Talibowie rozpędzili reprezentację siatkarek. Jednej z juniorek ścięli głowę

Fot. ilustr. Twitter Amaajnews24
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Talibowie mieli ściąć głowę siatkarce, która występowała w reprezentacji juniorek Afganistanu. Mahjabeen Hakimi została zdekapitowana przez talibów w Kabulu. O tym fakcie poinformowała, ale anonimowo, jedna z trenerek tej dyscypliny.

Twierdzi, że zabicie Mahjabeen nie stało się głośne, bo talibowie nakazali groźbami jej rodzinie milczenie. Mihjabeen grała w klubie w Kabulu i była jedną z gwiazd siatkówki.

Kilka dni temu w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia jej odciętej głowy i zakrwawionej szyi.

Należała do grupy etnicznej Hazarów. Są to szyici. Talibowie to sunnici i niezbyt za tą mniejszością przepadają. Hazarowie są ludem pochodzenia mongolskiego i zamieszkują głównie środkowy Afganistan.

Trenerzy reprezentacji Afganistanu kobiet w siatkówce ujawnili, że tylko kilku zawodniczkom zespołu udało się uciec z kraju, zanim w sierpniu talibowie przejęli nad nim pełną kontrolę. Mahjabeen Hakimi nie zdążyła.

Sport kobiet stał się podejrzany. Jeszcze we wrześniu pisano o możliwym zagrożeniu życia afgańskich siatkarek. Zawodniczki, które nie wyjechały, ukrywały się przed talibami. Jedna z nich miała też zginąć w sierpniu.

Jedna z trenerek zespołu, Zahra Fayazi, przyjechała do Wielkiej Brytanii i opowiadała BBC, że zawodniczki nawet paliły swój sprzęt sportowy, aby „ratować siebie i swoje rodziny”.

Prześladowania dotknęły nie tylko siatkarki. Np. kobieca reprezentacja Afganistanu w piłce nożnej została ewakuowana przez Australijczyków.

Talibowie jednak ścięciu zawodniczki zaprzeczają. Podali informację, że Mahjabin została „w tajemniczy sposób zabita” jeszcze na tydzień przed upadkiem Kabulu. Zaprezentowano też zdjęcia mające pokazać, że zawodniczka była żołnierzem sił rządowych.

Źródło: MSN

19 KOMENTARZE

 1. Talibowie niezbyt lubią nacje Hazarską więc ścieli dziewczynie głowę :/ … Boże świat to ściek. Po głębszym zastanowieniu uważam, że pewna naturalna boska selekcja przydałaby się na naszej planecie. Depopulacja czy eksterminacja grzeszników z ręki Boga jak najbardziej, ale zdecydowanie z tego ściekowego sortu… Dobro istnieje, łatwo je dostrzec w kontraście z tak wytłuszczonym Złem dzisiejszych czasów. Amen.

  • Przeciez Oni robia to w jego imieniu :) Moze faktycznie to Ona byla grzesznikiem. Dlaczego myslisz ze jestes po wlasciwej stronie barykady :) hehehe

    • Bajo stawia bardzo ważne pytania a sposób twojego komentowania pokazuje że cierpisz na poważne deficyty intelektualne, niezbyt pocieszające jest to że nie ty jeden bo dziś wiele osób z podobnymi deficytami robi za patocelebrytów.

   • Żydzi też myśleli, że działają w imię Boga wydając na śmierć Chrystusa. Tak to jest jak się dosłownie interpretuje Pismo Święte. Talibowie robią tak samo.

 2. Brawo! US Army chyba sobie zorganizowała seksturystykę w tym Afganistanie – zamiast wytruć talibstwo tylko spowodowali, że kraj w stanie wojny zwiększył populację.

 3. To umiłowani islamscy bracia papy boungiorno w ramach ubogacenia kulturowego obcinają głowy licząc, że dzięki otwartości środowisk lewicowych nie zostaną wykluczeni z synodalnego stołu dialogu multikulturowego zwłaszcza, że są w posiadaniu paszportów kowidowych z potrójną dawką aborcyjnej surowicy.

 4. Odnoszę wrażenie, że talibowie, to taka wątła konstrukcja męskiej psychiki, która nie może znieść samej myśli, że kobieta mogłaby górować nad mężczyzną w JAKIEJKOLWIEK dziedzinie życia.

Comments are closed.