Wykonano karę śmierci na mordercy młodej kobiety. „Sprawiedliwość została słusznie wymierzona”

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
W Alabamie wykonano karę śmierci na mordercy 22-letniej kobiety w 1991 roku – poinformowała w piątek agencja Associated Press. 52-letni Willem B. Smith został stracony w czwartek o godz. 21.47 czasu lokalnego za pomocą śmiertelnego zastrzyku.

Egzekucję ostatecznie umożliwił Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych, który odrzucił wniosek prawników skazanego o odstąpienie od wykonania kary.

Obrońcy argumentowali, że ze względu na „niesprawność intelektualną” Smitha sądy powinny ponownie zbadać jego sprawę. Iloraz inteligencji skazanego określono na poziomie 64. Wszystkie pozostałe wyniki analiz potencjału umysłowego nie pozwoliły stwierdzić intelektualnych dysfunkcji, mieszczących się w ramach niepełnosprawności.

Smith został skazany za porwanie i zamordowanie 22-letniej Sharmy Ruth Johnson z Birmingham. Młoda kobieta została uprowadzona spod bankomatu, sterroryzowana bronią, zabrana na cmentarz i zabita strzałem w tył głowy. Ofiara była siostrą policjanta. Sprawca posłużył się kartą płatniczą porwanej i wypłacił środki dostępne na jej koncie.

Egzekucja była zaplanowana na luty bieżącego roku, ale została wstrzymana ze względu na uwzględnienie apelacji, wniesionej przez obrońców skazanego, twierdzących, że bez obecności pastora wyrok śmierci nie może zostać wykonany.

Czwartkowa procedura, obserwowana przez członków rodziny i prawników Smitha, odbyła się zgodnie z protokołem – poinformował reprezentujący władze stanu Alabama, Jeff Dunn.

Dowody były przytłaczające, a sprawiedliwość została słusznie wymierzona – powiedziała gubernator Alabamy, Kay Ivey.

Źródło: PAP

7 KOMENTARZE

 1. Gdyby egzekucje bandytow i gangsterow (tych politycznych tez), byly wykonywane na biezaco, to swiat moglby odetchnac z ulga i moze nastapilby oczekiwany spokoj (?)

  • W szczególności tych politycznych i „elitarnych”. Tam wszelkiej maści inteligencję, która myśli, że że względu na wykonywany zawód, wykształcenie i prestiż z tym związany, są bezpieczni i mogą robić co im się podoba. Ale nie ma tego, więc spadamy po równi pochyłej, jak cały zachód z resztą.

 2. Był na tyle sprytny by użyć karty zamordowanej, ale nie na tyle żeby za mord odpowiedzieć, pokrętna logika lewackiego lobby prawników jedynie słuszne proweniencji.

 3. Leczenie objawowe. Jak zawsze. Za chwilę pojawi się następny, który zamorduje. Jego też się załatwi, a potem następnego i następnego i następnego i …
  To łatwiejsze niż zastanowienie się nad przyczynami i bardziej medialne, bo sprawiedliwości stało się zadość.

  • Dlaczego wykluczasz namysł? I czy namysł ma wykluczać KS?

   I tylko nie rozumiem tego odstępu czasowego. Oczywiście musi być trochę czasu na odwołania, a i też na możliwość nawrócenia się mordercy, ale 20 lat jest niezrozumiałe.

 4. Mordercow z cała bezwzględnoscią należy eliminowac ,a przyczyn nie usuniesz one tkwią juz w genach ludzi tym bardziej zastanawianie nic nie pomoze. Zyjemy w czasie pogardy dla zycia ludzkiego ktora obecnie nasila sie w tempie geometrycznym . Dlatego beda kolejni mordercy i kolejne egzekucje .

Comments are closed.