Jacht. Foto: Pixabay.com
Jacht. Foto: Pixabay.com

Chiński multimilioner Jack Ma, którego nie widziano od ponad roku, żyje; od kilku dni założyciel holdingu Alibaba przebywa na swoim jachcie na hiszpańskim archipelagu Balearów – podał regionalny dziennik “Periodico de Ibiza”.

Gazeta, przedstawiając zdjęcie okazałego jachtu o nazwie Zen, należącego do Jacka Ma, przekazała, że informację o pojawieniu się chińskiego przedsiębiorcy na Balearach jako pierwszy potwierdził wydawany w Hongkongu dziennik “Standard”.

“Periodico de Ibiza” ustalił, że we wtorek jacht Jacka Ma widziany był u brzegów Majorki. Gazeta twierdzi, że z Ibizy jacht zabrał zarówno założyciela holdingu Alibaba, jak i kilku innych chińskich przedsiębiorców.

Michalkiewicz. The Movie

Zagadkowe zniknięcie chińskiego przedsiębiorcy wywołało w ostatnich miesiącach falę spekulacji na temat stanu jego zdrowia. Niektórzy twierdzili, że Jack Ma mógł ulec wypadkowi lub umrzeć.

Hiszpańskie media przypominają w środę, że założyciel holdingu Alibaba, jednej z największych platform e-commerce na świecie, przed swoim tajemniczym zniknięciem skrytykował publicznie politykę podatkową władz chińskich.

“Pojawienie się Ma kończy spekulacje dotyczące miejsca pobytu Jacka Ma po jego konfrontacji z Pekinem” – podsumował madrycki dziennik “El Mundo”.

(PAP)