Prof. Kuna mówi wprost: W tych krajach „maseczki nie zmniejszyły liczby zakażeń”

Prof. Piotr Kuna/Fot. screen Polsat News
Prof. Piotr Kuna/Fot. screen Polsat News
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
W „Gościu wydarzeń” pojawił się prof. Piotr Kuna. W internetowej części programu w serwisie Interia lekarz odniósł się m.in. do nakazu noszenia masek.

Prof. Piotr Kuna skomentował m.in. słowa „ministra pandemii” Adama Niedzielskiego, który stwierdził, że z powodu wzrostu wykrytych pozytywnych wyników testów na koronawirusa koniecznie trzeba rygorystycznie przestrzegać nakazu maskowania.

– To jest rodzaj symbolu, który sygnalizuje, że panuje nowy wirus i trzeba go unikać. W sensie medycznym, czy noszenie maseczek zmniejszy nam liczbę zakażeń? Wiedzą państwo dobrze, że w Wielkiej Brytanii, Polsce, Izraelu, USA, Polsce maseczki nie zmniejszyły liczby zakażeń. Nie noszono maseczek w Danii, przez większość czasu w Szwecji i to są kraje, które wyszły z pandemii obronną ręką – stwierdził prof. Kuna.

Specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i alergologii zaznaczył, że „w Szwecji ostatniego roku zmarło o 6 proc. mniej osób niż we wcześniejszych latach”.

– Oni mieli koronawirusa, ale poprawili jakoś opieki medycznej i liczba zgonów była znacznie mniejsza. Do tego mieli 3 procentowy wzrost gospodarczy. Gospodarka się rozwijała, a ludzie przestali umierać – wyjaśnił.

Prowadzący rozmowę Bogdan Rymanowski pytał również, czy sam stosuje się do koronarestrykcji. Chciał też wiedzieć, jakie obostrzenia lekarz wprowadziłby na miejscu Niedzielskiego.

– Ja bym powiedział, że każdy podejmuje decyzje za siebie – stwierdził prof. Kuna.

Jak wyjaśnił, sam stosuje się do restrykcji, jednak „z punktu widzenia nauki nie mamy dobrych dowodów, że takie postępowanie chroni przed zakażeniem wirusem”.

Źródło: interia.pl

15 KOMENTARZE

 1. Wartoby rozróżniać tak podstawowe odmienne stany jak: 1. wynik ściemotestu, 2. obecność wirusa w powietrzu, przez które wędruje patyczek do ściemotestu, 3. obecność wirusa na powierzchniach jam ciała, 4. obecność wirusa w tkankach ciała, 5. wzmożona działalność wirusa w tkankach ciała zwana – zakażeniem. Ale tylko jakby zależało na prawdzie.

  • W lewackiej Szwecji na Covid-19 zmarło 14 985 osób
   W prawicowym Singapurze, gdzie za brak maseczki wsadza się wrednego anarcholewaka do więzienia – 264 osoby.
   Niestety, w lewackiej Szwecji zniesiono karę śmierci, więc odpowiedzialne za nadmiarowe zgony antyszczepionkowe anarcholewactwo nie będzie wisieć.

    • Nie jest opłascalna.
     Dlatego niech papaprańcy od teorii spiskowych nie węszą kto i ile płaci za słowa prawdy, tylko niech skupią sie na faktach.

     • @głupi
      Popaprańcu od teorii „naukowych”, nie lataj po Singapurach tylko wróć na ziemię. Szwecja 15 tys Polska 76 tys . Co i komu dało dodatkowe zadłuzenie o dodatkowe 300 mld, strzały w kolano zwane lockdownami, maseczki , restrykcje Niedziele etc? Opanuj liczenie na palcach , proste porównanie wielkości szwedzkiej i polskiej populacji do liczby zgonów, „naukowcu” z Bożej łaski….

   • W Singapurze gdy nie było preparatow rzekomo „ratujących zycie” umarlo mniej niż w ciagu ostatniego miesiaca (3x mniej) i to w ciagu ponad 1,5 roku !! No ale wpadli na pomysł ze zaczęli sie szczepić intensywnie w sierpiniu wiec dzisiaj w ciagu miesiaca maja wzrost zgonów o 300%

 2. Pory maseczki w porównaniu do wielkości wirusa są tak duże, że to ma taki sens jakby chcieć się chronić przed komarami płotem z siatki drucianej.

  Natomiast ciepło i wilgoć to wspaniałe środowisko dla rozwoju bakterii, wirusów i grzybicy.

 3. INTERIA PO TYM WYWIADZIE ZMIENILA NARRACJE W STRASZENIU POLAKÓW , ZNIKNĄŁ CZERWONY PASEK , SPADŁA KLIKALNOŚĆ ZAROBILA NA REKLAMIE COVIDA MILIONY I W KOŃCU DALI SPOKÓJ

 4. Coś tak czuję, że to kolejny profesor, który chce się dostać do Rady Expertów naszego umiłowanego rządu.
  Było przed nim wielu, którzy mówili rozsądnie, aż do czasu zostania rządowymi ekspertami.

  …bo kto ma pieniądz ten ma …ekspertów.

 5. Natomiast , niestety musiał do swojego wywiadu dołożyć cegiełkę kłamstwa. Szczepionki chronią na wszystkie mutacje a przechorowanie tylko na ta jedna na która ktoś chorował. Wnioski z badan i wiedza medyczna są zupełnie odwrotne, ale rozumie ze bal się lekarskiej izby dyscyplinarnej.

 6. Każdy zapyziały komunizm w tym globalny Nowy Zielony Ład Kaczyńskiego, budowany jest przez niepiśmiennych bolszewików kierujących się zabobonem brudnej szmaty na twarzy, dlatego nie dopuszczają oni naukowego głosu rozsądku prof. Kuny, szprycując się przy tym bełtem Pfizera i tanim winem na drugą nogę, w przydrożnej budzie mocno zaimpregnowanej kowidiańskim moczem.

Comments are closed.