Emerytowany psycholog twierdzi, że pomógł ponad 100 osobom popełnić samobójstwo

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Emerytowany psycholog w Holandii twierdzi, że podał środek prowadzący do śmierci przeszło 100 osobom, które chciały popełnić samobójstwo – pisze dziennik “De Volkskrant”. Mężczyzna mówi, że chce w ten sposób wywołać debatę na temat prawa do eutanazji.

Mieszkający na południu Holandii Wim van Dijk został w ostatnich dniach wezwany na komisariat policji w związku z podejrzeniem, że brał udział w pomocy przy samobójstwie.

Po przesłuchaniu, podczas którego skorzystał z prawa do zachowania milczenia, został zwolniony do domu, po czym udzielił wywiadu dziennikowi „De Volkskrant”. Wyznał w nim, że podał truciznę o nazwie Middel X przeszło 100 osobom.

Preparat w formie białego proszku jest dostępny w hurtowniach chemicznych. Zdaniem śledczych jest on często przekazywany osobom planującym samobójstwo przez organizacje pomagające w samodzielnym zakończeniu życia.

Zdaję sobie sprawę z konsekwencji swojego wyznania – mówi gazecie van Dijk. Jak dodaje, „nie obchodzi” go to, bo jego głównym celem jest namówienie innych osób, aby „poszły jego śladem”.

“De Volkskrant” pisze, że po raz pierwszy ujawnił się w Holandii ktoś, kto podał środek wspomagający samobójstwo. Dotychczas podejrzewane o to osoby zaprzeczały takim zarzutom.

Źródło: PAP

6 KOMENTARZE

  1. Pomagał ograniczać wysokie ceny mieszkań i emisję CO2… pokojowego nobla mu. A ci ludzie i tak pewnie byli tylko ciężarem dla społeczeństwa. Niedługo takie usługi staną się standardem, a ten lekarz okaże się jednym z prekursorów jakiejś idei i będą o nim wspominać w podręcznikach akademickich.

  2. Jak widać skuteczność tego debila jako psychologa była znikoma, skoro nie potrafił tym ludziom pomóc i wyprowadzić na prostą.
    Zresztą nic dziwnego, bo często to ksiądz jest potrzebny z Dobrą Nowiną.

  3. globalna siatka satanistów. Trzeba wprowadzić karę główną i egzekwować na tych wszystkich mordercach nienarodzonych, narodzonych dzieci, dorosłych, też tych co krzywdzą dzieci w siatkach pedofilskich. A macki sięgają głównie na świeczniki władzy. Bo pod szantażem zrobią wszystko co im globalna finansjera każe.

Comments are closed.