Cenzura dla waszego „dobra”. Główne media wyłączają możliwość komentarzy pod artykułami o szczepieniach przeciwko COVID-19

Cenzura i koronawirus z nietoprzem/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay (kolaż)
Cenzura i koronawirus z nietoprzem/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay (kolaż)
REKLAMA
Członkowie Stowarzyszenia Mediów Internetowych na Litwie postanowili wyłączyć opcję komentowania artykułów na temat szczepień przeciwko COVID-19. Mają nadzieję, że w ten sposób zwiększą odsetek szczepień.

Cenzura i ograniczanie wolności słowa zaprowadzane jest oczywiście pod pretekstem „dobra” społeczeństwa.

Największe portale internetowe zrzeszone w stowarzyszeniu wyłączyły już możliwość komentowania artykułów o covidowych szczepionkach.

REKLAMA

Ich zdaniem decyzja ta może uratować „wiele istnień ludzkich i przenieść korzyści Litwie”. Chodzi o ukrycie komentarzy krytykujących szczepionki i ogólnie przyjętą strategię walki z panem covidem.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

„Wierzymy, że ta decyzja może pomóc w podniesieniu liczby szczepień w kraju i zmotywować ludzi do zaszczepienia się. W tej chwili obserwujemy spadek liczby osób chętnych do zaszczepienia się w porównaniu z początkiem tego roku. Członkowie stowarzyszenia dysponują narzędziami, które mogą zapobiec rozprzestrzenianiu się informacji, które sprawiają, że ludzie się boją szczepień” – uargumentował decyzję o zaprowadzeniu cenzury Arnas Marcinkus, szef Stowarzyszenia Mediów Internetowych.

Źródło: delfi.lt

REKLAMA