Większość Francuzów uważa, że ma miejsce podbój Europy i podmiana narodów

Obraz ilustracyjny
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Teoria podmiany narodu we Francji, która dokonuje się dzięki masowej imigracji, była przez lata uważana za wymysł i „teorię spiskową skrajnej prawicy”. Przyznała się jednak do niej lewica, a jako o „konieczności dziejowej” i zjawisku pozytywnym, mówił niedawno o zjawisku „kreolizacji” lewicowy polityk Jean-Luc Melenchon.

Temat „wielkiego zastąpienia” pojawia się także w publicystyce Erica Zemmoura, postrzeganego jako kandydata na prezydenta.

Wprowadzony do obiegu społecznego temat rozpuszczenia tradycyjnej Francji i wymiany jej społeczeństwa okazuje się nośny i taką opinię podziela większość Francuzów. Według sondażu w „podmianę” wierzy 61% ankietowanych. Zjawiska nie dostrzega tylko 39%.

Teorię „wielkiej podmiany” wyznaje ponad 90% wyborców Zjednoczenia Narodowego, 72% elektoratu centroprawicowych Republikanów, a nawet 52% wyborców Macrona. Do tego po 44 proc. zwolenników socjalistów i lewicowej „Zbuntowanej Francji”.

Najmniej zwolenników teoria podmiany ma wśród Zielonych (30%). oraz tylko 30 proc., co specjalnie nie dziwi, biorąc pod uwagę, że ta partia jest niemal „migrantofilska” i ciągle im nowych przybyszy mało.

Ujawniło to badanie Harris Interactive dla „Challenges”. Francuzi wierzą w teorię „podmiany”, którą sformułował jeszcze pisarz Renaud Camus. Ten wyjaśniał, że populacje pozaeuropejskie będą stopniowo zastępować pierwotne populacje kolejnymi falami imigracji. W końcu wyprą tradycyjne populacje białe i chrześcijańskie.

Wyrażenie „Wielka podmiana” to tytuł książki opublikowanej w 2011 roku przez Renauda Camusa, francuskiego pisarza i działacza politycznego. Chodzi tu zarówno o obserwację demograficzną i teorię polityczną.

Demografia wskazuje, że masowa imigracja i wyższa płodność imigrantów spoza Europy, poprowadzi wkrótce do tego, że pierwotne populacje, to znaczy białe i chrześcijańskie, staną się mniejszością. Nowa większość narzuci swoją religię, będzie miała wpływ na kulturę i sposób życia Europejczyków.

Obserwacja polityczna mówi, że ta „wielka podmiana” jest wspierana i może przy współudziale rządzących elit, globalistów, lewicy, która szuka dróg do tworzenia „nowego człowieka”, czy nawet kapitalistów szukających bardziej „posłusznej i taniej siły roboczej”.

Już teraz mamy na terenie Europy Zachodniej gminy, gdzie „biały” może czuć się w mniejszości. Tak jest np. w Brukseli, gdzie rodowici Belgowie stanowią tylko jedną trzecią populacji, ale też w wielu miejscowościach podmiejskich Francji.

Poprawni politycznie socjologowie mówią, że to „teoria rasistowska i spiskowa”. „Postępowcy” dorzucają jeszcze nawet epitet teorii „seksistowskiej”, bo rzekomo w tej teorii „wizja imigrantek to maszyny do produkcji dzieci”, a jednocześnie zachęca „europejskie kobiety” do konkurencji, co powoduje kwestionowanie „zdobyczy antykoncepcji i aborcji”.

Co jedna zrobić z Melenchonem, szefem lewicowej partii „Zbuntowana Francja”, który sam mówi, że zjawisko „metyzacji” Francji musi nadejść i stworzy nowego człowieka?

Źródło: CNews

26 KOMENTARZE

  • „Według sondażu w „podmianę” wierzy 61% ankietowanych” – to by oznaczało że powinna wygrać prawica, a jednak tak nie jest. Czy lewica fałszuje wybory?

   • albo jest jeszcze inna możliwość, że lewicowcy świadomie cieszą się z podmiany ludności i popierają imigrację, żeby wymieszać ludzi i zrobić obywatela świata beż jakiejkolwiek tożsamości oprócz bycia obywatelem świata czyli kosmopolitą

  • Do wyborów chodzą też ci „nowi” – stąd takie wyniki. W Londynie dla przykładu rządzi muzułmanin bo głosują na niego jego ziomale oraz komuniści. I to się będzie nasilać. Przejmą władzę w całkowicie legalny, demokratyczny i pokojowy sposób. Narobią dzieci i w naturalny sposób przejmą całe państwa. Narzucą własne prawo i obyczaje. W Danii dla przykładu zabronili postawienia choinki świątecznej na jednym z osiedli bo w radzie osiedlowej stanowili większość i tak zagłosowali. Bo mogli.

