Będzie DROGO! Korwin-Mikke miażdży Spurek: „Idee Hitlera Wiecznie Żywe!”

Janusz Korwin-Mikke i Sylwia Spurek.
Janusz Korwin-Mikke i Sylwia Spurek. (Fot. Polsat News(sreen)/PAP/kolaż)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Europarlamentarzyści chcą zmiany stawek VAT na żywność w całej Unii Europejskiej. Wyższe podatki, a co za tym idzie wyższe ceny, miałby objąć tzw. produkty niezdrowe oraz te, przy których produkcji wytwarza się większy ślad węglowy. Według Janusza Korwin-Mikkego to kolejny przykład ukazujący, że „Unia Europejska to III Rzesza bis”.

W ramach tzw. unijnej zielonej polityki, która podobno poprawi ziemski klimat, w ostatnich tygodniach obserwujemy szokujące podwyżki. Drożeje chociażby prąd, gdyż drastycznie wzrosły ceny za emisję dwutlenku węgla.

W wyniku podwyżki prądu drożeć będą produkty energochłonne – takie, których nie da się wytworzyć bez użycia prądu. Czyli niemal wszystkie.

To nie koniec podwyżek, które unijni biurokraci chcą nam zafundować pod pretekstem walki z globalnym ociepleniem.

Parlament Europejski wyraził zgodę na podwyżkę podatku VAT na tzw. produkty niezdrowe oraz o dużym śladzie środowiskowym – o czym dumnie doniosła Sylwia Spurek.

Oznacza to, że już niedługo politycy dostaną do ręki narzędzia, by maksymalnie opodatkować chociażby mięso. Dziś w Polsce VAT na mięso wynosi 5 proc. Po wprowadzeniu Zielonego Ładu mógłby wynosić nawet 23 proc. To oczywiście sprawi, że produkty uznane przez polityków za niewłaściwie będą coraz droższe i droższe.

Spurek, europoseł od Roberta Biedronia, cieszy się, że „konserwatyści zaczynają przegrywać wojnę o kotleta i rosół”.

„Odsyłamy mięso i mleko do historii! Taką UE najbardziej lubię” – wiwatuje Spurek.

Korwin-Mikke z Konfederacji skomentował nowe regulacje w ostrych słowach.

„Zawsze mówiłem i mówię, że Unia Europejska to III Rzesza-bis… Adolf Hitler, który był purytaninem i wegetarianinem, obiecał, że po wojnie zlikwiduje palenie papierosów i ograniczy spożycie mięsa. Wojnę na szczęście przegrał – ale, jak widać: Idee Hitlera Wiecznie Żywe!” – napisał na Twitterze Korwin-Mikke.

51 KOMENTARZE

 1. Fajna ta Unia-skladki płacimy a oni nam blokują przypływ gotowki,do tego inflacja i szalejace ceny prądu,gazu,benzyny a teraz chca nam opodatkowac mięso.Spokojnie-po tych podwyzkach i tak wielu biedniejszych polakow o mięsie bedzie moglo pomarzyc..

 2. Czy to nie jest tak ze Unia może rekomendować stawki ale nie może nam ich narzucić? Z tego co wiem polityka podatkowa leży w gestii krajów a nie Unii…

  • Niby tak, ale gorzej że prawdziwy pracodawca urzędników UE to ten sam, któremu wysługują się Morawiecki, Niedzielski, itp. Przed podwyżką podatków na żywność, zapewne zorganizują za nasze wielką kampanię medialną generującą emocjonalne zapotrzebowanie na ten podatek.

  • Mikke jak zwykle bredzi. Za Hitlera VAT był 2%, dzisiaj jest 19 i 7%.
   To są fakty.
   A co Hitler chciał zrobić po wojnie, zawdzięczamy tylko fantazji pana Mikke.

   • Oczywiście, że faktom i dokumentom można po nowoeuropejskiu zaprzeczać. Dlatego Mein Kampf jest wyklęta ….

   • Mikke niedawno twierdził, że za Hitlera były niskie podatki w porównaniu do dzisiaj.

