Protesty pracowników ochrony zdrowia przeciw obowiązkowi szczepień

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Ok. 500 pracowników greckiej ochrony zdrowia przemaszerowało 21 października przez centrum Aten pod parlament. To jedna z kilku akcji 24-godzinnego protestu przeciwko brakowi personelu w szpitalach i obowiązkowym szczepieniom pracowników ochrony zdrowia przeciw COVID-19.

Związki zawodowe reprezentujące lekarzy, pielęgniarki i innych pracowników medycznych protestują przeciwko planom rządu, które przez wprowadzenie obowiązku szczepień tylko „pogłębią niedobory kadrowe i skutkują wydłużaniem czasu pracy zatrudnionych w szpitalach, a jednocześnie godzą w prawa pracowników”.

Ponadto związki domagają się dodatków za pracę w trudnych i niebezpiecznych dla zdrowia warunkach.

Związkowcy sprzeciwiają się zawieszaniu w obowiązkach niezaszczepionych pracowników ochrony zdrowia, co – ich zdaniem – prowadzi jedynie do jeszcze większych niedoborów kadrowych.

Rząd wprowadził obowiązek szczepień dla pracowników ochrony zdrowia w związku z niezadowalającym tempem realizacji programu szczepień przeciw COVID-19. Osoby odmawiające są zawieszane w obowiązkach służbowych.

Syndykaty służby zdrowia popierają szczepienia, ale stoją na stanowisku, że każdy pracownik powinien mieć tu prawo wyboru. Grecja miała latem znaczny wzrost liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Obecnie dobowa liczba zakażeń w tym kraju utrzymuje się na poziomie ok. 3 tysięcy. Od początku epidemii w Grecji wykryto ponad 704 tys. zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarło 15,5 tys. zakażonych.

Źródło: rp.pl

6 KOMENTARZE

  1. Daję sobie rękę uciąć, że większość służby zdrowia nie dała się zaszprycować, albo ma lewe papiery, bo inteligentny człowiek nie zrobi z siebie królika doświadczalnego dla zysków i eksperymentów big pharmy.

  2. Nareszcie jakieś związki poparły protestujących. Ale gdzie jest reszta związków i organizacji zajmujących się ochroną praw człowieka, gdzie ci krzykacze od KONSTYTUCJI? Wszyscy wody w gęby nabrali i pochowali się w mysich dziurach.

Comments are closed.