Dr Sutkowski domaga się „drastycznych kroków”: „Nie tyle lockdown, co bardzo silne pilnowanie, karanie”

Dr Michał Sutkowski/Fot. screen TVP
Dr Michał Sutkowski/Fot. screen TVP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Wczoraj „minister pandemii” Adam Niedzielski stwierdził, że prognozy przygotowane dla resortu nie zakładały tak gwałtownego wzrostu liczby wykrytych pozytywnych testów na koronawirusa. Odnotowano bowiem 5559 przypadków. Pandemiczny ekspert dr Michał Sutkowski domaga się podjęcia „drastycznych kroków”.

– Niewątpliwie skończył się powolny, stabilny wzrost. Przyspieszyło się to wszystko wykładniczo, rozpędziła się czwarta fala. Dziś jest tych przypadków o 3 tysiące więcej niż w poprzednią środę. To jednak znacząca różnica, 75 osób zmarło – grzmiał wczoraj w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

Zdaniem dr. Sutkowskiego powinno się podejmować „drastyczne kroki”. – Mam nadzieję, że tak się stanie – zaznaczył prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych. Cóż by to miało oznaczać w praktyce?

– Przede wszystkim nie tyle lockdown, co bardzo silne pilnowanie, karanie. Już nie mandaty małe, tylko duże. Nie tłumaczenie, tylko mandat. Głównie w takich miejscach, jak transport publiczny Nie możemy kpić z przepisów. Oczywiście powinniśmy się także szczepić i pilnować zasady DDM. To są rzeczy najważniejsze – grzmiał.

Pandemiczny ekspert nie omieszkał skarcić też wszystkich lekceważących koronarestrykcje. – To jest kpina z przepisów, kpina z państwa oraz z tych, którzy się szczepią i wobec osób, którym zafundujemy koronawirusa – twierdził.

Źródło: wPolityce.pl

28 KOMENTARZE

 1. Egzekwowanie NIEWAŻNYCH przepisów to bardzo trudna sprawa. Szczególnie uciążliwa dla funkcjonariuszu policji, którzy w sytuacji karania z tytułu nieobowiązującego prawa są w gorszej sytuacji prawnej niż osoby karane. Policyjna interwencja w przypadku obostrzeń to naruszenia art. 231 KK, czyli tzw. przestępstwo urzędnicze.

 2. 6 milionowy Singapur zaszczepiony w ponad 80% (głownie w Sierpniu br) gdzie za brak maseczki idzie się do więzienia wczoraj 18 zgonów !! Maja wzrost o 1000% w stosunku do okresu gdy nie było preparatów rzekomo ratujących zycie! Liczba zakażen 3862 co w przeliczeniu na warunki Polskie daje ponad 25 tysięcy zakażeń i 117 zgonów !

  • Do tego przy średnim zagęszczeniu 8000 osób na km.2.A pewnie pamiętasz jak nasi kowidodebile dawali przykład Szwecji,że tam jest mało przypadków z powodu małego zagęszczenia ludności(24 osoby na km.2)?Dla kowidowych wariatów nie ma to znaczenia.Cel jest zupełnie inny od deklarowanego.Singapur zasługuje jednak na pochwałę z powodu podawania prawdziwej ilości zgonów z powodu C19.Gdyby w Singapurze ministrem był Niedzielski statystyki byłyby podobne do naszych,czyli z wariatkowa.

 3. Jak widać przetestowali zaszczepionych i co się okazało ponad 5 tys. zakażonych?. No cóż preparat nie działa i działać nie będzie ludzie będą się zakażać bo tak ma być. Nie ma programu leczenie we wczesnym stadium wiadomo dlaczego szpryce muszą schodzić.

 4. Mój ojciec jest już 3 tydzień na zwolnieniu po zakażeniu wirusem. Zaznaczam że jest zaszczepiony tym czymś Pfizera (2 dawki). Przez jakieś 10-12 dni ledwo dyszał, zajebisty kaszel i non stop pocenie się do tego stopnia że pościel zmieniał w nocy 3-4 razy. To jest wg. tych „lekarzy” łagodne przechodzenie choroby jak jest się zaszczepionym ? Niech …..dalają i sami se to ..ówno wstrzykują.

 5. OTak , drastyczne kroki podięte … wzrost wynagrodzeń lekarzy …..

 6. Zostaniesz ukarany i będziesz pilnowany faszystowska mendo! A żeby nie było że nie faszysta, FASZYZM TO PRZEKONANIE ŻE APARATOWI PAŃSTWOWEMU WSZYSTKO WOLNO! mussolini streścił to w słowach: wszystko w państwie ,nic poza państwem ,nic przeciwko państwu! A słowo „państwo” oznacza jednoznacznie władzę urzędniczą.

 7. Sutkowski chyba chce być sądzony wcześniej niż Niedzielski i Horban. Facetowi odbiła palma od pokazywania się w telewizji. Akt oskarżenia będzie długi ale już teraz można zacząć od podstaw: podawania fałszych informacji odnośnie % zakażonych i zgonów wśród zaszczepionych. Na to muszą być paragrafy – to jest działanie super szkodliwe społecznie.

 8. …to gościu po „eksperymencie z maseczkami ” nie został jeszcze profesorem? ahahahhah podobno gościu uczy młodzież na jakiejś uczelni we wiosce warsiawa …

 9. Zacytuję: „Pandemiczny ekspert nie omieszkał skarcić też wszystkich lekceważących koronarestrykcje. – To jest kpina z przepisów, kpina z państwa oraz z tych, którzy się szczepią i wobec osób, którym zafundujemy koronawirusa – twierdził.” Ten „geniusz” tym samym stwierdził, że te szczepionki są g**no warte.

Comments are closed.