    Teraz porównuje unijną politykę wysokich podatków z tym samych Hitlerem, który jeszcze wczoraj według niego miał niskie.

    Dziadek wymyśla dowolne, często sprzeczne fake newsy, aby tylko udowodnić swoją tezę :D Żałosne.

    • Najsamprzód naucz się czytać ze zrozumieniem. ‚Unia Europejska to III Rzesza-bis… Adolf Hitler, który był purytaninem i wegetarianinem, obiecał, że po wojnie zlikwiduje palenie papierosów i ograniczy spożycie mięsa’ – gdzie mowa o podatkach?

     • Wyższe podatki, a co za tym idzie wyższe ceny, miałby objąć tzw. produkty niezdrowe oraz te, przy których produkcji wytwarza się większy ślad węglowy. Według Janusza Korwin-Mikkego to kolejny przykład ukazujący, że „Unia Europejska to III Rzesza bis”.

      Hitler komu i gdzie obiecał?
      Mikkemu?
      Debilu ze zrozumieniem :D

 3. No tak chciał zlikwidować palenie papierosów ale palenie ludzi w krematoriach mu nie przeszkadzało. Tak samo jest z tymi obrońcami klimatu typu Spurek. Najbardziej na tej planecie przeszkadzają im ludzie.

  • W rzeczy samej. Z tą istotą nie ma nawet co polemizować, od razu w kaftan. Osobiście nie znajduję dla niej i dla jej wyborców żadnego adekwatnego określenia, słowniki tego nie przewidziały.

  • Może pani SS(purek) powinna dać przykład jak likwidować niegodziwych ludzi i zacząć od siebie. Tylko tak, za przykładem przodownika,czy też przodownicy, mogą pójść ludzie. I wtedy oni sami się sobą zajmą.

  • Mikke i jego wyznawcy mają bzika na punkcie Hitlera. Kremacje istniały przed i isnieją po Hitlerze na całym świecie. W Indiach to odwieczna tradycja.

   • Widzę,że jest ci bliżej do Adolfa niż ci się wydaje.Uważaj bo mogą ci za te porównania zarzucić negowanie tzw.holokaustu.A to jest już gorsze od zbrodni.Swastyka też nie jest wynalazkiem Hitlera.Była już chyba znana w starożytnym hinduizmie.I co buraku,może wyjdziesz z nią na ulicę?A tak w ogóle pie….sz bez sensu.Masz obsesje na punkcie JKM.Jak każdy zlewaczały przygłup.

    • Szanowny Panie,
     jak powiedział Gandhi Mahatma:
     „Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz.”
     Dzięki Januszowi Korwinowi-Mikke jesteśmy na etapie 3, a Jego krucjata nie dobiegła końca.
     I choć „Psy szczekają, karawana jedzie dalej…”.
     Konfederatom życzę dalszych sukcesów!

 4. Spurek i Hitler

  Euro(p)oślica Spurek marzy,
  Aby nie było już wędkarzy,
  Ani myśliwych: „Czują ryby!…“
  (Pływają, czując nie na niby,
  Też ludzkie płody. Ich cierpienie
  To jednak dla niej nie zmartwienie:
  „Jest do aborcji prawo prawem
  Człowieka – w Polsce już niebawem!“)

  • Polują także i zwierzęta.
   Niech Sylwia Spurek więc pamięta
   Zakazać wilkom i jastrzębiom
   Polowań! Zwierząt niech nie gnębią!!!
   Niech jedzą trawę… Kto posiada
   Psa, niech ten przykład dobry zbada:
   Hitler pasł marchwią swą wilczycę.
   Poprzedza więc euro(p)oślicę!…

 5. I znowu mniejszość decyduje o tym co większosci wolno jeść a co nie… (ilu jest wegan kontra wszystko żernych? ) co mnie kur… interesuje co Sylwia lubi jadać? smacznego
  zatem dlaczego Spurkowa bedzie mi dyktować co ja mam jadać? albo na siłę uszczesliwiać mnie potrawką ciecieżycy i sokiem z jarmużu ?
  Komuna juz mi regulowała co i ile mogę zjeść w miesiącu (oferując kartki) . teraz kolejni się za to biorą

 6. Większość tych lewaków to tacy nieświadomi tego faszyści, którzy dużo mówią np o wolności jednocześnie popierając rozwiązania, które nam tę wolność zabierają. Tam jest problem u nich na poziomie neuronów – ośrodek w mózgu odpowiedzialny za logiczne myślenie się po prostu nie rozwinął, a pęd do regulowania życia „masom społecznym” jest oznaką swichrowania psychicznego.

