Zaszprycowali blisko 80 procent społeczeństwa. Właśnie padł kolejny rekord zakażeń i zgonów z COVID-19

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay/Pexels (kolaż)
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay/Pexels (kolaż)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
W Singapurze, gdzie zaszczepionych w pełni jest blisko 80 procent osób, odnotowano w ostatnich dniach rekordową w trakcie mniemanej pandemii liczbę wykrytych przypadków zakażenia koronawirusem, a także zgonów osób z COVID-19.

W ostatnich tygodniach informowaliśmy o gwałtownym wzroście liczby nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Singapurze. W ostatnich dniach odnotowano kolejne rekordy, zarówno jeśli chodzi o liczbę wykrytych zakażeń, jak i zgonów osób z COVID-19.

Szczepienia w Singapurze

Przypomnijmy, iż Singapur, jeszcze w grudniu 2020 roku, jako pierwsze azjatyckie państwo zatwierdził szczepionkę firmy Pfizer-BioNTech przeciw koronawirusowi, a już siedem dni później preparat dotarł do kraju. W lutym, również jako pierwszy azjatycki kraj, zatwierdził szczepionkę firmy Moderna.

30 grudnia Singapur stał się natomiast pierwszym krajem w Azji, który rozpoczął kampanię szczepień przeciwko COVID-19. Jako pierwsi zaszczepieni zostali pracownicy służby zdrowia, inni pracownicy będący na „pierwszej linii” walki z koronawirusem oraz seniorzy.

W maju szczepionka Pfizer-BioNTech została zatwierdzona do stosowania także u młodzieży w wieku od 12 do 15 lat. Wcześniej była podawana jedynie osobom w wieku 16 lat i starszym. Szczepionka jest bezpłatna dla wszystkich Singapurczyków i rezydentów długoterminowych.

W sierpniu Ministerstwo Zdrowia ogłosiło natomiast, że od 10 dnia tego miesiąca będzie uznawać wszystkie szczepionki przeciw COVID-19 znajdujące się na liście Emergency Use Listing (EUL) Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Sprawia to, iż wszystkie osoby, które zaszczepiły się szprycą zatwierdzoną przez WHO, uznaje się za w pełni zaszczepione.

Singapurska kampania szczepień odniosła sukces i kraj jest jednym ze światowych liderów szczepień. Jak wynika z danych ourworldindata.org do 19 października w pełni zaszczepionych jest blisko 79,5 procent mieszkańców kraju, a co najmniej jedną dawkę szprycy przyjęło już prawie 80,5 procent osób.

Zakażenia w Singapurze

Mimo tego jeszcze we wrześniu liczba zakażeń w Singapurze zaczęła gwałtownie rosnąć i po raz pierwszy od początku mniemanej pandemii przekroczyła poziom 1500 nowych zakażeń w ciągu jednej doby.

W związku z tym od poniedziałku 27 września Singapur zaostrzył niektóre restrykcje, takie jak ograniczenie spotkań towarzyskich do dwóch osób i praca zdalna wszędzie tam, gdzie to możliwe. Liczba zakażeń jednak stale rosła i jeszcze we wrześniu przekroczyła poziom 2000 nowych przypadków dziennie, a w październiku przebiła poziom 3500.

Od początku października liczba przypadków utrzymuje się na wysokim poziomie i nie było jeszcze dnia, by wykryto mniej niż 2000 przypadków zakażenia koronawirusem. Wtorek 19 października przyniósł kolejny dobowy rekord – wykryto 3994 zakażenia.

Restrykcje znane jako „faza stabilizacji”, które zostały wprowadzone 27 września miały wygasnąć w niedzielę 24 października, jednak władze zdecydowały się na ich przedłużenie na kolejny miesiąc.

Co za tym idzie rośnie także średnia tygodniowa liczba zakażeń i 20 października zanotowano średnio 3313 nowych przypadków dziennie. To również najwyższy wynik w historii.

Zgony w Singapurze

Oprócz wzrostu liczby zakażeń od przełomu września i października zanotowano także dobowe rekordy liczby zgonów osób z COVID-19.

W czwartek 14 października odnotowano wówczas rekordową liczbę 15 zgonów osób z COVID-19. Jeszcze gorzej prezentują się dane z 20 października, kiedy zmarło 18 osób zakażonych koronawirusem.

Od początku epidemii koronawirusa w tym azjatyckim państwie odnotowano ponad 158,5 tysiąca zakażeń. Zmarły 264 osoby z COVID-19.

