Niezaszczepieni posłowie nie wejdą do parlamentu

Segregacja sanitarna.
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Legalnie wybrani parlamentarzyści nie zasiądą w kanadyjskiej Izbie Gmin, jeżeli nie wylegitymują się dowodem szczepienia przeciw COVID-19. Przepisy dotyczą również dziennikarzy, personelu, pracowników biur politycznych i wszystkich przebywających na terenie tego gmachu.

Za wprowadzenie takiego zarządzenia opowiedział się Zarząd Gospodarki Wewnętrznej, organ odpowiedzialny za regulowanie prac Izby. Dlatego „od poniedziałku 22 listopada 2021 r., wszystkie osoby chcące przebywać w gmachu Izby Gmin muszą być w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19” – stwierdza oświadczenie zarządu.

Z obowiązku są wyłączone tylko osoby z „medycznym przeciwwskazaniem do pełnego szczepienia przeciwko COVID-19”. Muszą jednak przedstawić dokument negatywnego wyniku testu antygenowego na obecność koronawirusa.

Odpowiedzialny za prace Izby Zarząd Gospodarki Wewnętrznej składa się z dziewięciu deputowanych. Przewodniczy mu liberał Anthony Rota. Rzecznicy Liberalnej Partii Kanady premiera Justina Trudeau, NDP i Bloku Quebecu przekazali, że wszyscy członkowie ich ugrupowań zostali już zaszczepieni. Teraz pozbędą się nie zaszczepionej opozycji?

Opozycyjne Konserwatywna Partia Kanady (CPC), zgodnie z prawem do poufności informacji medycznej nie ujawniła, ilu ich członków zostało zaszczepionych. Konserwatyści wspierają rządowy program szczepień, ale sprzeciwiają się zasadom segregacji sanitarnej. Ich zdaniem kontrowersje związane z dostępem do parlamentu można uspokoić wprowadzeniem szybkich testów jako alternatywą dla „przepustki sanitarnej”.

Źródło: PCH24/ Lifesitenews.com

9 KOMENTARZE

  1. Pacz pan tzw. demokracja obnaża swoje mechanizmy ….

  2. Daj Boże żeby ta biedna Korea Północna dała radę przyjąć tych wszystkich emigrantów politycznych z Kanady i Australii szukających miejsca na ziemi gdzie swobody obywatelskie nie są tak nieludzko ograniczane jak w ich ojczyznach.

Comments are closed.