Polityka klimatyczna UE. „Utopijna fantazja nas zabija!”

Związek Radziecki/Unia Europejska/Fot. Pixabay (kolaż)
Związek Radziecki/Unia Europejska/Fot. Pixabay (kolaż)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Węgierski premier Viktor Orban w czwartek nazwał propozycje komisji Europejskiej dotyczące polityki klimatycznej „utopijną fantazją”. Podkreślił, że przekłada się to na wzrost cen energii w UE.

„Podwyżka cen, nowe regulacje, ceny wystrzeliwujące do nieba, niszczenie klasy średniej” – powiedział Orban, pytany o politykę klimatyczną UE po przybyciu na szczyt w Brukseli.

„Z jednej strony zdrowy rozsądek, z drugiej – fantazja. A utopijna fantazja nas zabija – to również problem z cenami energii” – dodał.

Komisja Europejska twierdzi, że głównym motorem wysokich cen energii elektrycznej jest uzależnienie Wspólnoty od paliw kopalnych, m.in. gazu ziemnego i oczywiście tego najgorszego czyli węgla.

Jednak, podobnie jak Orban, wiele krajów uważa, że przyczyną są m.in. problemy z cenami na rynku handlu uprawnieniami do emisji CO2, i kosztowna transformacja na „zieloną energię”, która nie jest w stanie zaspokoić zapotrzebowania.

Źródło: PAP

3 KOMENTARZE

  1. Jak to jest, że Orban potrafi trafnie analizować i artykułować przyczyny krachu polityki europejskiej: „przyczyną są m.in. problemy z cenami na rynku handlu uprawnieniami do emisji CO2 „, natomiast Morawiecki jak mantrę wskazuje Nord Stream 2?? Obaj weszli w szkodliwy dla gospodarek pakiet klimatyczny, a mądry by postawił veto. Politycy krytykowali frankowiczów za podpisywanie ryzykownych umów. A tu przy całym posiadanym instrumentarium prawnym politycy taki blamaż. Wstyd!

  2. To nie jest „utopijna fantazja”.To jest na zimno skalkulowana i realizowana taktyka.Najpierw zniszczono europejską demografię propagując dewiacje,feminizm,genderyzm itp. neo-marksistowskie wynalazki. Potem zniszczono demokracje wprowadzając terror poprawności politycznej .A teraz pod pozorem „walki z klimatem” niszczą gospodarkę ,wyprowadzając przemysł,dewastują energetykę.Czyli zgodnie z naukami bolszewizmu najpierw chcą Europę zniszczyć a potem tęczowo-czerwony „raj”.

  3. Plan jest prosty. Wyobraźcie sobie świat w którym cały uprzemysłowiony zachód zrezygnował z węgla – surowiec w całości dla Chin, idealna sytuacja dla nich, wyłączność na tanią energię. Jestem pewien, że Chińczycy miłują nie tylko pokój ale i ekologię.

Comments are closed.