Pracownicy Polin szkolą polskich policjantów. „Antysemityzm, uprzedzenia i stereotypy”

Pracownicy POLIN szkolą policjantów/Fot. policja.gov.pl
Pracownicy POLIN szkolą policjantów/Fot. policja.gov.pl
Czarny tydzień w sklep-niezalezna.pl
Czarny tydzień w sklep-niezalezna.pl
Zachodniopomorska policja poinformowała na swojej stronie internetowej, że 4 października w Szczecinie odbyło się „spotkanie edukacyjne” dla policjantów. Dotyczyło ono „dyskryminacji” Żydów w Polsce. Szkolenie zostało przeprowadzone we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

„Edukacja antydyskryminacyjna – przedsięwzięcia szkoleniowe dla Policji” – tak brzmiał tytuł szkolenia. Spotkanie dotyczyło „stereotypów i uprzedzeń” wobec Żydów. Uczestnikami szkolenia byli przedstawiciele jednostek i komórek organizacyjnych zachodniopomorskiej policji.

„W trakcie szkolenia przedstawione zostały żydowskie tradycje i zwyczaje oraz w jaki sposób obchody świąt i uroczystości żydowskich mogą angażować Policję. Wykład obejmował również zagadnienia związane z przejawami antysemityzmu, stopnia rozpowszechniania postaw antysemickich w polskim społeczeństwie, historycznych źródeł stereotypów i uprzedzeń wobec Żydów, a także wielokulturowości, poszanowania praw i godności drugiego człowieka” – czytamy.

Źródło: zachodniopomorska.policja.gov.pl

23 KOMENTARZE

 1. To już nie pierwszy raz, może to permanentne „szkolenia”.
  A czy ktoś szkoli policję w sprawach antypolonizmu, w tym ż-skiego, bo chyba coś takiego istnieje? Czy nie istnieje? :)))

 2. Spotkanie dotyczące dyskryminacji żydów? Od urodzenia nie widziałem żadnego żyda, a już na pewno nie takiego, który by pracował. Ile jest tych żydów w Polsce? Według polskich statystyk 7 tysięcy na 38 milionów, a według zagranicznych nawet 3 tysiące. Większość żydów, którzy przeżyli drugą wojnę światową, uciekła z Polski, m.in. do Niemiec :) lub Rosji.

  • 7 tys.? To dlaczego ja znam wszystkich? [za Markiem Twainem,…że w USA jest 40 tys. Ż].
   Wśród moich znajomych, coraz bardziej to widać (np. ktoś z Polaków pracuje w sektorze finan. i zna służbowo, ale dość dobrze Ż-ów z Zachodu, i oni potwierdzają „ży-skość” „członków zarządu” – obywateli pols. Ktoś rzuca dobrą dyrektorską fuchę, by przejść na swoje (dzialal. okołofin.) i dobrze mu się wiedzie. Zaradny? Może i tak, tylko czemu mamusia przypomina Różę L (+ kupa innych poszlak))?

 3. Niechaj ich przeszkolą też z Antypolonozmu. Antypolonizm (także: polonofobia) – termin określający zbiorowo wszelkie uprzedzenia, dyskryminację, niechęć i postawy wrogości wobec Polaków. Historycznym odpowiednikiem antypolonizmu jest polakożerstwo.

 4. Jestem antysemitą ponieważ nie znoszę żydów i chce żeby dobrowolnie opuścili Polskę lub ich wygnano stąd a powinniśmy zacząć od żydów w rządzie, na zbity pysk bo szkodzą Polsce

 5. A tak na serio – to jakie uprawnienia do prowadzenia tego typu szkoleń mieli prelegenci? Pytam na serio bo warto byłoby ustalić na jakiej zasadzie ktoś kogoś szkoli – kto weryfikuje umiejętności edukacyjne szkolących i wartość merytoryczną programu szkolenia?
  Dodatkowo należałoby oczywiście zapytać czy policja izraelska ma podobne szkolenia z polonofobii i antypolonizmu.

 6. Ale jaka dyskryminacja? Kogo obchodzi, czy ktoś jest żydem czy nie, w normalnym funkcjonowaniu takiej dyskryminacji nie ma. Żydzi twierdzą, że są dyskryminowani, ale tu nie chodzi o dyskryminację, tylko o to, że to właśnie Żydzi zakłamują historię, a my się z tym nie zgadzamy i mamy takie prawo, wręcz obowiązek. Więc nie twórzmy problemu tam, gdzie go nie ma, równie dobrze mogę napisać, że to oni dyskryminują nas

 7. Oficjalnie, to my mamy tylko – Niemiecką Mniejszość Narodową (2 osoby w Sejmie)
  Zaprawdę Wielkim Prorokiem Michalkiewicz jest! Najwyższą formą istnienia, jest bowiem – nieistnienie

 8. A można mówić i pisać, że żydzi to lucyferianie pijący krew dzieci, patrz rytuał „Metzitzah b’peh”? Można pisać, że to potomkowie Kanaanejczyków składających dzieci w ofierze Molochowi? Można pisać, że Jezus mówił do nich „Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście? Przecież z obfitości serca usta mówią.” -Mateusza 12: 34 ?
  Dzisiejsi Żydzi dzielą się na dwie grupy. Pierwsza Sefaradyjska to Żydzi edomscy a druga aszkenazyjska to Żydzi chazarscy.

 9. Film ,,Powrót do Jedwabnego” jednak działa i chyba ktoś się wystraszył. To nie przypadek ze takie szkolenie właśnie teraz się odbyło.. Natomiast skandaliczne jest to ze władza na to pozwala…

Comments are closed.