Makabryczne dekoracje na Halloween. Przechodnie wzywali policję [FOTO]

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Niejaki Steven Novak z Dallas trafił rok temu na pierwsze strony gazet. 43-latek przygotował na Halloween tak realistyczne dekoracje, że jego dom stał się celem wielokrotnych wizyt policji zawiadamianej przez przechodniów.

Novak to artysta i inżynier. Jego wyobraźnia i inspiracje są jednak dość makabryczne. W dodatku okraszone sporą dozą realizmu. Wśród dekoracji jest np. rębak, z którego wystaje mielona ludzka ręka, a dookoła tryska fontanna sztucznej krwi.

Pan Novak przygotował na tegoroczny Halloween cały szereg „nowości”, ale będą też „hity” z roku ubiegłego, które tak wystraszyły okolicę i alarmowały policję. Wśród nich manekin zwisający z dachu z nożem w głowie i manekin z roztrzaskaną głową kasą pancerną.

Wszystkie dekoracje są dosłownie „pełnokrwiste”, uzupełnione imitacjami rozmaitych wnętrzności ciał ludzkich. Coś pomiędzy dekoracjami do filmu grozy a „atrakcją” pełną horroru z Disneylandu. Novak zachwala makabryczne „nowości” na swoim podwórku. Zapowiada też wiele nowych sztuczek bliskich realizmowi prawdziwych zbrodni.

Z nowości jest włamywacz z siekierą, ”masakra piłą mechaniczną”  (w końcu to Teksas), czy taczka z martwym ciałem.

Najciekawsze jest tłumaczenie się Novaka z jego dziwnych zainteresowań. Twierdzi, że skupienie się na horrorze w ogrodzie pozwoliło mu uciec od myślenia o „prawdziwym horrorze pandemii koronawirusa”.

Źródło: Daily Mail

15 KOMENTARZE

  1. Na tego rodzaju „ozdoby” znajdzie wielu nabywcow. W USA czyjas smierc, oraz rozbryzgana wokol krew juz nikogo nie szokuje, ani zatrwaza. A Policje dzisiaj sie wzywa sie nawet, jak sie czlowiek nawet popatrzy na zyda, lub homosia z poblazaniem.

  2. czy taki debil nie wie jak to może wpłynąć na dzieci – koszmary, moczenie się nocne.
    Niech sobie wyścieła salon takimi makabreskami albo ogród za parkanem.

    • To prawda, że dzisiaj teczowcy zawłaszczają sobie tego rodzaju święta w walce z K.K. Nie zapominajmy jednak, iż rodowód tych postępowców jest oświeceniowy, protestancki.

  3. A jaki stosunek ci fanatycy rozumu zawsze mieli do np. sztuki sakralnej – czyli przedłużenia poganstwa – w tym przypadku cywilizacji grecko rzymskiej na łonie K. K, to dobrze wiemy.

Comments are closed.