Jachira, chyba niechcący, ale celnie o „targowiczanach” z Brukseli

Mateusz Morawiecki podczas posiedzenia Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.
19.10.2021. Premier Mateusz Morawiecki podczas posiedzenia Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. (Fot. PAP)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Zgodnie z oczekiwaniami PE przyjął treść rezolucji, którą przygotowali przedstawiciele pięciu frakcji w PE – Europejskiej Partii Ludowej, Socjalistów i Demokratów, Zielonych, Odnowić Europę i Lewicy. Jej autorzy twierdzą, że najważniejszą kwestią dla każdego członka UE jest „poszanowanie kluczowej roli TSUE” i należy zwracać szczególną uwagę na nowe wyzwania, jakie „w tym zakresie stawiają krajowe trybunały konstytucyjne i niektórzy politycy”.

W rezolucji znajduje się skandaliczne zdanie o „uznania dla dziesiątek tysięcy obywateli polskich za wychodzenie na ulice w pokojowych, masowych protestach, walczących o swoje prawa i wolności jako obywateli europejskich”. To wręcz podjudzanie do zamachu stanu.

Bardzo daleko idąca ingerencja PE w polskie sprawy spotkała się z poparciem „totalnej opozycji”. Trudno sobie wyobrazić, by w jakiejkolwiek podobnej sprawie, która skutkuje m.in. odebraniem krajowi pieniędzy, przeciw swojemu państwu wystąpiła opozycja Niemiec, Francji, czy Włoch.

Elementarna przyzwoitość wymagałaby w sprawie takiej rezolucji przynajmniej wyłączenia się z głosowania. Tymczasem 25 polskich europosłów poparło w czwartek 21 października rezolucję Parlamentu Europejskiego przeciwko Polsce w sprawie wyroku TK z 7 października.

W głosowaniu nad rezolucją wzięło udział 671 eurodeputowanych. Za przyjęciem rezolucji opowiedziało się 502 członków Parlamentu Europejskiego. 153 było przeciw, a 16 wstrzymało się od głosu. Przeciw byli Europejscy Konserwatyści oraz Tożsamość i Demokracja.

Przeciw przyjęciu rezolucji przeciwko Polsce głosowali wszyscy europosłowie Prawa i Sprawiedliwości. „Za” rezolucją zagłosowało 25 przedstawicieli innych partii z Polski, w tym Kalinowski z PSL Niesympatyczne jest to, że nie wykazują przy tym żadnego wstydu, a bariera przyzwoitości, niezależnie od wagi sprawy, została przekroczona.

Zawsze w tym miejscu przypominają się zasady „Pięciu Prawd Polaków” spod Znaku Rodła. Te pięć prawd to pewien katechizm Polaka, ogłoszony w 1938 roku podczas I Kongresu Polaków w Berlinie.

Warto je europosłom przypomnieć:

1. Jesteśmy Polakami.

2. Wiara Ojców naszych jest wiarą naszych dzieci.

3. Polak Polakowi bratem.

4. Co dzień Polak Narodowi służy.

5. Polska Matką naszą, nie wolno mówić o matce źle.

Ich działalność stanowi współcześnie zaprzeczenie tych prawd. Zasłaniają się „europejskością”, ale nie ma w tym i żadnej logiki. Najlepszy dowód to treści, które wypisują w mediach społecznościowych: „żadnych pieniędzy z UE dla rządów, które rażąco, celowo i systematycznie podważają wartości UE. UE musi chronić obywateli Polski, którzy w przeważającej większości pozostają proeuropejscy”.

Nawet Targowiczanie potrafili swoją zdradę ubrać w ładniejsze i mniej bezpośrednie deklaracje oddania się pod opiekę obcych. Tym razem, „inaczej mądra” poseł Jachira, trafiła niemal w sedno:

6 KOMENTARZE

  1. To że „Polacy” są za odebraniem funduszy jeszcze zrozumiem ale że chcą tego Niemcy to już nijak zrozumieć nie mogę przecież te pieniądze prawie wszystkie wracają do nich

    • Niemcy to pragmatycy. W bankruta się nie inwestuje…Tych 25 to zdrajcy i powinni być powieszeni tak jak 9 maja 1794 roku pod naciskiem mieszkańców Warszawy skazano na śmierć przez powieszenie kilku ważnych stronników konfederacji targowickiej….

  2. „Elementarna przyzwoitość wymagałaby w sprawie takiej rezolucji przynajmniej wyłączenia się z głosowania. ”

    Licho wie jaka logika posluguje sie NCz, ale jesii moj brat zgwalcil dziecko, to uczciwosc przewaza nad wiezami krwi. Wg NCz nalezy kryc bandytow, bo „to nasi”. Gdyby UE nie zastosowala sankcji przeciwko Polsce, to jaka kara spotkalaby polskie szumowiny? Nie ma takiej sily w Polsce, ktora wymierzylaby jakakolwiek kare.

    • Trochę nie trafiony i przejaskrawiony przykład. Ten spor jest o wiele bardzie skomplikowany. Ja na pewno nie jestem za pis ale trudno w kilku kwestiach w tym przypadku nie przyznać im racji. Chyba ze za chwile chcesz zżyć w kraju UE zamiast Polsce? Wtedy tej sytuacji nie zrozumiesz o czym mowie.

  3. Stawiam wniosek, o skierowanie posłanki Jachiry z posłaniem do PE, który w ten sposób zapozna się z jej twórczością i do cna przekona się do jej talentu. Niech weźmie ze sobą, podarowany przez osobę jej życzliwą, kaftan bezpieczeństwa, w którym wystąpi, by dowieść, że Europa musi bronić Polski przed nią też.

Comments are closed.