„Wielka rezygnacja”. Miliony osób porzucą dotychczasową pracę

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
W Stanach Zjednoczonych trwa trend określany jako „wielka rezygnacja”. Pracownicy różnych branż masowo porzucają swoje miejsca pracy. Podobna fala rozwija się w Australii. Badania pokazują, że nawet trzech na pięciu Australijczyków rozważa zmianę miejsca pracy – informuje we wtorek portal news.com.au.

Z badania przeprowadzonego przez Microsoft wynika, że nawet 40 prac. zatrudnionych na różnych stanowiskach, w różnych sektorach na całym świecie chce zrezygnować z pracy.

Jedna piąta Australijczyków zatrudnionych w edukacji, służbach ratunkowych i opiece zdrowotnej zamierza złożyć wypowiedzenia. To koło 760 tys. pracowników „najbardziej niezbędnych” w kraju.

„Wielka rezygnacja” jest powszechnym trendem, który wywołuje „ogromne obawy” pracodawców – zauważył psycholog behawioralny Aaron McEwan z zespołu analitycznego firmy Gartner. I dodał, że wyniki badań wskazują na chęć zmiany miejsca pracy u trzech na pięciu Australijczyków.

McEwan stwierdził, że obserwujemy obecnie rekordową w „czasach, do których możemy sięgnąć pamięcią” liczbę ruchów na rynku pracy różnych państw.

Głównym powodem rezygnacji z dotychczasowego miejsca zatrudnienia są relacje międzyludzkie i zmiana priorytetów pracowników. Pandemia dała możliwość zastanowienia się nad tym, co faktycznie istotne w życiu – powiedzieli mediom eksperci i podkreślili, że „pieniądze nie są na szczycie listy dążeń”.

Firmy walczące o pracownika mogą budować swoją konkurencyjność poprzez oferty czterodniowego dnia pracy. „Elastyczność będzie decydującym czynnikiem o pozostaniu na stanowisku bądź rezygnacji” – zaznaczył McEwan i dodał, że „wielka rezygnacja” zacznie naprawdę dawać się we znaki w Australii w marcu przyszłego roku, kiedy ludzie dostaną swoje świąteczne premie, a rekrutacja znów nabierze tempa.

Źródło: PAP

28 KOMENTARZE

  • Obecnie sensem życia jest porzucenie pracy i przejście na socjal. W dupokracjach rzeka pieniędzy płynąca od pracujących do nierobów jest coraz szersza, różnica pomiędzy poziomem życia pracującego i próżniaka niezauważalna. Więc ludzie orientują się że lepiej być cwanym próżniakiem niż pracującym „frajerem”.

 1. 1. Nie należy ufać sondażom. 2. Kłamstwo jest podwaliną światowego zamordyzmu. 3. Światowy totalitaryzm niszczy małe i średnie podmioty gospodarcze, utrudnia pracę lub zakazuje pracy ludziom nieGMO. 4. Część zawodów służalczością wobec światowego zamordyzmu popadła w pogardę.

 2. nie wiem czy ta komunistyczna nowomowa „wielka rezygnacja” nie oznacza „wielkie zwolnienia”. Może to być ucieczka przed przymusem szprycowania, a może to też być „wielka rekomendacja dochodu gwarantowanego” i systemowego pozbawiania ludzi pracy, bo lepszy robot.

  • Chyba jedynie GMO-zmodyfikowany-biorobot-homo sapiens. W kwietniu Adidas zamknął swoje
   w pełni zrobotyzowane Speedfactory, bo zbyt kosztowne w utrzymaniu. To samo w Anglii, Pirelli zamknęło zrobotyzowaną fabrykę opon, bo zbyt kosztowne naprawy i utrzymanie maszyn.

 3. Mówią, że to jest eksperymentalna szczepionka.
  Już w 2013 roku sąd najwyższy USA orzekł, że jeśli DNA naturalnego człowieka zostanie zmodyfikowane przez technologię mRNA, wówczas DNA tego trans człowieka będzie podlegać patentowi.
  Osoby wyszczepione nie są już naturalnymi ludźmi, ale hybrydami GMO. Zmian genetycznych nie można odwrócić. Utraty duszy również. https://www.bitchute.com/video/Ia5HUhvqj59T/

 4. „Pandemia dała możliwość zastanowienia się nad tym, co faktycznie istotne w życiu – powiedzieli mediom eksperci i podkreślili, że pieniądze nie są na szczycie listy dążeń.”

  Czy Nie „Za Późno”…(?)

   • Coś nie załapałeś. Jest mowa o zmianie miejsca pracy czyli na ogół zmianie pracy i w innym miejscu.
    Po prostu zgodzą się pracować przy niższych dochodach, a mieć więcej spokoju, np. wyjadą z dużych miast.

 5. Pokazali środkowy palec tym, którzy chcą z ludzi zrobić niewolników. Jeszcze parę tygodni temu ten wymoczek Sajid Javid z ministerstwa choroby z UK wykrzykiwał, że ludzie ze służby zdrowia, którzy nie chcą się szczepić mają poszukać sobie pracy. On i reszta tych cewników niech teraz sami podcierają t…ki chorym.

 6. Podstawa socjalizmu. Rozwalić system i nie dać ludziom nic, absolutnie nic. Napędzana rękami fanatyków z inspiracji cynicznych cwaniaków których oczy zaślepia chciwość. Genialne zaplanowane niszczenie ludzi ich własnymi rękami, poprzez manipulację. Czy wiecie że poprzez zręczną manipulację mechanizmami finansowymi sponsorujemy działania wymierzone przeciwko nam samym ?

 7. To przymus dobrowolny, bo do wyboru jest jedno zlo albo drugie. Tak ja mialam. Zadne masowe zwolnienia, ludzie maja rachunki, kredyty. Az tak odwazni nie sa. Rosnie w sile ruch antyprezydencki. Popularne haslo FJB ( piehh dolic Jozka Bideta) slychac juz na kazdym koncu swiata.

 8. Tak czytam domysły większości komentujących i pojawia się pytanie. Z czego będą żyć jak już porzucą prace? „Wolnością” się najedzą? Czy jednak liczą na darmową zupkę od „totalitarnego” państwa i że „zaszprycowani” będą na nich robić?

 9. Porzucenie infrastruktury tak aby uległa degradacji i przestała działać jest kluczowym elementem w walce z systemem.
  Razem z siecią energetyczną, wodną i informatyczną padnie również obecna odsłona cywilizacji – znienawidzona przez coraz to większy procent społeczeństwa.
  Ci którzy rezygnują wiedzą co robią – nie zamierzają dłużej dokładać się do systemu.
  Natomiast ze względu na zapaść edukacyjną „młodszych zamienników” brak.
  Tak trzymać!

Comments are closed.