Zginęła na planie filmowym z ręki Baldwina. Kim była Halina Hutchins? [AKTUALIZACJA]

Halyna Hutchins. / Fot. Instagram: halynahutchins
Halyna Hutchins. / Fot. Instagram: halynahutchins
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Przypomnijmy, że na planie filmu „Rust” doszło do śmiertelnego w skutkach wypadku. Alec Baldwin wystrzelił z rekwizytu, który zawierał ostre naboje i ciężko raniona operatorka Halyna Hutchins wkrótce zmarła. Życiu, rannemu również od postrzału reżyserowi Joelowi Souzie, nie grozi niebezpieczeństwo.

Film w konwencji westernu kręcono w Nowym Meksyku. Gwiazdą tego przedsięwzięcia jest Alec Baldwin i to właśnie aktor podobno niechcący wystrzelił z rekwizytu. 42-letnia Hutchins została przetransportowana helikopterem do szpitala uniwersyteckiego w Albuquerque, gdzie zmarła.

Jej współpracownicy wspominają zmarłą. „To strasznie smutne, że straciliśmy Halynę. Miała wyjątkowy talent i była poświęcona sztuce filmu” – napisał Adam Egypt Mortimer, reżyser filmu „Archenemy”, przy którym Hutchins pracowała w 2020 roku.

„Cała ekipa i obsada są absolutnie złamani dzisiejszą tragedią i przekazujemy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim Halyny” – przekazali producenci filmu.

Halyna Hutchins urodziła się w 1979 r. na Ukrainie. Dorastała w sowieckiej bazie wojskowej na kole podbiegunowym. Uczyła się na Kijowskim Uniwersytecie Narodowym, który ukończyła dyplomem z dziennikarstwa międzynarodowego. Szybko zaczęła pracę przy brytyjskich filmach dokumentalnych jako dziennikarka śledcza.

Po przeprowadzce do Los Angeles pracowała w American Film Institute. W 2019 r. roku została doceniona za swoją pracę operatorską przez magazyn „American Cinematographer”, który ogłosił ją „wschodzącą gwiazdą” tej branży.

Hutchins pracowała przy takich filmach jak „Archenemy”, w którym gwiazdą był Joe Manganiello; dramacie policyjnym „Blindfire”, horrorze „The Mad Hatter”. W tym roku Hutchins pracowała nad niskobudżetowym filmem „Rust”, westernem w reżyserii Joela Souzy.

Alec Baldwin w filmie wciela się w wyjętego spod prawa Harlanda Rusta, za którym wydano list gończy. Rust musi pomóc swojemu 13-letniemu wnukowi, który został oskarżony o morderstwo w wyniku wypadku i skazany na szubienicę. Rust chce wydostać go z więzienia.

Dwa dni przed śmiercią Hutchins pokazała krótki filmik, na którym widać ją i kilku członków ekipy, jadących na koniach przez prerię. „Jednym z plusów kręcenia westernu jest to, że możesz po pracy jeździć konno” – napisała. Niestety, na westernach także strzelają, nawet rekwizyty…

W związku ze sprawą pojawiło się kilka oświadczeń. Zgodnie z doniesieniami Alec Baldwin nie miał świadomości, jaka amunicja znajduje się w rewolwerze. Po przesłuchaniu przez policję, aktor został wypuszczony. Na obecną chwilę nikomu nie postawiono żadnych zarzutów. Jak można przeczytać w oświadczeniu departamentu szeryfa w Santa Fe śledztwo trwa, a detektywi przesłuchują świadków zdarzenia.

Rzecznik prasowy studia Rust Movies Productions LLC też opublikował oświadczenie prasowe:

„Wszyscy w ekipie i obsadzie są zdruzgotani dzisiejszą tragedią. Składamy najszczersze kondolencje rodzinie Halyny i jej bliskim. Prace nad filmem zostają wstrzymane na czas nieokreślony. W pełni współpracujemy z policją w Santa Fe w ich śledztwie”.

Gildia Operatorów również zabrała głos:

„Dzisiaj wieczorem otrzymaliśmy druzgocącą wiadomość, że jedna z naszych członkiń, Halyna Hutchins, operatorka w produkcji zatytułowanej Rust, zmarła w Nowym Meksyku z powodu obrażeń odniesionych na planie. Szczegóły są w tej chwili niejasne, ale pracujemy, aby dowiedzieć się więcej i wspieramy pełne śledztwo w sprawie tego tragicznego wydarzenia. To straszna strata i opłakujemy śmierć członka rodziny naszej Gildii”.

Źródło: Instagram/ WP Film

18 KOMENTARZE

  • To Ukrainka. Jej imię pisane po ukraińsku to Галина, co jest wymawiane Hałyna. Jest to odpowiednik polskiego imienia Halina. By było po ukraińsku wymiawiane Halina, pisownia musiałaby być Галіна. Ale takiego ukraińskiego imienia nie ma.
   A żadne kahały nic do tego nie mają.

