Orwell w czystej postaci, czyli „nierzeczywistość”? Przykład z Triestu

Fot. ilustr. screen Twitter
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Sytuacja we włoskim Trieście jest bardzo trudna. Trwały tam protesty związane z wprowadzeniem przymusowych „przepustek” dla wszystkich zatrudnionych. Protestowali zwłaszcza dokerzy. Warto przypomnieć, że w ich sprawie zaatakowała szefową KE Usrsulę vand der Leyen jedna z włoskich niezależnych eurodeputowanych, wykorzystując do tego czas na dyskusję o… Polsce.

Została skarcona przez prowadzącego obrady PE, ale alarm o sytuacji we Włoszech poszedł w świat. Włochy mają obecnie najbardziej surowe „przepisy antypandemiczne” w Europie, które w bezpośredni sposób wpłynęły na funkcjonowanie setek tysięcy rodzin.

Rząd Mario Draghiego wyprowadził przeciw protestującym policję i podjął surowe środki. Okazuje się, że ma za sobą także rzeczywistość… wirtualną.

W internecie pojawiły się nagrania, na których w czasie rzeczywistym kamery miejskie Skyline pokazują opustoszały plac w Trieście, a jednocześnie widzimy ten sam plac (Piazza Unità d’Italia) zapełniony demonstrantami.

To już wyższy poziom manipulacji i tworzenie Włochom wirtualnej rzeczywistości w stylu orwellowskim… Nic dziwnego, że przywoływano tu postać „Wielkiego Brata”. Swoją drogą, jak mogą później wymagać zaufania do swojej polityki?

4 KOMENTARZE

    • Bo gra idzie o największą stawkę! Do tej pory nawet wojny światowe nie były zbyt światowe, dziś mamy absolutnie światową wojnę.
      To jest jak z tymi Żydami, co to jechali do Oświęcimia z Europy Zach. w normalnych pociągach. Jak to Pan Stanisław przywołuje słowa ss-mana „O co ona tak krzyczy? Za 2 dni nie będzie już żyła.”
      Kto się przejmuje tymi protestami? Absolutna większość została zduraczona, bardzo wielu lekarzy i naukowców idzie w zaparte i popiera działania rządów. To jest fenomem…

  1. „Marketing pandemii na wielką skalę i wojna rządów ze swoimi społeczeństwami trwa na dobre. Ludzie całego świata : im szybciej rozgonicie tę zgraję darmozjadów i szkodników, która Wami „rządzi” tym lepiej dla nas wszystkich. Nie ma żadnej pandemii!!! Pandemia jest wtedy gdy trupy leżą na ulicach. Poczytajcie sobie o prawdziwej pandemii, „hiszpance” To co jest teraz to okresowa grypa zmodyfikowana , niegroźna , lekka i o niewielkiej śmiertelności.

Comments are closed.