  • przypominam tylko koledze ,że 50proc. głosujących konfederatów zagłosowało na totalnego lewaka tęczowego trzaskowskiego w prezydenckich.buhahahhahaahah konfederaci.

 1. I co z tego skoro dostrzegaja zjawisko[trudno nie widzieć afro-azjatyckich dzielnic oraz już 50% ciemnej populacji we francuskich szkolach] jak nie chcą zobaczyć przyczyny zjawiska czyli panowania od 50 lat chazaro-masońskiej mafii vel masonerii we francuskich mediach,pop-kulturze,finansach a czyli polityce a w chazaro-bolszewickiej wydmuszce Macronie widzą prawicowca.

 2. Upaśli się na kolonialnym ucisku, ściągali przez dziesiątki lat tanią siłę roboczą i na co liczyli? Że tania siła robocza zawsze będzie tania? A jak podrożeje to wyjedzie i na jej miejsce przyjedzie nowa, lepsza, tańsza? I że nigdy nie podniesie głowy i nie upomni się o swoje prawa? Teraz żabojady płaczą jacy to oni biedni, ale przez dziesiątki lat było cacy bo nie było zadym? Wcale mi ich nie żal. Tak samo jak angoli, niemców, holendrów i całej reszty komunistycznego bagna.

 3. Francji już nie ma. Jest terytorium francuskie zajmowane przez fale islamskich najeźdźców. Program podmiany wspierają neosoviety brukselskie.

 4. Wystarczyło odpowiednio zrozumiale sformułować tezę (podmiana n.) i pytanie – czyli nie gmatwać, nie prezentować pokrętnych pseudotez z wyśmiewaniem ich – by wiekszość ludzi dostrzegła prawdziwość tezy.
  Ciekawe czy widząc słonia w skłądzie porcelany, dostrzegają kto – jak grupa etniczna – wepchnął tego słonia oraz kto „nakazuje go nie dostrzegać?

  • Kto ma – w stopniu niezwykle wpływającym na narrację – media, „kulturę”, nawet „świat kultury” w swolim ręku na Zachodzie, o bankach i wpływach na politykę nie wspominając

 5. Widząc, że są jak baca piłujący galąż na której siedzi, czy dostrzegają Francuzi, kto im wręczył piłę i zachęca do piłowania?
  Jakaż to etna ma media, filmy etc w swym ręku oraz politykę w dużym stopniu?

  • Czy zastanawiają ich słowa …. żydowskiego konserwatysty L. Austera, cytowanego przez K. MacDonalda (mniejsza nawet z tym, co Auster wskazuje jako przyczyny): „Ustaliliśmy tu fundamentalne żydowskie przekonanie, które sprawia, że Żydzi nieustępliwie optują za masową imigracją, nawet swoich śmiertelnych wrogów”.

 6. Wprawdzie Front Narodowy, dziś zmieniona nazwą, nie jest żadnym zagrożeniem dla interesów nacji na ż, no ale formułuje ciut inną narrację niż ta narzucona przez „lewicę” – „ży-munę”.
  Czy wielbicieli demokracji Francuzów, nie zastanawia fakt, że partie „prawicowe”, tj. gaullistowskie, tj. taka od Macrona, zawarły w latach 70-ch pakt z Bnai B., że niegdy nie wejdą w sojusz politycz.- parlam. z FN („lewicowe” typu socjaliści, chyba nawet nie musiały tego deklarować)?

 7. To jest plan realizowany od dawna. Pan Camus to przelał na papier w 2011, ale ja ze znajomymi (jakieś takie dyskusje pamiętam) mamy takie przekonanie od +- 20 lat.

  • To było gołym okiem widać – muzułmanie się rozmnażali, Europejczycy nie, a reszta była kwestią czasu. Do tego podejrzenia rodził np. zakaz prowadzenia statystyk we Francji jakie rodzą się dzieci. Kiedy właśnie ze 20 lat temu kłóciłem się z niektórymi, że rozmnażają się głównie muzułmanie (Francja miała wtedy dziwnie wysoki przyrost naturalny), to dyskutanci daliby się pokroić za to, że nie, że to rdzenni Francuzi.

  • Ale to było mało, jak na komunistów przystało, należało „przyśpieszyć koło historii” – w roku 2015 nastąpiła wędrówka ludów.
   Po co to wszystko? By wyrugować z Europy wartości chrześcijańskie, bo chrześcijaństwo zostało już wyrugowane. Wartości chrześcijańskie stoją na drodze do ich przewrotnego planu od dawna.
   W końcu po to, by stworzyć nowego „europejskiego” (może i marsjańskiego) człowieka – odwieczne marzenie marksizmu-komunizmu.

Comments are closed.