Braun wzywa do „punktowego zamykania ministrów”. Zamiast cmentarzy [VIDEO]

Waldemar Kraska i Grzegorz Braun/Fot. PAP (kolaż)
Waldemar Kraska i Grzegorz Braun/Fot. PAP (kolaż)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Podczas konferencji prasowej Konfederacji poseł Grzegorz Braun wezwał Polaków do uczczenia Wszystkich Świętych, bez względu na utrudnienia szykowane przez władze. Stwierdził też, że zamiast cmentarzy, powinno się zamykać ministrów.

– Bohaterem, lepiej powiedzieć czarnym charakterem naszej konferencji prasowej jest pan wiceminister Kraska, który w ostatnich dniach zapowiedział, cytuję: „punktowe zamykanie cmentarzy” na Wszystkich Świętych i Zaduszki. W odpowiedzi Konfederacja wezwie za chwilę ustami moich kolegów do punktowego zamykania ministrów – mówił poseł Grzegorz Braun.

– Trzeba stwierdzić całkowitą bezprawność i bezpodstawność tego typu zapowiedzi, tego typu działań. Przerabialiśmy to już w ubiegłym roku, kiedy to udało się rządowi Mateusza Morawieckiego zdezorganizować, zdemolować wielkie dla Polaków, dla katolików, święta – przypomniał.

– Dla pana ministra Kraski i jego wspólników w tym dziele zniszczenia polskiego życia społecznego, także religijnego, kulturalnego, dla nich być może zaduszki to okoliczność mająca charakter wyłącznie sentymentalny. Dla nas to obowiązki katolickie, ludzkie, polskie. Obowiązki, a zatem działania naruszające to tabu, jakim są świecące pięknym światłem zniczy, świec w te piękne święta, cmentarze, naruszanie eksterytorialności tej strefy przez jakiekolwiek ingerencje władz państwowych to nie tylko zwyczajne bezprawie, nie tylko ograniczanie prawa do swobodnego przemieszczania się jednych, a swobodnego gospodarowania drugich, bo przecież te święta to także, nie bójmy się użyć tego słowa, wielki przemysł, to dla niektórych doroczne żniwa w pewnych branżach, ale to jest również naruszanie swobody sprawowania kultu religijnego. A zatem działania, które godzą w prawa konstytucyjne, wewnętrzne, na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej obowiązujące, ale naruszają również umowy międzynarodowe, mianowicie umowę konkordatową – zaznaczył.

Braun podkreślił, że Konfederacja zdecydowanie się temu sprzeciwia.

Jak dodał, „wzywa wszystkich dobrych Polaków, poczciwych ludzi, do tego, by uczcili te święta, by odprawili rodzinne i religijne rytuały, nie zważając na przeszkody, które stara się piętrzyć na ich drodze władza reprezentowana przez pana ministra Kraskę”.

Czynna walka Konfederacji z segregacją sanitarną. Grzegorz Braun dosłownie MASAKRUJE tablicę podżegającą do przestępstwa [VIDEO]

5 KOMENTARZE

  1. ZNÓW BŁAZEN Grzegorz Braun ZNIESŁAWIA KONFEDERACJE.CO ZA ZERO MORALNE. Dopóki TEN BŁAZEN w KONFEDERACJI ŻADNEGO GŁOSU na KONFEDERACJE.

Comments are closed.