„Trump tropików” ma być oskarżony o zbrodnie „przeciw ludzkości” za działania w czasie pandemii

Jair Bolsonaro/fot. PAP/EPA
Jair Bolsonaro/fot. PAP/EPA
Czarny tydzień w sklep-niezalezna.pl
Czarny tydzień w sklep-niezalezna.pl
Lewactwo nie zna wstydu i umiaru. System sprawiedliwości Brazylii, w którym mają duże wpływy, potrafi uniewinnić łapówkarza i lewaka Lulę i mnożyć wyimaginowane zarzuty przeciw prawicowemu prezydentowi Bolsonaro.

Opozycja zmontowała w Senacie parlamentarną komisję śledczą, która domaga się aktu oskarżenia dla Jaira Bolsonaro za serię „umyślnych zbrodni” związanych z zarządzaniem pandemią Covid-19.

Chodzi o to, że nie wprowadzał drastycznych obostrzeń i miał lekceważyć koronawirusa.

W dodatku w kwestii szczepień bywał sceptyczny, a pomysł „covidowych paszportów” natychmiast odrzucił. Komisja wyprodukowała przeciw niemu raport liczący 1200 stron. Trwało to pół roku. Mnoży się tam od oskarżeń, np. o promowanie… leczenia hydroksychlorochiną.

Wniesiono 10 zarzutów, w tym o dokonanie „umyślnych” „zbrodni przeciwko ludzkości”. Według komisji Jair Bolsonaro celowo postanowił nie podejmować środków w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa. W sumie wyliczyli nawet, że Bolsonaro powinien zostać skazany na 78 lat więzienia…

Cały raport to dokument typowo polityczny, który ma osłabić szansę reelekcji prawicowego prezydenta. Co prawda lewicowe sądy, chętnie by się oskarżeniami zajęły, ale do tego potrzeba, by wnioski raportu zaakceptowała prokuratura. Prokurator Generalny to jednak zwolennik Jaira Bolsonaro.

Opozycji pozostaje możliwość wszczęcia procedury impeachmentu. Ale tutaj znowu Jair Bolsonaro ma wystarczające poparcie w parlamencie, by do tego nie doszło. Sam prezydent mówi wprost o „maskaradzie” opozycji.

Raport ma być „młotem na Bolsonaro” w nadchodzącej kampanii. Wybory prezydenckie odbędą się już w przyszłym roku. W sondażach Jair Bolsonaro przegrywa z byłym prezydentem, lewackim populistą Lulą da Silva. Ten zamiast siedzieć nadal w więzieniu, został nie tylko zwolniony, ale dzięki kruczkom sądów odzyskał bierne prawa wyborcze.

Źródło: Radio France/ MSN

23 KOMENTARZE

 1. W Brazylii zmarło na Covid-19 aż 605 tysięcy ludzi. Czyli niemal każdy Brazylijczyk ma wśród rodziny lub znajomych kogo odwiedzać na cmentarzu. Degenerat antyszczepionkowy Bolsonaro nie ma więc szans na ponowne rządzenie, za to perspektywa więzienia jest całkiem realna. Oby w tym więzieniu nie spotkał współwięźniów którzy stracili bliskich w pandemii…

   • Zobaczcie sobie covidland np. na odysee, te preparaty są bardzo ryzykowne i przyspieszają zachorowalność na pospolite choroby! Na czysty kovidek umarło tylu, że należy liczyć to co podane minus 96%.

  • A przyczynę zgonów potwierdzali klinicznie jak u nas ?

  • Gorzej jak spotka tym co uwierzyli lewackim mediom ….

  • Nie martw się, niedługo już nikt, nikogo, nigdzie nie będzie odwiedzał, bo wszyscy tam wylądujemy! Jak to jest napisane na tym pomniku – „utrzymuj populację nie przekraczającą 500 mln.” ?! No tak, Ty w to nie wierzysz, bo to foliarskie bzdury, a Ty oświecony jesteś i wystarczy przecież telewizję oglądnąć, żeby wiedzieć jak jest naprawdę! Tam nikt nigdy nie kłamał i politycy, także zawsze tylko prawdę mówili i zawsze wszystko robili i robią dla naszego dobra!

  • Potrafisz udowodnić ze ci ludzie zmarli przez prezydenta Brazyli? W innych krajach też jest mnóstwo ofiar rzekomej pandemii, a Bolsonaro jest tylko jeden. Jak to wytłumaczysz?

   • W państwach gdzie nie rządzili kowidosceptycy tacy jak poryp Bolsonaro zgonów było duuuuużo mniej.
    Sinagapur, gdzie za brak maseczki wsadza się do więzienia zanotował podczas całej pandemii grubo poniżej 300 zgonów na Covid-19 łącznie. 2x więcej zgonów na Covid-19 Brazylia miała tylko jednego dnia, wczoraj.
    Nadmiarowe brazylijskie zgony to zbrodniczy efekt działań zbrodnicZych antymaseczkowców

    • Potrafisz udowodnić ze ci ludzie zmarli na Covid-19, a nie mając Covid-19? Wykonano sekcje zwłok? 80% populacji Europy jest nosicielem wirusa opryszczki. Czy to oznacza że powodem 80% zgonów w Europie jest opryszczka?

    • A ilu czarnych oraz mieszańców jest w Singapurze? Uważam że brazylijscy ‚ludzie’ to typy mieszane, które mają słabsze geny i rozum dziecka przez całe życie, dlatego umierają na covid.

  • Degeneraci jak Biden, Morawiecki, Niedzielski, Kaczyński, Tusk, Arłkowicz, Trzaskowski i inni są za szprycowaniem by nie wyszło w to co są zamieszani korupcja, orgie, pedofilia …
   Trudno jest stracić bliskich w pandemii której nie ma :)

 2. Złotouści obiecują zbrodniarzom totalitarnym drugą norymbergę, ale to porządni przywódcy są zagrożeni, atakowani, zabijani. A wolnościowcy pacyfistyczni odprawiają liturgie medytacji, procesji ulicznych, skupiania dobrej energii, czekając na mesjasza nowej ery, który przybędzie latającym spodkiem i pstryknięciem palców naprawi zniewolony świat.

 3. Właśnie pojechał do PE złożyć samokrytykę i prosić o miejsce w bunkrze w Berli..kseli.

  Bo on tylko wykonuje rozkazy!

 4. Pandemia fałszywa ale prezydent Bolsonaro narobił problemów
  z obaleniem rządy w Syrii, na Białorusi nie wyszło ale elity NWO dalej mieszają

 5. Wszyscy już jesteśmy zakażeni tą chińską bronią mikrobiologiczną skierowaną przeciwko gminowi. Wyszczepieni są przez pewien czas emitentem toksycznego sztucznego białka z mRNA wszedzie wokół. Działanie polega na osłabianu odporności i skracaniu telomerów DNA, co statystycznie skraca życie pospólstwa. Antidotum przypuszczalnie władcy trzymają tylko dla siebie.

Comments are closed.