Zielona Góra. Piłowanie katolików zaczynają od piłowania symboli. Dosłownie [FOTO/VIDEO]

Ścięcie przydrożnego krzyża.
Ścięcie przydrożnego krzyża. (Fot. screen z filmu)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Nagonka na Kościół Katolicki ma swoje odzwierciedlenie w czynach. W Zielonej Górze 31-letni mężczyzna ściął przydrożny krzyż. Postawiono mu zarzuty

Niedawno poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras symbolicznie mówił o przyszłym „piłowaniu” katolików. Mamy natomiast już do czynienia z piłowaniem katolickich symboli.

W Zielonej Górze 31-latek piłą ściął przydrożny krzyż.

O ścięciu krzyża policję zawiadomili mieszkańcy jednego z osiedli w Zielonej Górze. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie wandala.

Zadanie okazało się bardzo proste, bo 31-latek pochwalił się swoją „akcją” w internecie. W mediach społecznościowych opublikował film ukazujący, jak ścina przydrożny krzyż.

Idąc tym tropem policjanci szybko ustalili jego tożsamość. Do zatrzymania mężczyzny doszło w wynajmowanym przez niego mieszkaniu w Zielonej Górze.

Zgodnie z przedstawionymi zarzutami, mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia. Najwyższy wymiar kary w tym przypadku wynika z zarzuty związanego z uszkodzeniem mienia – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Na swoim profilu 31-latek nakłaniał innych do włączenia się do akcji polegającej na ścinaniu przydrożnych krzyży – dodał rzecznik.

21 KOMENTARZE

 1. 5 lat i byłby spokój. Każdy mniejszy wyrok rozzuchwali w stopniu zależnym od zmniejszenia.
  Obstawiam 1-2 lata w zawieszeniu…
  A jest to czyn zuchwały bez najmniejszej wątpliwości.

 2. Nie dziwota – nie on pierwszy zaczął ten proceder. „Zdjęcie stroju duchownego to to samo, co usunięcie krzyża przydrożnego, aby już nie przypominał Boga. ” Kardynał Stefan Wyszyński. A więc marynarka zamiast sutanny.

 3. I tak miał farta, że trafił najpierw w ręce policji. Mógł zawsze trafić najpierw na kibiców, na przykład takich co to bronili swego czasu Kościołów przed tzw Julkami. Ale wtedy domyślam się, że nie byłby takim chojrakiem, pewnie głowa w dół i uciekanko. Co tu dużo mówić, Krzyż nie odda więc można kozaczyć. Piszę „nie odda” w sensie dosłownym oczywiście.

  • Czas najwyższy się obudzić i nie dać się zatrzymać tym przewrotnym słowom, ze taka akcja da tylko oręż do ręki ateistom, jakoby fundamentaliści katoliccy byli terrorystami, bo za chwile i tak nas tak nazwa.

 4. Co trzeba mieć w głowie? Widzę takie przesłanki:
  1. Nadzieja lub pewność otrzym. nagrody, od „wielkich świata” – interesowność,
  2. Być etnicznie z pewnej nacji antykatolickiej – etniczność obca,
  3. Być skrajnie wytresowanym przez media/filmy głównie robione przez przedstawicieli tej nacji – „fajność” w wydaniu „superfajnym”
  Chyba to?

 5. Przy jakości dzisiejszej hierarchii Kościoła w Polsce i na świecie – być może mentalni zleceniodawcy takiego gościa, uznali, że: „już można”.

  • PS. Organizacje/instytucje hierarchiczne/konserwatywne/”niedemokratyczne” padają w czasach, gdy stają „fajne i miłe”, bardziej liberalne (w prawdziwym tego słowa znaczeniu, a nie tym używanym od kilku-kilkunastu lat), starające się „dostosować do gustu ludzi”, a de facto do gustu władców mediów/banksterki/fartuszkowych i „naszych” (etnicznie). Jak np. carat.

 6. szkoda, że ten krzyż nie runął mu na ten jego pusty łeb, jak ten przewracany w Hiszpanii przez bandytów ateistów; taka natychmiastowa „nagroda” i „podziękowanie” od Pana; i pytanie – kręcił sam ze statywu z drugiej strony ulicy, czy ktoś mu pomagał i stał za kamerą? no i to: „Policjanci z Zielonej Góry w wyniku intensywnych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który może odpowiadać za zniszczenie krzyża … .” – „może odpowiadać”, a nie „odpowiada”?

Comments are closed.