W przyszłym tygodniu nastąpi koniec Facebooka. To nie żart

Mark Zuckerberg, twórca i właściciel Facebooka. Fot. PAP/EPA
Mark Zuckerberg, twórca i właściciel Facebooka. Fot. PAP/EPA
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
W przyszłym tygodniu może zniknąć Facebook. Chodzi jednak tylko o zmianę nazwy. Taka zapowiedź padała wcześniej, ale teraz potwierdzają media. Kalifornijska firma macierzysta, która kontroluje również aplikacje na Instagramie, WhatsApp i Oculus ma zmienić nazwę.

Według amerykańskich mediów – „The Verge” – zostanie to ogłoszone w przyszłym tygodniu. Łączy się to z ogłoszeniem kwartalnych wyników grupy w poniedziałek oraz zorganizowaniem w czwartek konferencji poświęconej strategii metaverse.

Mark Zuckerberg zapowiedział pod koniec lipca, że „wkrótce nie będziemy już postrzegani jako grupa z sieciami społecznościowymi, ale jako grupa pracująca nad metaverse”. Rebranding koncernu ma być związany właśnie z budową tzw. metaverse, czyli nowej platformy społecznościowej w wirtualnej rzeczywistości.

Prezes Facebooka ma ogłosić nową nazwę swojej firmy podczas konferencji The Connect 28 października. Konglomerat Zuckerberga nie chce być już tylko „firmą mediów społecznościowych”, ale stworzyć nazwę, pod którą znajdą się wszystkie jego aplikacje, usługi i sprzęty, w tym właśnie Instagram, WhatsApp czy okulary do wirtualnej rzeczywistości Oculus.

Metaverse, termin ukuty przez Neala Stephensona, autora science fiction, otworzyłby nowe pole dla hobby lub pracy. Byłby to rodzaj namacalnego Internetu, w którym możliwe byłoby również pozyskanie np. unikalnych wirtualnych dóbr (NFT) dla awatara internauty…

Niektórzy wymieniają nazwę „Horizon”, ale nie jest to pewne. Nowa nazwa może być również sposobem na zdystansowanie się grupy od marki „Facebook”, która w ostatnich latach była synonimem wielu skandali. Prawdopodobne jest też, że sam serwis społecznościowy jednak nie zmieni nazwy, lecz stanie się jednym z pod-produktów giganta i trafi pod główną nazwę nowej spółki.

Źródło: Le Figaro Tech&Web

12 KOMENTARZE

  1. to może prowadzić to tej ich upragnionej depopulacji; dobrze wybrali, bo zaczną znikać debile; i jak nie wierzyć, że jak Pan Bóg chce ukarać złych ludzi, to im rozum odbiera? zdepopulują sami siebie; i jak się nie cieszyć z takiego obrotu sprawy?

Comments are closed.