Źródło: reuters.com/worldometers.info/ourworldindata.org/cnn.com

29 KOMENTARZE

 1. Komentował tu kiedyś artykuły jeden troll, który podawał Singapur jako wzór do naśladowania w kontekście podejścia do covida i pouczał ciemne foliarstwo. Gdzie się teraz podział?

  • Singapur jest wzorem do naśladowania, wbrew załganej propagandzie antyszczepionkowców.
   Łączna liczba zgonów w Singapurze podczas całej pandemii to 264 OSOBY, czyli 2x razy mniej, niz zmarło wczoraj, JEDNEGO DNIA!!! na Ukrainie z wyszczepieniem zaledwie 15% czyli żadnym

  • Nie wiem kogo masz na mysli, choc ja chyba jakos ciezko Singapurem sie nie podpieralem. Dla statystycznej prawdy dodalbym tylko ze srednia zgonow tam z ostatnich kilku dni jest wciaz okolo 10. Od kilku dni wrecz spadala. Dzis pik na 18 i od razu NCzas wysmawowal artykul pod teze.

   • Dla dalszej statystyki. Singapur ma mniej wiecej taka liczby zachorowan jak my (my od dwoch dni mamy jednakze duzy wzrost, wiem). A zgony to u nas srednio ok 60 dziennie. Tam 10. Wiec jakby 6x mniej w Singapurze. Co potwierdza skutecznosc szczepionki w tym wyszczepionym spoleczenstwie. Ciekawe ze za taka wybiorczosc w opracowywaniu statystyk NCzas czepia sie MZ RP.

    • Coś takiego? 6x mniej? A popacz pan, że i ludności 6x mniej… Co za przedziwna koincydencja…

     PS. Ludności dokładnie 6,8x mniej.

    • Jaki mało inteligentny troll.. każdy myślący i inteligentny porównuje liczbę zgonów na ilość mieszkańców…jaki debil, to tak jakby porównywał liczbę zgonów w Monako i Chinach…zwykły debil….

 2. ‚w tym azjatyckim państwie odnotowano ponad 158,5 tysiąca zakażeń. Zmarły 264 osoby z COVID-19’ – na 6mln mieszkańców na przestrzeni ponad roku. Szok i niedowierzanie!

  • Tylko to jest ćwierć prawdy – zobacz sobie wykresy.
   Od połowy kwietnia do +- końca lipca 2020 mieli po 500 pozytywnych testów dziennie i 1-3 zgony co 2-3 dni. Ale coś im siadło na mózg i zaczęli się szprycować. Efekt? Od początku września 2021 mają krzywą silnie wznoszącą w testach i zgonach. Sytuacja jest rozwojowa…
   Specjalnie nie należę do wieszczów zgonów po wyszczepieniu, obserwuję sytuację, ale prognozy powoli jednak się potwierdzają, ale za wcześnie, by mieć pewność.

 3. A w najbardziej wyszczepionym państwie świata, świetlanym wzorze do naśladowania, czyli w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie przynajmniej 1 dawką jest zaszczepionych już aż 95% społeczeńtwa, wczoraj zanotowano 2 zgony na Covid-19. Słownie dwa.

  A Ukraina 517. Słownie pięćset siedemnaście.

  Jakim trzeba być kretynem, by wobec tych faktów nadal ulegać topornej i głupiej propagandzie antyszczepionkowców?

 4. Wszystko zgodnie z planem ochrony matki ziemi, przez szprycę do Nowego Świata w wieczności.

  Wieczny odpoczynek racz zaszczepionym dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, na wieki wieków.
  Amen.

 5. Indie: 21% zaszczepionych. Zgonów 196 czyli równoważnik 1,4 w ZEA. Wielka Brytania: 67% zaszczepionych i 136 zgonów czyli równoważnik 20 zgonów w ZEA. Jak widzisz, zawsze można wybrać przypadki potwierdzające dowolną tezę. Zresztą w Anglii ryzyko śmierci wśród chorych na Covid-19 wśród zaszczepionych jest dwukrotnie wyższe niż wśród niezaszczepionych. Dla zaszczepionej młodzieży też coś się znajdzie: wielokrotnie wyższe ryzyko zapalenia mięśnia sercowego.

 6. Singapur- 92% zaszczepionych, wczoraj zanotowano 2 zgony. Słownie dwa.
  Grenlandia- 65 % zaszczepionych, od początku pandemi 0 zgonów. Słownie ZERO.
  I co na to Kościół Św. Szczypana?

Comments are closed.