Kosmiczna kariera! Kolejne żerowisko za nasze pieniądze dla pisowskiej funkcjonariuszki Olgi Semeniuk

Olga Semeniuk. / foto: PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Olga Semeniuk to człowiek wielu talentów. Polityk, która już jako nastolatka związała się partią Prawo i Sprawiedliwość, dostała właśnie nową fuchę. Zostanie przewodniczącą Rady Polskiej Agencji Kosmicznej.

Semeniuk piastuje także funkcję wiceminister rozwoju i technologii oraz pełnomocnika rządu do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

W Polskiej Agencji Kosmicznej odpowiadać będzie za kreowanie polityki kosmicznej i realizację zadań wynikających z Polskiej Strategii Kosmicznej przyjętej przez rząd w 2017 r. i przygotowaniem Krajowego Programu Kosmicznego.

Zgodnie z Polską Strategią Kosmiczną skoncentrowanie funkcji zarządczej i koordynacyjnej znajduje się w rękach Ministerstwa Rozwoju i Technologii, odpowiadającego za całokształt polityki kosmicznej, przy jednoczesnym zapewnieniu współpracy z innymi resortami oraz partnerami. Polska Agencja Kosmiczna wspiera w tych działaniach MRiT” – wyjaśniono w komunikacie.

Dodano, że do najważniejszych zadań Polskiej Agencji Kosmicznej należy m.in. wspieranie polskiego przemysłu kosmicznego oraz środowiska naukowego poprzez łączenie świata biznesu i nauki, wspieranie polskiego przemysłu w celu zwiększenia jego konkurencyjności na rynku europejskim i pozyskiwania przez krajowe firmy kontraktów organizacji międzynarodowych, zwłaszcza Europejskiej Agencji Kosmicznej i Komisji Europejskiej.

Agencja odpowiada ponadto za przygotowanie i implementację Krajowego Programu Kosmicznego. Ma też działać na rzecz rozwoju technik satelitarnych w codziennym życiu, min. w rolnictwie, leśnictwie, transporcie lądowym i morskim, monitoringu środowiska, zarządzaniu kryzysowym, czy prognozowaniu pogody.

Semeniuk znana jest z bronienia, często w absurdalny sposób, decyzji swoich zwierzchników. Z partią PiS związała się jeszcze jako nastolatka – w ramach Forum Młodych PiS. Wierność została odpowiednio nagrodzona, bo pomimo że w wyborach parlamentarnych w 2019 uzyskała kiepski wynik i nie została poseł, co i rusz dostaje od PiS kolejne stanowiska.

Pracowała już jako doradca Michała Dworczyka, w Radzie Dialogu Społecznego u Andrzeja Dudy, a także wiceminister rozwoju.

40 KOMENTARZE

  1. A ja wbrew opinii większości komentatorów, uważam że ta kobieta ma predyspozycje do tego stanowiska. Świadczy o tym nazwisko. I twarz z której jest podobna.

  2. w sumie jak przyjrzałem się zdjęciu, to uważam, że babka się nadaje; ten wzrok z zaświatów, z dalekiego kosmosu; ten wyraz twarzy, widać powagę, ale i przebija się delikatny uśmiech, tak jak to powinno być przy spotkaniu obcego – to są cechy człowieka przygotowanego na każde spotkanie trzeciego stopnia; niejeden przy takim spotkaniu popuściłby w pampersa, a tej nawet powieka nie drgnie; myślę, że z obcymi załatwi dla nas wszystko czego potrzebujemy; nawet darmowe bilety na zwiedzanie zaświatów;

Comments are closed.