   • A nie zauważyłeś chazarski mondralalo, że zestawiłem Halinę z Halyną a nie z Galiną!? Więc całe twoje ‚na ramię broń’ możesz se o kant dupy potłuc!

    Swojej żydłackiej dupy, kanieczna!

    Jej jewrejskość nie podlega żadnej wątpliwości! I kto wie czy nie jest powodem ‚pomyłki’!

  • Kahał, a raczej „cywilna ży-muna”, względnie „niekomuna”, ale raczej „lewica”, jest tu pewna.
   Uroda tej pani, no i załapanie się do pracy w filmie w USA, imigrantki z byłego ZSRR, której tatuś był radzieckim/sowieckim wojskowym zawodowym.
   Podejrzewanie słowiańskości tutaj, byłoby raczej nietaktem :)

 1. Nie chodzi o żaden wypadek. A o 1. Tajne związki ru z us, drogą przez bliski wschód. 2. Ktoś chce, żeby te związki wyszły na jaw. btw Baba z sowieckickiej bazy wojskowej, w takiej bazie mieszkały tylko rodziny kgbistów, staje się dziennikarką śledczą anglosasów, a następnie ląduje w holywood. 3. Miała być okropna walka sowietów z jankesami, a wychodzi współpraca.

 2. 👹👹👹Te amerykańce to prostaczkowie. Piszą i mówią coś o świadomości, bądź jej braku u Baldwina. A synkowi Wałka, nasi spece wygenerowali taką przypadłość jak POMROCZNOŚĆ JASNA.
  Oby Dobry Bóg dalej nie pozwolił im na rozwój, który na przykładzie Wałka obserwowaliśmy i obserwujemy.👹👹👹

 3. Nic nie piszecie o tym , kto mu dał nabity rewolwer . Ani o tym , który powinien sprawdzić przed strzelaniem . Ktoś przecież sprzedał im ten rekwizyt . Chyba , że jest taki burdel , że można zrobić wszystko . Film niskobudżetowy :)

  • „Aʟᴇᴄ ɪ ᴊᴇɢᴏ ʀᴏᴅᴢᴇɴ́sᴛᴡᴏ ᴡʏᴄʜᴏᴡᴀʟɪ sɪᴇ̨ ᴊᴀᴋᴏ ᴋᴀᴛᴏʟɪᴄʏ. Sᴀ̨ ᴘᴏᴄʜᴏᴅᴢᴇɴɪᴀ ɪʀʟᴀɴᴅᴢᴋɪᴇɢᴏ, ꜰʀᴀɴᴄᴜsᴋɪᴇɢᴏ ɪ ᴀɴɢɪᴇʟsᴋɪᴇɢᴏ. Pᴏᴘʀᴢᴇᴢ sᴡᴏᴊᴇɢᴏ ᴏᴊᴄᴀ, Bᴀʟᴅᴡɪɴ ᴊᴇsᴛ ᴘᴏᴛᴏᴍᴋɪᴇᴍ ᴘᴀsᴀᴢ̇ᴇʀᴀ Mᴀʏꜰʟᴏᴡᴇʀ, Jᴏʜɴᴀ Hᴏᴡʟᴀɴᴅᴀ ɪ ᴅᴢɪᴇ̨ᴋɪ ᴛᴇᴊ ʟɪɴɪɪ ᴊᴇsᴛ 13. ᴘᴏᴋᴏʟᴇɴɪᴇᴍ ᴊᴇɢᴏ ʀᴏᴅᴢɪɴʏ ᴜʀᴏᴅᴢᴏɴʏᴍ ᴡ Aᴍᴇʀʏᴄᴇ Pᴏ́ᴌɴᴏᴄɴᴇᴊ ɪ 14. ᴘᴏᴋᴏʟᴇɴɪᴇᴍ ᴅᴏ ᴢ̇ʏᴄɪᴀ ᴡ Aᴍᴇʀʏᴄᴇ Pᴏ́ᴌɴᴏᴄɴᴇᴊ”

   Ty wiesz po co masz komputer i net?

   • :)) Rupert Murdoch też ma: English, Irish, and Scottish ancestry, a dość spojrzeć, o „poglądach” nie wspomnę. Lenin „był” pochodzenia rosyjsko kałmuckiego chyba, a mamusia? Churchill – angielskiego, no a co z mamusią?
    Wskazuję, ze róznie bywa z „opisem rzeczywistości”, choć to nie rozstrzyga, jakiej etniczności jest AB. Oczywiście może być tylko „dobrym szab-gojem”

Comments are closed.