doszły objawy psychosomatyczne, bo w telewizji od 18 miesięcy trąbią 24/7 o przepotężnej zarazie. No i jak się ma grypę, a w telewizji, radiu i mainstreamowym internecie leci powtarzane 10.000 razy na dobę: zakażenia, zgody, zakażenia, zgony, zakażenia, zgony, to się człowiek wtedy i gorzej czuje.

 5. Nie po to Schwab wywołał cyrk na kowidowej grypie, żeby ją teraz leczyć jakimś ziołem, bo inaczej nie uda się przeprowadzić Wielkiego Resetu z wiatrakami, kufajką, mirabelkami i szczawiem zamiast mięsa.

 6. Na chorobę, która nie istnieje, a nawet na przeziębienie mijające samoistnie po tygodniu wystarczy odpoczynek i można podać cokolwiek, co nie szkodzi, a potem twierdzić, że to było lekiem. Natomiast leczenie różnych hipohondrii (w tym kowidiozy) może być trudniejsze, bo leczenie ducha wymaga wiele rozumności leczącego.

 7. Andrographis 30 zł za 90 tabletek to jest dokładnie to zioło. Kupiłem parę miesięcy temu, bo dobre na przeziębienie, grypę i podobno a srovida, ale jeszcze nie miałem okazji spróbować.

Comments are closed.