Permanentna i postępująca inwigilacja! Pod pretekstem koronawirusa szkoły każą dzieciom płacić… twarzą

Foto: Pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
W Szkocji w dziewięciu szkołach zaczęto korzystać z technologii rozpoznawania twarzy w celu płatności na stołówkach. Rozwiązanie wzbudziło zaniepokojenie niektórych rodziców.

Dyrekcje szkół w szkockim North Ayrshire twierdzą, że nowy system zmniejszy kolejki i ryzyko zakażenia się koronawirusem.

„To najszybszy sposób rozpoznawania tego kto podchodzi do kasy” – powiedział David Swanston, reprezentujący firmę dostarczającą nowoczesne rozwiązanie.

„W szkole średniej w ciągu mniej więcej 25 minut trzeba podać posiłek nawet 1000 uczniów, dlatego potrzebujemy rozwiązań przyspieszających przepustowość” w stołówkach – dodał.

Tymczasem, niektórzy rodzice twierdzą, że uczniowie nie byli dostatecznie poinformowani o ryzyku naruszenia prywatności. Przeciwnicy pomysłu zarzucają rozwiązaniu inwigilację uczniów. Władze hrabstwa z kolei twierdzą, że 97 proc. uczniów lub ich rodziców dało zgodę na korzystanie z technologii rozpoznawania twarzy.

Niezależne badanie technologii rozpoznawania twarzy przeprowadzone przez londyńską Metropolitan Police wskazało, że system jest w 81 proc. niedokładny – przypomina Sky News.

„Ten pomysł normalizuje biometryczną weryfikację tożsamości dla czegoś tak zwyczajnego. Nie potrzeba używanych na lotniskach rozwiązań do tego, by dzieci dostały swój obiad” – ocenił Silkie Carlo, szef brytyjskiej organizacji pozarządowej działającej na rzecz ochrony prywatności – Big Brother Watch.

14 KOMENTARZE

 1. Lucyferiański ład prowadzany jest pod płaszczykiem ochrony zdrowia. Genialne! Ciężka indoktrynacja, że zdrowie jest najważniejsze przynosi efekt.

  • Niestety ale raczej niewiele ma to wspólnego z Lucyferem który nie lubi władzy, kontroli, wymiaru sprawiedliwości itp. raczej chodzi o szatana

   • Nie można wykluczyc, że Lucyfer ale jeśli to Lucyfer to faktycznie zabije każdego kto się skusi na znak bestii i od początku ma to w planie

    • Zgadzam się – Lucek lubi anarchię.
     Razem z innymi bogami doprowadzi obecne totalitarne społeczeństwo do upadku.
     Jahwe nic nie wskóra.
     Upadek obecnego społeczeństwa przetrwają rządzący i ci którymi rządzić się nie da.
     Posłuszni zostaną wykiwani przez rządzących i/albo Przyrodę i w efekcie wyginą.

 2. Przyzwyczajali już dawno do tego w telefonach dorosłych a teraz przyzwyczajaj dzieci a później wprowadzą to w życie. KONTROLA I CAŁKOWITY BRAK WOLNOŚCI!!!

 3. Ja już 10 lat temu mówiłem, że trzeba zamieszkać na wsi, zająć się produkcja żywności gdyż nadchodzi znak bestii to nikt nie słuchał, zresztą co ja się produkuje, mam głębokie wewnętrzne przekonanie, że sobie poradzę

  • Z tym zamieszkaniem na wsi i produkcją żywności jest jeden problem.
   Jak zaczną wyłączać prąd i przyjdzie głód to zdegenerowana miejska hołota wszystko splądruje i zadepcze, zanim sama w końcu pozjada się na wzajem.
   No chyba, że władza ich „zLGBT-izuje” i otumani na inne sposoby do poziomu gdzie po prostu staną się bezradni, pozwijają się w kłębki i pozapijają albo zaćpają na śmierć.

  • cd.
   Ale wszyscy się tak nie dadzą – problem o którym piszę w mniejszej czy większej skali i tak się pojawi.
   A już na pewno mundurówka zamieni się w watahy bandytów.

 4. To jest kradzież danych personalnych i nie powinna mieć miejsca. Ale to czego potrzebuje model DL do rozpoznawania twarzy to im więcej prawidłowo opisanych twarzy tym lepiej. I tak będą wymuszać na uczniach i innych, a idioci przez telefon oddadzą im z radością. No tak bydło jeszcze nigdy samo nie kręciło bicza na siebie.

Comments are closed.