Białoruś znosi nakaz maskowania i inne koronarestrykcje. Wystarczyła krytyka Łukaszenki

Aleksander Łukaszenka.
Aleksander Łukaszenka. (Zdj. PAP/ITAR-TASS)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Ministerstwo zdrowia Białorusi odwołało obowiązek noszenia maseczek ochronnych i przestrzegania dystansu w instytucjach i środkach transportu. Nastąpiło to po ostrej krytyce ze strony białoruskiego przywódcy Alaksandra Łukaszenki.

Ministerstwo poinformowało w piątek na swoim profilu w komunikatorze Telegram, że usuwa z przepisów, wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa, punkt dotyczący noszenia maseczek i przestrzegania dystansu.

Wcześniej Łukaszenka oświadczył, że noszenie maseczek powinno być dobrowolne.

W Mińsku odwołano teraz całkowicie przepisy ogłoszone przed tygodniem wprowadzające obowiązek noszenia maseczek i ograniczenia w działalności muzeów, bibliotek i innych instytucji kultury.

Wcześniej ministerstwo zdrowia ogłosiło, że z powodu wzrostu zachorowań na Covid-19 odwołuje udzielanie planowej pomocy medycznej. Łukaszenka również skrytykował tę decyzję i resort ogłosił, że zostanie ona zmieniona.

W nowym rozporządzeniu ministerstwo nakazało opracowanie sposobu podzielenia szpitali i przychodni na poszczególne strefy z określonymi zasadami przemieszczania się lekarzy i pacjentów.

Źródło: PAP

14 KOMENTARZE

 1. Ktoś se tu z nas żartuje.

  Nie ma takiej opcji, żeby Ministerstwo Zdrowia na Białorusi samo cuśtam zarządziło a dobry baćka to odwołał.

  A jak nie wiadomo o co chodzi, to szukaj żyda!

 2. Jeżeli na Białorusi jest reżim, to co dopiero powiedzieć o pisowskich zamordystach nowej religii kowidiańskiej, która uśmierciła dziesiątki tysięcy niekowidowych istnień.

  Jak tak dalej będą przykręcać śrubę, to trzeba będzie uciekać na Białoruś przed pisowską zarazą, żeby choć trochę zażyć jako takiej wolności.

 3. Reżim to jest w UE, Australii …
  religia kowidowa, maski, zakazy, nakazy, szprycowanie …
  Wartości unijne zakaz stosowania kary śmierci dla morderców, propaganda lgbtq …

 4. Łukaszenko jakiś cyrk odstawia, a tu się co poniektórzy mocno (i niezdrowo) podniecają. Jakim cudem białoruskie Ministerstwo Zdrowia mogłoby zarządzić coś, co byłoby nie w smak Łukaszence?

 5. Kochani Łukaszenko zrobił restrykcje – jak chciało WHO i Bank Światowy o czym sam Baćka informował w zeszłym roku latem – by dostać kredyt. Ale on zrobił restrykcje na 2 tygodnie – co za psikus – a nasi liberalni demokratyczni obrońcy wolności robią je prawie 2 lata!

Comments are closed.