Ceny usług medycznych ostro w górę. Efekt „pandemii”

Stetoskop.
Stetosop - zdj. ilustracyjne. (Hush Naidoo/Unsplash)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jak podaje portal Money.pl, co drugi Polak korzysta z publicznej i prywatnej służby zdrowia, a prywatne wizyty lekarskie drożeją równie szybko, jak inne usługi. Do 2023 roku wydatki na prywatną opiekę zdrowotną mają wzrosnąć do 70 mld zł. Drożeją nie tylko same wizyty, ale też pakiety medyczne. Za najdroższe i najtańsze abonamenty płacimy znacznie więcej niż przed pandemią.

Polacy wydają więc coraz więcej na prywatną opiekę zdrowotną. W 2020 roku, według Eurostatu, wydali średnio 700 zł na osobę. Z danych GUS wynika, że w ubiegłym roku na prywatną opiekę lekarską wydano w Polsce w sumie ponad 44 mld zł. W tym roku kwota ta będzie zapewne wyższa, ponieważ nigdy w historii leczenie poza NFZ nie było tak drogie.

W 2010 roku według danych GUS prywatna wizyta lekarska kosztowała 68,1 zł., w 2019 – 112,5 zł, a w 2020 roku taka wizyta kosztowała średnio 126,4 zł. Drożeją także popularne wśród pracowników korporacji pakiety medyczne.

W 2019 roku najtańszy abonament medyczny w Luxmedzie kosztował 69 zł, a teraz jest to koszt 87 zł. Najdroższy pakiet kosztuje w tej chwili 483 zł. Dwa lata temu było to 399 zł.

Wydatki na niepubliczną ochronę zdrowia do 2023 roku mają wzrosnąć do 70 mld zł, co wynika z raportu Pracodawców Medycyny Prywatnej i Deloitte. Zasługi na tu przede wszystkim inflacja.

Źródło: Money.pl

13 KOMENTARZE

  1. Polacy płacą haracz na NFZ – 50% z tych pieniędzy idzie na urzędników a leczyć musza się PRWATNIE z tego co pozostanie im po ZAJUMANIU z pensji BRUTTO .

  2. W lipcu jedna pani doctor, specjalistka, życzyła sobie 200zł za wizytę. Uważam, że wszyscy prywatni lekarze powinni zwracać na raty do skarbu państwa koszta ich studiów, jeżeli nie studiowali prywatnie. Niech sobie wtedy praktykują. Są potrzebni, zapełniają lukę w tej pożal się Boże publicznej służbie zdrowia.

  3. pejsate wszystko specjalnie windują ostro w górę aby ci najbiedniejsi i średniacy stracili nie tylko zdrowie/bo już nie mają się za co leczyć/ ale też i to co udało im się dorobić. Te prymitywne kanalie już przejmą za długi auta, mieszkania, domy, działki itd. Kliki partyjne obławiają się i wyszczepiają bezczelnie aby szybciej wykończyć ludzi. Niestety przoduje tu powiat Golub-Dobrzyń, Aleksandrów,Toruń itd w tym woj. Władza daleko, kliki rządzą!

  4. Cały system jest chory. Nie ma nic za darmo. Z takim myśleniem nigdy nie wyjdziemy z komuny. Pamiętam jeszcze jak Gierek obiecywał. Nic z tego nie wyszło. Potem euforia 1980 i wiadomo co dalej. Potem 1989 i Czarna Kreska, czyli amnestia dla czerwonych bandytów i złodziei.

  5. Przeżyłem też zmiany 1994 roku w RPA. Pamiętam obietnice dane Murzynom. Nic z tego nie wyszło, ani w Polsce ani tam. Powstały tylko tzw. nowe elity, które same się wzbogacają. A otumanione narody cały czas ich wybierają. Powstają nowe Kulczyki i tym podobni.

  6. Najgorsze są wszelkiego rodzaju ideologie. Najważniejsza jest zdrowa ekonomia. Możliwość bogacenia się pracą lub własną inicjatywą. Bogate społeczeństwo będzie w stanie utrzymać najbiedniejszych, którzy nie są w stanie pracować. Uzależnienie finansowe od państwa jest nowoczesnym niewolnictwem.

Comments are closed.