Kolejny kraj rezygnuje ze strategii „zero COVID”. Władze odejdą od stosowania lockdownów

Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay
Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Nowa Zelandia porzuca strategię „zero COVID”, zakładającą całkowitą eliminację lokalnej transmisji koronawirusa SARS-CoV-2.

Nowa strategia zakłada „życie z wirusem” i utrzymywanie jego transmisji pod kontrolą.

Premier Nowej Zelandii, p.Hiacynta Ardern, oświadczyła, że jej rząd chce osiągnąć zaszczepienie ludności przeciw COVID-19 na poziomie ponad 90% – i wtedy władze odejdą całkowicie od stosowania lockdownów.

W Auckland lockdown będzie łagodzony. Mieszkańcy miasta będą mogli spotykać się pod gołym niebem w grupach liczących do 10 osób. Ponadto wznowione zostanie nauczanie przedszkolne w trybie stacjonarnym.

Nadal zamknięte pozostaną sklepy (z wyjątkiem spożywczych), restauracje i hotele oraz biura.

Tekst ukazał się w segmencie Postępy Postępu w numerze 41-42 „Najwyższego Czasu!”, który można nabyć TUTAJ.

12 KOMENTARZE

 1. Pożyjemy, zobaczymy. Powiedzą wszystko byle ludzie się zaszprycowali. Teraz dodatkowo tworzą presję społeczną na tych, którzy nie przyjęli preparatu, bo to od nich zależy czy „wolność” wróci. Nie chcesz dalej być kłuty, to jesteś winien tego, że są lockdowny i ludzie nie mogą do restauracji chodzić.

  • To jest kompletnie irracjonalne. Ciągle nie powiedzieli jakie zagrożenie stanowią niezaszczepieni dla zaszczepionej reszty. Na pewno stanowią zagrożenie dla władzy. Ktoś zrobi szersze badania zdrowia zaszczepieni vis niezaszczepieni i wyjdzie jak naprawdę działają preparaty.

  • U światowegto rekordzisty szczepień, czyli w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie przynajmniej jedną dawką jest zaszczepionych ponad 95% społeczeństwa, dziennie umiera na Covid-19 zaledwie 1 do 2 osób…
   A w NieszczepUkrainie, gdzie jest poniżej 20% zaszepionych – po ok. 500 zgonów każdego dnia…
   Tylko idiota lub zwyrol może być antyszczepionkowcem.

 2. To samo było w Irlandii. Jest 90% miało być lepiej a zmieniają wszystko w locie 🤷🏻‍♂️ coś dają a za chwile zabierają dwa razy więcej

 3. Super!
  Mieszkańcy Nowej Zelandii niebawem będą mogli spotykać się pod gołym niebem i w lasach, najlepiej nocami, bo najbezpieczniej od ich durnej władzy ;)

Comments are closed.