  • udający nieświadomych publicznie …. raczej …

  • ty się łudź że to idzie bez planu.

   poza tym, widział ktoś jak wygląda parlament europejski? bo te wieprze i lochy wyglądają tak jakby się żywiły śmieciami dojelitowo.

 7. 1/ „W wyniku podwyżki prądu drożeć będą produkty energochłonne – takie, których nie da się wytworzyć bez użycia prądu. Czyli niemal wszystkie.” – e tam; mięso, owoce, warzywa, nabiał można bez problemu wytworzyć bez prądu; trzeba tylko wrócić do sprawdzonych przez ponad 200 tyś. lat przepisów od Neandertalczyków;

 8. 2/ dodam, że nawet w domu nie używali prądu; jest co prawda jeden problem z nimi – wszyscy chodzili w naturalnych futrach (najbardziej ekologicznych, nie to co sztuczne); no ale skąd to ma wiedzieć ten pusty dzban – oczywiście nie piszę o JKM-ie;

 9. 3/ no i zaczynam się bać, czy nie zaczną palić w piecach ekologicznym (wychodowanym na owocach, warzywach, trawie i wodzie z kałuży) truchłem ludzkim – a Hitlerowcy mają w tym praktykę; tu nie będzie żartów – idzie zima;

 10. Zaczyna się, Konfie rośnie to uruchomili kreta, Korwin wplata Hitlera, usłużni funkcjonariusze partyjni(dziennikarze) zaczną wrzask, że Hitler, nie ważne w jakim kontekście, dołożą inteligencję kobiet i pójdzie.

 11. Niedługo wszyscy będziemy szczaw i mirabelki popijać wodą z ekologicznej kałuży. Oczywiście po ciemku i trzęsąc się z zimna. Wszystko dzięki zwolennikom UE i POPiSLD.

 12. skoro 50% soi w usa i 50% trzciny cukrowej idzie na etanol do zielonych paliw (dosłownie zielonych bo z roslin).
  Skoro biopaliwa produkuje sie z oleju rzepakowego, palmowego.
  SKoro nawozy azotowe produkuje sie z gazu ktorego ceny poszly razy 2.5.

  To zwiekszamy koszt produkcji rolnej i popyt wchodzi w surowce rolne ze sektora transportu.

  Efetkem bedzie głod ludzi w krajach 3ciego swiata.

  Podobnei Mao Tse Tung zagłodził miliony podczas swojej rewolucji agrarnej.

 13. Płacimy coraz wyższe podatki, żeby utrzymywać pasożyty, które nas gnębią. Gdy pomyślę o Europie, zbiera mi się na wymioty. Niestety, każde szambo zachodu wylewa się na wschód. Z opóźnieniem większym lub mniejszym zawsze dociera do nas ten fetor i śmierdząca maź produkowana przez lewackie, skorumpowane łby. Tak się dzieje w każdej dziedzinie.

 14. Tą „mewkę” z europarlamentu dawno ktoś powinien wytrzepać po ryju,po dupie, a potem zamknąć na lata, aby rozum wrócił z dołu do góry.

 15. cala polska zywnosc powinna sie opierac na wolnym rynku kazdy by zarobil i by bylo tanio np jablka na cydr a cydr bez obciozen podatkowych za 2 zl lokalne mleczarnie sery napoje mleczne rodzinne w zestawie turystyka festyny bardz dobry dochod nastepnie legalnie kupuje np pieczarki papryka kapusta itp od producenta za 2 i sprzedaje za 3 200 kg razy zeta 25 dni i mam na swoim 5000 panstwo tanie a zycie dostojne

Comments are closed.