Kolejna plaga we Włoszech. Odporne na zimno… komary

Fot.: YouTube NP FLAGS
Fot.: YouTube NP FLAGS
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Włochy mają pod górkę. Koronawirus, najazd migrantów, najdotkliwsza w Europie segregacja sanitarna, a teraz odporne na zimno … komary. Podobno nie ma przypadków, a są tylko znaki.

Oto w Lombardii na północy Włoch zadomowił się i mnoży koreański gatunek komara, który odporny jest na zimno i według ekspertów może także przenosić choroby. Donosi o tym 20 października dziennik „Corriere della Sera”. Przypuszcza się, że owady dostały się do Włoch drogą lotniczą.

Wszystko wskazuje na to, że komary gatunku Aedes koreicus dotarły już w 2011 roku samolotami, także transportowymi, które lądują na lotnisku w rejonie Bergamo. Ci „nieproszeni turyści”, jak dodaje gazeta, nie tylko postanowili tam zostać, ale także się rozmnażać. Jest ich coraz więcej.

Występują głównie w Lombardii, ale także już w regionie Wenecja Euganejska. Ich obecność badano na uniwersytecie w Mediolanie. Tamtejsi badacze zebrali sześć tysięcy larw i setki jajeczek komarów w okolicach Bergamo i Brescii. Jak ustalili, wiele z nich należy do koreańskiego gatunku. Występuje on też w Japonii, na północy Chin i w niektórych strefach w Rosji.

Są nie tylko uciążliwe dlatego, że nie boją się zimna, ale także potencjalnie mogą roznosić choroby – twierdzą naukowcy.

Źródło: PAP

6 KOMENTARZE

  1. coś masoneria upodobała sobie Włochy do rozprzestrzeniania swoich kolejnych lucyferycznych ideologii. Kill gates zapowiedział nowe plandemie i dopóki go nie zneutralizują będziemy cyklicznie wykańczani.

Comments are closed.