Trump chce „stawić czoła tyranii Big Tech”. Zapowiada własne media społecznościowe

Donald Trump na wiecu w Iowa.
Donald Trump na wiecu w Iowa. (Fot. YT/screen)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Były prezydent Donald Trump zapowiedział w środę wieczorem uruchomienie własnego portalu społecznościowego, nazwanego TRUTH Social, a także platformy streamingowej. Jak stwierdził, sieć ma być „rywalem” dla liberalnych mediów i gigantów technologicznych.

Próbna wersja ma zostać uruchomiona w przyszłym miesiącu.

„Stworzyłem TRUTH Social i TMTG, by stawić czoła tyranii Big Tech. Żyjemy w świecie, gdzie talibowie są ogromnie obecni na Twitterze, a mimo to wasz ulubiony amerykański prezydent został uciszony” – powiedział Trump, cytowany w komunikacie wydanym przez jego nowo utworzoną spółkę Trump Media and Technology Group (TMTG).

Uruchomienie portalu w wersji beta dla zaproszonych gości planowane jest na listopad, zaś w pełnej wersji portal ma wystartować w pierwsyzm kwartale 2022 r. Aplikację już teraz można zamówić w przedsprzedaży w Apple Store. Jak napisano w komunikacie, spółka

Trump ma misję „stworzenia rywala dla konsorcjum liberalnych mediów” i „walki przeciwko Big Tech”. Oprócz stworzenia TRUTH (ang. „prawda”), firma Trumpa planuje uruchomić serwis streamingowy TMTG+, który ma oferować nie-lewicową „rozrywkę, wiadomości i podcasty”

Jak podano w komunikacie, portal zostanie stworzony na bazie fuzji TMTG ze spółką Digital World Acquisition Group (DWAC). DWAC jest spółką typu „blank check”, specjalnie utworzoną do przejęcia innej firmy. Jej szefem jest Patrick Orlando, biznesmen specjalizujący się w przejęciach.

W zarządzie spółki przedstawiciele funduszu inwestycyjnego Garelick Capital, chilijskiej grupy kapitałowej Bethia oraz innej „spółki w ciemno” Yunhong International, zarejestrowanej na Kajmanach i mającej siedzibę w chińskim Wuhan.

Jak podano w komunikacie, firma powstała z fuzji obu spółek jest wyceniana łącznie na 1,7 mld dolarów. W rezultacie TMTG ma trafić na giełdę.

Inicjatywa Trumpa jest już kolejną próbą stworzenia prawicowej alternatywy dla mediów społecznościowych głównego nurtu. Choć sieci takie jak Parler, Gab, czy Rumble cieszą się stosunkową popularnością w kręgach prawicy, to wciąż są niszowymi. Podobny los spotkał portal GETTR, klon Twittera stworzony przez byłego doradcę Trumpa Jasona Millera.

Źródło: PAP

10 KOMENTARZE

 1. No a jedna spółka to jest z prawicowego Wuhan 😂 raczej chcą wyciągnąć tych co się nie dali nabrać na fb. Potrzebują pełnych danych od wszystkich a nie tylko większości jelonków.

 2. Przez 4 lata nic nie zrobił poza wspieraniem Izraela Uznanie suwerenności nad Wzgórzami Golan, akt 447, przyznanie się do zamordowania generała Solejmaniego …
  Dalej odgrywa swoją rolę, powiązany jest z Epstinem, Maxwell, Rothschildami i innymi
  gwiazdy porno, pedofilia …
  Ktoś jeszcze mu wierzy ?

 3. Powodzenia!
  Uwaga dla niezorientowanych – liberalny w Ameryce odnosi się do liberalizmu światopoglądowego, o silnie lewicowym zabarwieniu. Dla Korwinistów liberalizm to liberalizm gospodarczy tj. gospodarka wolnorynkowa.

 4. Trump lapie sie juz wszystkich sposobow, by powrocic do Bialego Domu. Wprawdzie wsrod najbardziej zacofanych warstw spolecznych ma jeszcze wielu zwolennikow, ale Amerykanie po odkryciu jego nieuczciwych sposobow gromadzenia majatku, oraz hipokryzji politycznej ktora prowadzil w czasie swojej prezydentury, juz go po prostu nie chca. I slusznie. Jako clown, moglby odegrac lepsza role w objazdowym cyrku dla ubogich.

Comments are closed.