Ocaleni z masowego zatrucia zajęli muzeum. Grożą samobójstwem

Muzeum El Prado. / foto: Flickr, Alquiler de Coches, CC BY 2.0
Muzeum El Prado. / foto: Flickr, Alquiler de Coches, CC BY 2.0
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Grupa poszkodowanych w masowym zatruciu olejem rzepakowym w Hiszpanii w 1981 roku zajęła część madryckiego muzeum El Prado i grozi popełnieniem samobójstwa, jeśli ich żądania nie zostaną spełnione – podało we wtorek Radio Madryt.

„Po sześciu godzinach naszej obecności w muzeum zażyjemy tabletki” – poinformowali na swoim Twitterze protestujący.

Grupa sześciu osób od godziny 10.00, stojąc przed słynnym obrazem „Panny dworskie” Diego Velázqueza, protestuje wobec „porzucenia ich” przez rząd Hiszpanii. Demonstranci pojawili się w muzeum z transparentem głoszącym „40 lat otruci i z powodu porzucenia przez państwo skazani na życie jak w 1981 roku.”

Z powodu zatrucia olejem rzepakowym w 1981 roku w Hiszpanii zmarły tysiące osób – poinformował hiszpański dziennik „El pais”.

Osoby dotknięte zatruciem, skupione w stowarzyszeniu „Zespół Toksyczny – Nadal Żyjemy”, żądają m.in. „godności i szacunku” ze strony państwa oraz uznania renty inwalidzkiej lub pokrycia kosztów leczenia i terapii.

Źródło: PAP

3 KOMENTARZE

  1. Pewnie ich zaszprycowali z powodu covid, więc już i tak długo nie pociągną. Hiszpania ma wysokie wskaźniki pseudo szczepień. A to szczególnie szkodzi schorowanym.

Comments are closed.